Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Lala_D, cat de frumosi pot sa fie baietii tai! Amandoi, in egala masura! Si ce fata de copil - deja - are Andrei! Nu mai arata deloc a bebe mic! L-ai pus la culori inchise - ii sta asa bine cu treningutul ala! Si am vazut ca invazia cainilor rosii nu-l deranjeaza deloc

Grati, Ozi e cuceritoare! Are tot ce-i trebuie - si inca in plus - ca sa va faca niste zile grele in cativa anisori, asa cum zicea Miri! Iar Tudorash...ai zis tu ca e incantat de centrul de activitati, dar nu mi-am inchipuit ca in asa hal! Cum ride el acolo, e mortal!

Ellenuta, Bitzilina e la fel de frumoasa, luminoasa si rotunjoara cum o stiam! E o ratusca scumpa, care seamana mult cu tati! Ce zici, ii faci un fratior care sa semene cu tine? Sau parca ziceai ca nu :-)

Gaza mea fiind bolnavioara, nu prea am avut la ea succes azi cu jucariile...adica a fost interesata de ele pe timp mult mai scurt ca de obicei. Abia astept sa ii treaca. Nici gangurelile nu-i mai ieseau :-(( Nu stiu, febra nu are dupa termometru, dar ii transpira capul, mainile si picioarele, are fruntea rece si nadusita...ea care nu transpira deloc! Si o voce, de ti-e mila sa o auzi! Cand nu a dormit, a vrut tzitzi, ca apucata...ok, ok, pana la masa de dupa baie, cand nu mai vroia sa traga ce mai era pe acolo, si urla de frustrare si de foame...am bagat un bibe si l-a hapait disperata. Fetele cu alaptataul exclusiv, voua cand v-au fost copiii frustrati si nesatui - daca s-a intamplat vreodata - ce le-ati facut? Ca pe mine nu m-a lasat inima sa o culc flamanda :-(

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

stancutsa, uite, azi am avut eu un frustrat... a tras si-a dat cu capul ca un berbecuts, s-a smiorcait , a tipat, a intins de sfarcuri, dar nah... nu mai era. verificat pe apasatelea si pitigatelea. pregatit 60 de bibe. a luat bibe in gura si... a inceput sa rada ca apucatul, a scuipat din guritsa si gataaaaaaaa! s-a terminat discutia:)))) pana la 12 ca-s convinsa ca... o sa avem masa pe nocturna. dpua de fapt:(

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



miri sa stii ca bitzi nu e cea mai mare .. are doar 6575 g si 64 cm .. a luat 515 g intr-o luna .. cel mai mare e david pufosu, urmat de albert al danei si de matei al ereenei, sper sa nu gresesc.

si sa stii ca-s tare mandra ca e asa pufoasa numai cu laptic de la mami ei .. si iti multumesc ca m-ai incurajat in acest sens!!!

alina fetele

stancutza poate peste cativa ani ma voi gandi si la un praslea ..

apropo .. la cat timp dupa ceza poti ramane insarcinata? adik cat timp trebuie sa treaca??

mitsule cred ca merge prost netu la tine, la mine se incarca repede DCul.

puuppp fetele

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by miri_mik

stancutsa, uite, azi am avut eu un frustrat... a tras si-a dat cu capul ca un berbecuts, s-a smiorcait , a tipat, a intins de sfarcuri, dar nah... nu mai era. verificat pe apasatelea si pitigatelea. pregatit 60 de bibe. a luat bibe in gura si... a inceput sa rada ca apucatul, a scuipat din guritsa si gataaaaaaaa! s-a terminat discutia:)))) pana la 12 ca-s convinsa ca... o sa avem masa pe nocturna. dpua de fapt:(

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii


http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png







Ei bravos! Ia uite ce cubulet cuminte: nu numai ca nu vrea bibe, dar il refuza si cu un zambet politicos :-)) La noi, foamea a fost mai rea probabil...cu fix aceleasi manifestari disperante pe care le-ai descris!

Ia zi Miri, functioneaza tratamentul? Mai plange Sacha de arsuri de la reflux?

Mitsu, ce infrangere mai mami? Nu e normal sa-si gaseasca un substitut pentru tzitzi? Marea majoritate a bebeilor au nevoie de el, si il gasesc, fie ca e degetul (la noi de ex), fie suzi...sunt putini cei care nu vor nici una, nici alta.

A! Mi-am amintit ce mi-ai zis la intalnire, ca Sofia pare ca are fatza ca de ceara in poze ... e de bine nu?

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta




stancutza poate peste cativa ani ma voi gandi si la un praslea ..

apropo .. la cat timp dupa ceza poti ramane insarcinata? adik cat timp trebuie sa treaca??






Ellenuta, un an pana sa ramai insarcinata din nou! Atat pentru organismul tau, cat mai ales pentru refacerea uterului! Pana atunci, eu stau cu mare grija...mai mare ca niciodata in viata mea, ca daca e sa se intample...eu intrerupere nu fac (si asta cica ar fi periculoasa la uter cicatricial!), dar nici sarcina prea curand nu mi-ar conveni!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

seara buna!

frate, dupa 2 zile in care n-am intrat pe forum ma simt de parca as fi stat departe o luna! it's good to be back, insa. pup toate zuzele si clontzopeii.

insist sa spun si eu ca m-am simtit grozav la intalnire, ca a fost tare placut sa revad zuze cunoscute si sa cunosc fete pe care nu le stiam decat "in scris". tare mult mi-ar placea sa mai socializam. si am un sentiment grozav sa constat ca de pe forumul asta s-au infiripat prietenii "face cu face", bazate pe afinitati si proximitati "geografice", ca sa zic asa, fie ca e vorba doar de acelasi cartier.

am vazut in seara asta atatea poze ca am ametit. suneti niste frunoase si radioase, toate, cu copii extrem de reusiti.

virgo si miri, va invidiez teribil pt intalneala, m-au amuzat teribil pozele cu cei doi flacai. la mai mare!

ellenutz, am ras de m-a luat sughitul imaginandu-mi-te iesind din masina cu sutienul desfacut, bluza ridicata si bitzi fara un soson si un ciorap.

irlandeza, e drept, partea cea mai dificila a calatoriei voastre va fi cea cu masina prin tara dar cred ca patti va face fata mai bine decat te astepti.

danonique, thanx de pontul cu dantela. ;-)



irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

stancutz drag, un an, zici?
chiar ma gandeam la asta azi, cand m-a intrebat maica-mea daca mi-a venit ciclul de cand am nascut. :-) iar soacra-mea tine, si ea, sa imi aminteasca, aproape de fiecare data cand ne vedem, ca tre' sa am grija in perioada asta sa nu raman din nou gravida. nota bene, SA AM, nu SA AVEM, de parca de mine ar depinde totul iar fi-su nu intra in combinatia asta. bine, nu ma mir, fiind vorba de ea. diferenta de varsta intre dragos si fratele lui e de 1 an si 8 luni iar intre ei a mai existat o sarcina pe care insa n-a pastrat-o.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

daca tot n-am mai scris de ceva vreme, scot parleala in seara asta. chit ca voi monologa. :-)))))))

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

azi am prezentat cupilu' la munca. am stat cam o ora si l-am plimbat prin birourile care ma interesau. am zis ca e cel mai bine azi pt ca nu e f multa lume la munca. nu stiu cum i s-o fi parut lui...cred ca nu l-a deranjat, din moment ce a fost cuminte, s-a uitat atent la toate mutrele care l-au inconjurat si a impartit cateva zambete, dar numai blondelor. ce e clar e ca pe mine vizita asta m-a facut sa ma simt extraordinar. si faptul ca mi-am revazut colegii, ca am intrat iar in atmosfera de acolo, care mi-e tare draga...nu stiu exact ce a fost dar am avut asa o senzatie de bine...plus ca, in drum spre locul cu pricina, eram asa emotionata, ca-n prima zi de scoala de dupa vacanta mare.
va recomand din toata inima experienta. cea cu dusul copilului la munca, nu cu prima zi de scoala. :-)

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Stancutsa, pai... eu am fost unul dintre copiii care nu au vrut nici suzi nici desht... Am luat, though, putina suzi pe la un an si ceva, cand am vazut la surioara mea mica Dar C. ... speram sa semene cu mine... Ii tot dau suzi, o suge cat i-o tin eu cu mana, cum iau mana de pe ea o scuipa... Cu bolta... Nu ca ar scapa-o... Cat despre Sofia, da, e de bine, but of courz Adica.. Are o fata ireala, transparenta si candida... Nu pot descrie cum o vad eu, ca nu am acest talent, insa pare o zana, e un copil deosebit, ai sa vezi

Chiar, unde e doc?

Ma mai streseaza si alta chestie - ma tot laudam eu ca bb C. nu plange la statul pe burta, numai ca eu nu il las mult, ca isi infunda fata in saltea, sugand cearsaful si mi-e teama sa nu se sufoce... Asa am descoperit ca el, de fapt, nu stie sa stea pe burta... Ca nu l-am lasat niciodata mai mult de cateva minutele, timp in care a tpt supt la saltea... Ma uitam la pozele lui Pupi si la filmuletele cu Roby... Al meu nu stie sa stea asa, pe coate Si e maricel deja... (speaking of which, cred ca ne incadram si noi in top: aveam acum 11 zile 6300 de grame si ma astept sa aiba undeva pe la 6700 - 6800 acum...) De saptamana asta chiar ca ne ducem la gymna' cu toata lenea lui mami... Ca sa nu stam la sesiunea foto ca placinta imprashtiata...


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput