Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Trec si eu repejor sa va salut. Noutati nu prea avem, de citit va citesc ca nu prea am cum sa va pierd.. Ce sa va spun , Dia este la Maya la tara , mi-a venit si bona de la Bucuresti pt o sapt, saraca a avut si inca mai are probleme in familie ,asa ca Dia e pe maini bune. In weekend avem o nunta la Comarnic si deabia astept sa mai ma plimb un pic, o sa ne oprim si in Poiana ca nu prea am mers vara, sa ne bucuram de natura.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

Fetelor, eu pe luni sunt programata la cezariana, am emotii mari dar abia astept sa-l tin in brate pe micutul Matei .

In rest...Stefan este bine, va merge la buni la bloc o saptamana pana ajung eu acasa cu bebe si ne acomodam, o sa incerc sa va tin si pe voi la curent.

WE placut la toata lumea si sa auzim de bine!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Mai apar si eu, fetelor.

Intai sa urez sarcina usoara proaspetelor gravidute si nastere usoara celor care sunt pe ultima suta.

Eu nu mai am vreme nici de murit... cel mare e in vacanta de saptamana asta si ne luam in curand de par, cred. A fost bolnav, si el ca si Ioana Ralucai... cu angina. Groaznic! Febra, dureri de gat, nemancat 4 zile... Antibiotic 6 zile...

Dar sa incep cu inceputul. In Ro a fost binisor. Cum niciodata cand venim nu e vacanta pt mine pot spune ca m-am enervat intr-una cu orice si n-am profitat decat de zilele petrecute la ai mei, unde n-am stiut de niciunul si de nimic. Traiasca mama.

L-am botezat si pe piticot. Am sa pun si poze, candva, nu stiu cand...

Ca tot am adus vorba, e un zapacit, mai ceva ca frate-su. Ne e drag de el de nu mai putem. Pana si MR e tot timpul pe langa el si ma trimite sa-i dau sa suga sau sa-l pun la nani daca-l aude ca plange. Dinti inca n-are. Pune mana pe tot ce prinde si baga tot in gura. Are un stil de a se deplasa pe burta de murim de ras. Am ajuns sa-l pun pe jos ca nu e de tinut nici in patut, nici in tarc. Toata lumea imi zice ca sigur va pleca repede in picioare. E de o viteza... Altfel, e un zambarici. Si noptea cand se scoala (ca inca mai suge noaptea!) rade...

Nu stiu ce sa va mai spun, tot incerc sa citesc din urma dar nu am reusit sa dau gata...

Va pup pe toate si pe toti si promit sa reapar curand si mai des.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Stefan Daniel (02 ian. 2008) si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Fete dragi si cucuiete, bine v-am regasit!

Imi pare rau sa citesc despre copii bolnaviori, sper ca toti copilasii s-au insanatosit intre timp.
Ana, nastere usoara! Iti tin pumnii luni sa decurga totul repede si cu bine,sa-ti tii puiul mic si sanatos in brate. Abia astept sa vii cu vesti.

Noi suntem bine, Alma e o scumpa si o smechera in continuare. Eu am fost super aglomerata in ultimul timp si abia am mai reusit sa va citesc din cand in cand.

Azi a fost insa o zi mare pt mine: am invins. Dupa 3 zile de negocieri cu conducerea, am reusit sa obtin o zi in minus si sa raman pe acelasi post ...asta de cand va merge Alma la scoala. Am cerut neaparat miercurea si vinerea dupa-amiaza liber si initial nu au vrut sa-mi dea miercuri dupa-masa din diverse motive...dar mai ales pt ca e cea mai aglomerata zi a saptamanii. Mi-ar fi dat joi liber in loc de miercuri...dar eu voiam miercuri neaparat pt ca aici copiii se duc miercurea si vinerea doar pana la amiaza la scoala, iar apoi majoritatea sunt luati acasa. Am stiut ca am sanse mari sa obtin ce vreau daca joc tare, asa ca le-am spus: "pai daca nu puteti fara mine miercuri,eu o sa fac altceva, o sa aleg alta cale in trustul asta sau o sa ma reorientez spre o alta firma logistica cunoscuta...si atunci nu o sa aveti parte de prezenta mea nici macar o zi". Dupa 10 minute mi-a zis seful ca-mi aduce azi contractul la semnat. Mi-a dat si marire de salar pt buna functionare si poate...si pt sperietura ca o sa plec daca nu-mi face pe plac. Initial doream 3 zile, dar nu era posibil decat acceptand un post cu mult sub nivelul meu, ceva gen munca de robot...Hmmm, sunt asa happy ca am reusit. Nici nu-mi vine sa cred ce tupeu am avut ieri.Directorul meu visa iar sa ma razgandesc si sa accept sa promovez...dar nope, asta ar insemna cel putin job full-time.

Va doresc un weekend minunat!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

felicitari, Daniela! te admir!

Ana - nastere usoara!

sanatate la copii si mamici, si vacante placute.
eu astazi va salut de la Piatra Neamt, iar peste o saptamana plecam la mare.
si pe 23 merg la concert in Bucuresti! de-abia astept!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut fetele,

Ana a nascut azi la 19, prin cezariana, pui Matei de 3900 g. Nu stia ce apgar are dar totul e ok.

Ea se simtea bine (era super fericita ca a scapat de operatie).

Daca mai aflu noutati va tin la curent.

Va pup!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari mamicoooo! Sanatate multa, refacere rapida tie, bb sa fie sanatos, norocos, cuminte si mancacios... si asteptam la retur reactiile lui Stefan



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

FELICITARI si multumim pentru noutati!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ana felicitari si bine ai venit cavaler Matei. Refacere usoara si sa cresteti mari, multi pupici de la noi .

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Ana, felicitari din suflet pentru puiutul
Matei! Refacere usoara si numai clipe minunate alaturi de cei 2 pitici iti doresc!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput