Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Raport pe scurt...

Am pus cateva poze de la nunta surioarei...
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Iunie2008_NuntaAlinei

Baietii sunt mucosi... pe mine ma doare in gat de vreo sapt. si azi credeam ca am scapat de durerea in gat... dar vad ca o iau de la capat...

Elena e la tara de azi, cu ma'sa mare... pt. vreo saptamana... deci liniste in casa...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Eliana foarte frumoasa a fost sora ta si tu de asemenea. Mi-a prins bine ca am vazut pozicile, am in august 2 nunti la rude si doreau sa le dau idei pt decorare.

Piticii muciosi sa se faca bine. Noi sunt bine maine venim in Bucuresti, sambata suntem invitati la concertul lui Iglesias de la Constanta si duminica spre Sunny Beach- Bulgararia.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

[b]Imi cer scuze daca deranjez,dar poate cineve il poate ajuta pe silviu sa traiasca,el este un luptator
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123984&whichpage=1[b]

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


URGENT!!!SILVIU ARE NEVOIE DE NOI CA SA TRAIASCA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

ANA,FELICITARI!!!...Bine ai venit pe lume Matei!!!...asteptam vesti si cand ai timp si poze!!!


ELIANA,wauuu,frumoasa surioara ai,ce bine a aratat mireasa...voi toti sunteti frumosi mai in familie...hihihi,Elena e minunata!!!


DANIELA,bravo!!!...ma bucur ca ti-a iesit cum ai vrut,si ca ai timp mai mult pt Alma,cred ca ea e super incantata

Noi suntem bine,mergem la inot sa invatam,Robert adica,sa inotam...uff...da tare e speriat de sarit la trambulina...ahhahah...cam atata...


la toate si numai bine!!!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetele!

Azi am ajuns acasa, la ora 13, pe scurt...Stefan de 2 zile nu mai mananca, a si vomat, este fff emotionat, un pic stresat, nu stiu....a reactionat foarte ciudat, il simt emotionat si parca tot ce zice o zice fortat, "Mami, o sa-l iubesc pe Matei" Adevarul este ca soacra la tot innebunit de cap ca "trebie" sa-l iubeasca pe Matei, azi incet incet sa mai relaxat, i-am spus ca o sa-l iubeasca pe matei doar daca vrea el, in fond....nu-i poti impune copilului sa simta ceva ce nu poate inca, binenteles ca pana la urma o sa-l iubeasca, no poate face asa brusc, de azi pe maine cum se asteapta toata lumea de la el! Toata lumea inafara de mami care il intelege si o sa fie alaturi de el

Matei este un mancacios, deocamdata sta mufat la san si in rest doarme

O sa mai intrusa va povestesc, sa pun si poze dar alta data pentru ca sunt fff obosita.



Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Ana, bun venit lui Matei si tie refacere rapida.

Sunt sigura ca Stefan il va iubi pe cel mic, nu ai de ce sa-ti faci griji. Si mai usor cu stresatul. Vorbeste cu bunicii, sa nu-l terorizeze cu asta. O sa vezi, peste cateva lui va fi o complicitate deplina intre ei.

Noi asa si asa. Oboseala mai ales la mine. Abia astept august, ca sa mergem in vacanta. Mergem la un lac in sud.

Am pus si poze pana la urma aici

Va pup pe toate.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Stefan Daniel (02 ian. 2008) si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Buna fetelor, scurt raport si de la noi: dr. mi-a spus ca s-ascurtat colul periculos de mult, si mi-a dat concediu medical 21 de zile, asa ca ne-am luat vacanta.Acum suntem in Elvetia, am primit o invitattie sa stam la o cabanuta in Alpi, nu pot sa va spun ce frumos e aici, e ca in desenele cu Heidi.Terasa cabanutei e orientata catre sud si e mult soare, in fata e o vale adanca si in zare sunt Alpii cu creste inzapezite.Azi, de exemplu, am fost la un satuc la vreo 15 km fata de unde stam noi, a fost sarbatoarea anuala a satului, au trecut care alegorice, vacute cu flori legate la gat si de coarne, care cu schiori imbracati ca acum zeci de ani, cu schiuri vechi si bocanci de piele, fanfare si oameni carand talangi mari cat ei...ce sa zic, relaxant rau.Si cand s-a terminat sarbatoarea a inceput o ploaie torentiala, rupere de nori, tocmai bine sa facem cald in casa si sa dormim....Acum ploaia s-a oprit, in vale se vede niste ceata, pamantul a fost cald si acum, dupa ploaie, se ridica ceata...Sper ca v-am facut si pe voi sa vedeti cu ochii mintii, un pic din frumusetea asta de aici.

Ilinca e innebunita de atatea noutati, nu mai stie incotro sa se uite, tipa incontinuu, mami uite vaca, mami uite avionul, uite o parapanta...e o scumpa si ma bucur ca putem sta si noi cu ea mai mult, s-o fi saturat si ea de atata stat cu bunicile.

Am inscris-o si la o gradi langa apart. in care ne-am mutat, incepe din sept, sper sa fie OK. Pana atunci insa mai e ceva timp, o sa o mai trimit cu mama vreo 3 sapt la Covasna, si cam asta e, a trecut si vara asta.

BB se misca voiasa in burtica, se trezeste de cate ori ma asez la masa, cred ca o sa fie tot o gurmanda, asa cum suntem si sotul meu, si Ilinca si eu:))

Voi ce mai faceti? Naty, cum e burtica? Danyce, Alma ce mai face? Lilia, dar Amelia? Pufy? Haideti ca incep sa strig catalogul in curand, pai ce e linistea asta?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Gata vacanta si la noi, ne-am intors , acum suntem in Bucuresti pt ceva timp ,dupa care ne indreptam spre Piatra. In Bulgaria a fost frumos cu ceva peripetii, am pierdut cheia de la masina inca din prima zi si am zis gata putem sa ne luam la revedere de la masina. Tragedia era si mai mare, deoarece special nu am mers cu una din masinile noastre sa nu cumva sa o fure, chiar daca avem casco pe ele, am luat masina cumnatelului cel mic, o skoda octavia ca am zis ca e paguba mai mica. Da zici asa pana cand nu ti se intampla, deci jumatate din vacanta am stat cu nervi si pazit masina pana ne-a venit cea de a doua cheie si am luat restul de bagaje si am golit-o macar sa o ia...fara accesorii . Pana la urma am rasturnat toate bagajele si cheia cazuse probabil de pe masa in una din genti intr-un buzunar si asa am gasit-o si ne-am continuat vacanta ceva mai linistiti.

Diana a stat numai in piscina si era tare haioasa pt ca fiind numai copii straini nu intelegea ce vb cu ea si striga "mami acum ce spun WHAT TO SAY???....I don't no???.....my name is Diana?? ce zice mami???" de radeam cu Paul de numa. Cand mergeam spre camera ma intreba, cum se zice la nu stiu ce cuvant, am vazut dorinta ei de a invata sa comunice cu ceilalti copii in lb englezam care erau fie din Germania, Olanda sau Angliam erau si francezi dar mai putini.

O sa pun si pozici insa cand o sa reusesc sa le descarc.

Patricia , am trait frumusetea locului prin cuvintele tale, s-ar putea sa ajungem si noi in Elvetia chiar in toamna asta, avem un bun prieten care s-a mutat de vreo 3 ani acolo si tot insista sa il vizitam, noi vrem un tur al Europei si daca o sa plecam cu siguranta o sa ajungem la el. El e foarte incantat de munti si tot ce e in jur asa ca in tel ne descrie la fel ca tine numa sa venim pe la el si asta de cand a ajuns iar acum am promis ca anul asta o sa ajungem, daca ne incalcam promisiunea a zis ca se supara,el ia dat numele Dianei de Paula si tine fff mult la ea.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!

ANA, FELICITARI! Sa creasca mare, sa fie sanatos si fericit!


Danyce felicitari si tie pentru reusita cu ziua libera!

Patrice ce frumos trebuie sa fie acolo ... Deci v-ati mutat deja? La ce gradi ai inscris-o pe Ilinca?

Noi am fost 12 zile la mare si a fost super bine, relaxant. Am facut plaja, baie, am dormit mult si cel mai bine a fost ca nu prea am avut grija Ioanei caci erau vreo 30 de copii in vila si s-a imprietenit cu o gramada, cand nu eram la plaja stateam in curte, ea se juca iar noi stateam la taclale cu prietenii si mancam linistiti, caci stiam ca nu are unde sa plece.

Sambata Ioana pleaca cu ai mei la Targu Jiu, unde va sta toata luna, din nou fericire pe ea ca e la curte, cu pisici, leagane, tobogan, nisip, etc. Mie insa o sa imi fie un dor ...

Eu sunt destul de bine, am din cand in cand contractii dar nu prea le iau in seama. Bebe e rusinos, nu a vrut sa ne arate ce e, am fost luni la ecu si l-a urmarit doctorul vreo 30 minute sa vada dar a fost imposibil, are cordonul intre picioare.

Cam asta despre noi,
Va pup pe toate


Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 15+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ah, am uitat sa va povestesc reactia Ioanei in legatura cu bebe. Acum 3 saptamani a intrat peste mine in baie; tocmai iesisem din dus si aveam un prosop infasurat in jurul meu si atunci probabil a observat si ea burtica. A venit si a inceput sa ma impunga cu degetul in burta si a zis "ce grasa esti!" I-am zis ca nu sunt grasa, am un bebe. Si atunci a inceput sa se agite rau si tot zicea "glumesti, nu? mami, razi de mine? vrei tu sa ma pacalesti?" Dupa ce a vazut ca o tin una si buna cu bebele s-a dus la mama si a inceput interogatoriul "mami glumeste, nu", apoi la tata. Apoi a inceput sa se invarta prin casa fara noima si vorbea in soapta cu ea insasi. M-a intrebat "sper ca nu se naste bebe in seara asta?" apoi deodata a venit si mi-a ridicat rochia si si-a pus caputul pe burtica. Zic "ce faci mami, vrei sa intri in burtica?" "da, face ea, e burtica mea si eu intru in ea".
De atunci ma tot intreaba nervoasa daca glumesc cu bebele ala.
Vad insa ca de cateva zile a lasat-o mai moale. Offff

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 15+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput