Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Oaaauuu, ce faine sunt pozeleee!!! Chiar ca va invidiez, fetelor! Dar parca m-am simtit si eu acolo vazand pozicile, pe cuvant! Ce copilasi frumosi si gingasi si ce mamici faine avem Chiar asa: vreau sa vad si restul de mamici si de clopotei
Elenuta arati super, sa stii

Anca multumesc pt info. O sa vb si eu cu dr fetei sa vedem ce zice.
Ieri am fost la ctrl si are acum gaza mea 5,9kg A zis ca-i f bine, minimul era 5,350kg, de ci suntem in grafic Nu a vrut asistenta sa mi-o masoare ca cica la 4 luni, de acum! Mi-a dat trimitere sa-i iau un exudat faringian si unul nazal, ca sa vada de ce e asa mucioasa (desi in ultima vreme nu mai e chiar asa tare). Azi am fost la analize, cu ocazia asta mi-am luat si eu un exudat faringian, ca la analizele de secretie vaginala mi-a iesit ca as avea streptococ.....in gat Pana mea, sa vedem Maine luam rezultatele.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

ceska, ma innebunesc dupa Benjio al tau! Poate si fiindca mi se pare ca seamana cu fii-mea .
Eu nu am facut poze la intalnire , ca am uitat sa cumpar baterii . Dar pot sa va spun ca a fost foarte frumos.
Pupici la toate, Ileana a fost cuminte la carciuma si acum isi scoate parleala...

Irina, mami de Ileana(19 ian 2008) si Tudor(4 ian 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Salut, salut!

Vad ca, in sfarsit, s-a remediat problema cu site-ul..am incercat aseara sa postez de nu stiu cate ori si degeaba...

Super, super intalneala, fetelor..Bravo Ellenuta, multumim de poze!Sunteti toate niste frumoase si bebelusii vostri asemenea! Scumpicii mici...Chiar, imi pare rau ca nu ai facut si tu poza cu bebelina! Poate au facut fetele..Totusi, apari intr-una!

Alina023, am incercat, precum am zis, ieri sa mai postez, sa-ti multumesc pentru pontul cu tortul si nu am mai reusit! O fac acum..

Honey, si tie iti urasem la multe multe lunisoare si anisori pentru scumpetelul Andrew...Ce mai faci? Cum te descurci? Cum te mai simti?

Si noi am facut Rotarixul la vaccinarea de 2 luni..aici este obligatoriu! Exista o lista cu ce vaccinuri se fac si alea sunt obligatorii...vrei nu vrei...Cu exceptia pacatosului de BCG..care nu exista aici

Fetelor..voi va plangeti de scaderea productiei de laptic..iar mie imi creste...de unde la inceput ii dadeam cam 30% san si 70% formula, acum am ajuns sa-i dau 50% si 50%...cam 450 ml pe 24 ore de la san si 450 formula...si nu faaaaac nimiiiic...am baut, ce-i drept, pana acum vreo luna ceaiuri dar nu cine stie ce...am mancat nuci, ce-i drept, la greu (cica ar mari productia si ar calma colicile..asa se zice...acum eu nu stiu daca al meu n-a mai avut colici din cauza asta...oricum am fost niste fericiti ca ne-a tinut numai vreo 2 sapt.)...de dormit n-am dormit mai deloc, de mancat din 2 in 3, de suparata am fost cat cuprinde, de plans am plans de am spart...ce mai...nu numai ca n-am facut nimic special, din contra..se pare ca as fi avut toate conditiile sa-l pierd...si uite-l ca se incapataneaza sa ramana ba chiar sa creasca...Doamne ajuta!

Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Dragele mele,

Am facut un cont comun pe www. ringo .com, cu mail-ul nostru de pe yahoo si parola tot de acolo. Il puteti accesa oricand, puteti pune ce poze doriti voi, ca vor fi la comun si oricine le poate viziona. M-am gandit asa, deoarece azi am fost la intalnire si vor fi multe poze de uploadat. Plus ca pe flickr nu pot pune decat maxim 100 mega, adica cam 35 poze. Nu am ajuns nici macar la restaurant cu pozele de la botezul Mariucai, ca sa nu mai vorbesc de altele sau cele de azi, de la Daimon. So, m-am bagat deja ca prietena pe contul zuzele, asa ca dati click pe numele meu, veti putea toate pozele de la botez, precum si altele mai noi.

Cine nu se descurca, va rog sa imi spuneti. Dar pasii ar fi cam asa: www. ringo. com, user zuzele2008@yahoo.com, parola o stiti de pe yahoo, dati pe "You" si acolo puteti vedea toate pozele uploadate de cine vrea. Deocamdata vor fi cele facute azi, cu aparatul meu, de la intalnire.

Ellenuta, evident ca nu v-am ratat! Ai 2 poze prim-plan cu Eva Maria, alias Biti.

Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Ceska, ai dreptate, am fost mai multe...mai numaram pe Alina cu Ana si Luca, pe Laura cu Eleni, Dimitris si bunica, pe Ange cu Pupi si tati, pe Madalina28 cu Sofia, pe Anca.Diana cu David, pe Alinaatudor cu Stefy...cred ca nu am uitat pe nimeni!

S-au "tras" mai multe poze, asteptam cand au timp sa le descarce fetele. Intalnirea a fost tare frumoasa, toate faceam ture in jurul mesei, unde erau parcate carucioarele, sa-i vedem si admiram pe rand pe clopoteii celorlalte!

Iar Sofia mea, contrar impresiei date de poza facuta de Ellenuta, a obtinut un onorabil loc 2 la dormit . Primul loc a fost adjudecat de Matei al Ereenei, un cumintel dolofanel! De altfel, toti clopoteii au dormit, mancat si plans, mai mult sau mai putin, dupa inspiratia de moment :-)

Fetele, mie mi-a placut tare mult intalnirea asta! Poate repetam? Poate la un picnic, asa cum am propus eu initial? Nu cunosc prea bine alte parcuri din Buc, dar acesta are niste poienite unde lumea sta pe iarba, asa ca in State :-)

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Eu acum incarc pozele pe ringo.com, dar sunt multe si mari si merge mai greu. Va anunt cand se termina, ca sa puteti intra, sa le vedeti pe toate. Cred ca se si pot lua usor, sa vi le salvati, nu stiu sigur inca, dar ma uit, ca astept sa se downloadeze.

Stancuta, merge si un picnic, zic eu, dar pentru asta chiar trebuie sa mai asteptam sa se incalzeasca, avand in vedere ca vom sta pe paturi, dar totusi pe pamant.

Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

fetelor, acum am ajuns ,mateie infometat
daca are cineva timp sa intre pe flickr (am citi mes cretei dar nu am timp acum) sa puna linkul la poze ,se incarac in 10 min . revin mai tarziu .datele sunt ca la contul comun
pupici

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by Ereena

fetelor, acum am ajuns ,mateie infometat
daca are cineva timp sa intre pe flickr (am citi mes cretei dar nu am timp acum) sa puna linkul la poze ,se incarac in 10 min . revin mai tarziu .datele sunt ca la contul comun
pupici

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE








ZUZICI, linkul la pozele puse de Ereena AICI: http://www.flickr.com/photos/22011381@N06/2406038978/in/photostream/



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

buna buna..zuze prietene..ce frumooos a fost..am si eu cateva poze..asa..la gramada..nu am pozat pe nimeni in special..am asa..su toatele..instantanee...

Creata..deci le bag pe rinmgo, ok..oare merge in acelasi timp cu tine sau?..daca ma loghez si eu te deloghezi tu?

hai ca mai vad poze...si apoi scriu o impresie 2..oricum..sunt sunb magia momentului..ce bine imi pare ca le-am vazut pe fete..sincer sincer..eu parca le stiam de o viata..asa ce tare as vrea sa ne mai intalnim..daca nu asa multe macar cateva o data..asa..din cand in cand..spuneti cand iesiti si poate..cine stie..mai tragem si noi ofuga prin parcuri..mi s-a deschis pofta de plimbari..:D

va pup si ma bag la uploadat pozee


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Hm, nu mai intra nici o zuza sa povesteasca cum a mai fost la marea intalnire?
Sotul a plecat sa se vada cu un prieten din scoala, cainele asteapta sa ii dau cina, cupchilul e f cuminte le canta jucarelelor, nu vine nici un film bun, am dsl si sunt de ieri logata non stop pe forum, astept sa scrieti iar capitole intregi intr-o seara.....

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aaici...
http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
POZE F NOI AICI
http://community.webshots.com/album/562979681SvBupY

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput