Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by adinag

Aralia, imi pare rau ca ai si tu asa multe griji, si ii doresc familiei tale o insanatosire grabnica! (de ce am eu oare impresia asta ca la voi "dinastia" femeilor e tare puternica si unita? si o ai si pe bebelina...)
Chiar, trebuie neaparat sa faceti multe poze toate patru, 4 generatii de femei!
Si chiar bucura-te, eu nu am bunici de mult, am cunoscut doar o bunica, care a murit cand aveam 8 ani. Parintii sunt in varsta, mama are 74 ani, tata face luna viitoare 80. Dar sunt cat de cat sanatosi, insa si ei au fost anul trecut amandoi in spital si in operatii, insa nimic intr-adevar grav, zic eu.


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Da, intr-adevar, "dinastia femeilor' e puternica la noi! Si ma bucur tare ca am fetita, asa, dinastia nu se termina cu mine! Suntem foarte unite, bunica a crescut-o pe mama singura, mama m-a crescut pe mine singura si in felul asta ne-am lipit foarte tare!
Gata pauza, merg sa spal biberoane, sa hranesc super piul si apoi vine contabila sa punem ordine in hartzoage (da, ma ocup si de firma noastra)!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Buna ziua.

Alexiss a facut febra, sunt panicata rau de tot. E prima data. La 10.35 avea 38,5 rectal. I-am bagat un supozitor paracetamol, iar acu are 37.8 rectal. L-am aspirat , nu prea are muci, adica chiar mai putini decat de obicei. Nu a mancat ieri aproape nimic, iar azi la fel. Parca se aude si un harait si nu as vrea sa merg acu la spital, as vrea sa astept pana maine. Cand mai am voie sa-i administrez un supozitor? Ce sa-i mai fac pana maine cand mergem la medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Sorina7
nu poate intelege cum de subit nu mai este nimic bun ce era inainte normal...si nu prea am argumente.


Nimic nu mai este cum era inainte... Inainte nu erau atatea E-uri,atata poluare,atatea minuni cu care se trateaza legumele si fructele asa zis prospete...
Sa ne fereasca Dumnezeu de toate bolile si intolerantele posibile.




Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Aralia
Tu ai primit catalogul Quelle acasa comandat pe net? Sau te-ai uitat online?
Ca eu am comandat de 2 ori catalogul si nu mi-a venit...



Astia de la Quelle sunt cam neseriosi.
Am facut o comanda acum un an la ei si n-a ajuns nici in ziua de azi. In schimb imi trimit catalogul la fiecare sezon.
Comanda asta am facut-o asa intr-o doara,eram ferm convinsa ca o sa patesc la fel,dar iata ca m-am inselat.
Incearca sa-l comanzi telefonic.Poate asa vei fi bagata in seama.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

oficial ne putem lauda cu 2 DINTISORI!!!!! gata a iesit si cel de al doilea!!! a fost darnic iepurasul cu iasmi!!!!

azi am pus-o pe iasmi 5 minute in premergator si imediat a luat-o a facut o tura de casa...

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007


BRAVO IASMINA!!!!!!!
ACUM CHIAR ESTE IEPURAS

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Si noi, si noi cu iepuroii ! Dintele 2 a venit , dar sincer vreau o pauza de dinti !

Alina, sa stii ca si eu remarcasem dipozitivul cu plasa de supt pentru bebelusi . Dar cred ca zic pas. Mai interesanta mi se pare metoda descrisa aici, de a trece peste faza cu piureuri http://www.wholesomebabyfood.com/babyledweaning.htm

Adina, azi noapte s-a trezit la 12 si dimineata la 6. Nici n-am indraznit sa sper la fel pentru noaptea asta... Ieri am fost la Bucuresti la targ si la cumparaturi asa ca poate a fost obosita. Nu vreau sa ma mai plang pentru ca ieri dimineata (dupa o noapte grea) s-a trezit si se uita la mine si imi lingea bratul. Eram nauca de somn si ii tot spuneam "Mai lasa-ma putin si te ia mami". Si ea se uita plina de speranta la mine si a inceput sa-mi suga incetisor cotul. Fireste ca m-am ridicat si i-am dat sa pape si m-am simtit si vinovata, din fericire mi-am putut revarsa vinovatia asupra sotului care incepuse sa comenteze "mai las-o sa stea si singura" si alte asemenea aberatii...

La targ ne-am vazut si AncaDragoman si Vali Delide si a fost tare dragut, ca intre atatea fete straine vezi prieteni mari si mici (frumusele fetele foc). Sophia a fost tare incantata de targ, a ras a chiuit tot timpul. Am luat scaun de masine 9-15 kg (isseo isofix), cateva carticele, cosmetice Mustela si ceva borcanase Bio de la Humana.

In rest, Sophia are 8.100 kg, hainele de 6 luni ne-au ramas mici si azi a iesit imbracata in rochita la plimbare !

mami de Sophia



FELICITARI IEPURAS SOPHIA!!!!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Miha am votat puisorii

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Victo

cateva pozici noi
http://good-times.webshots.com/album/563078133KRnbHl




Si tortul...yam yam...


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am mai dat o tura de baby expo si am luat o colectie de jucarii catel Patrick
Uitati-l pe Andrei inconjurat de 5 caini rosii

http://good-times.webshots.com/photo/2989043290102115265QuDZNA

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by laura1713
acum doua saptamani ne-a iesit primul dinte, si dupa patru zile si cel de-al doilea,


Se inmultesc iepurasii...
Felicitari pentru toate realizarile.
Daca si Amirei o sa-i iasa dintii precum lui Robert o sa fim codasii grupei.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput