Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Am uitat sa zic, desi am vazut pozele mai demult: super talentat fotograful, insa modelul face totul, Angi. felicitari pentru frumuseatea de fecior!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

quote:
Originally posted by jelimoni

fetelor, robert al meu saliveaza intr-o veselie si isi mananca pumnii intruna...oare sa-i iasa deja dintii??

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)



Exact asa face si Andrew, si noi nu avem decat 7 saptamani.Deci nu cred ca sunt dintisorii.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

stancutza saru`mana si tu esti o mama frumoasa si ai o printesa frumoasa foc
- jelimoni sa stii ca poate sa fie posibil ca sa inceapa sa iasa dintisorii , lui bebe Andrei al meu i-au iesit dintisorii la 4 luni fix si primul simptom este : saliva , pe urma este posibil sa faca febra ,diaree , unii copii nu au aceste simptome , difera de la copil la copil .
Oricum tinem pumnii sa nu aiba probleme bebe Robert si sa-i apara dintisorii mai tarziu


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ramo, imi pare rau ca e bolnavior puiutul. sa treaca repede. si fii sigura ca nu ai facut tu nimic rau! lucrurile astea se intimpla, nu trebuie sa te invinovatesti in nici un fel!



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Fetelor, si Markus (ca si Mathias, de altfel!) a inceput sa saliveze la greu si sa-si roada pumnii la 3 luni! Nu mai pridideam cu schimbatul bluzelor, purta bavetica non-stop, si se uda bluza si asa. Ghiciti la ce varsta i-a iesit primul dinte? La 1 an fix!
Asa ca simptomele astea pot sa fie sau la fel de bine pot sa nu fie semne ale aparitiei dintilor.
fetele, ma duc la Megastar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


bunaaa fetelor

noi acum ne-am strans de pe drumuri .. of course ca am plimbat-o pe bitzi dupa noi. am fost la snagov sat, la astoria .. mare dezamagire, nici macar nu am avut unde sa mancam .. am plecat apoi catre bucuresti si am ajuns la cocosatu la niste mici .. bitzi a fost cuminte cuminte dar la restaurant a apucart-o batzul .. era super obosita si nu putea sa faca nani .. a plans dar apoi a adormit.

dimineata am fost si o fuga in mall vitan .. sunt asa happy ca mi-am gasit sutiene de alaptat pe marimea mea .. la debenhams ..Doamne fetelor ce lucruri superrr au acolo. ATENTIE .. zuzici cu tzitzi mari .. au toate numerele la sutienele de alaptat .. cupe DD, E, F superrr .. hainele sunt foarte mistoace si calitative. am ochit multe dar nu dau banii acum , vreau sa dau jos. poate doar rochie de nasha sa-mi iau de acolo , am vazut vreo 2 de statea matza in coada ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


dany super scumpa mariuca ta!! e dulce si frumoasa.

moni si bitzi a mea saliveaza, baloseste la greu si isi roade pumnii. se pregatesc gingiile ptr dintisori.

raomnica imi pare rau ptr problemuta lui bebe. multa sanatate si sa-i treaca repede.

creataa sar'mana ptr pozute .. stiam eu ca tu i-ai facut pozute lui bitzi.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

multumesc fetelor pt raspunsuri!mi-o adormit copilul,asa ca ma bag si eu in pat, ca ce stii ce ma asteapta la noapte??
va pup, somn usor

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

quote:
Originally posted by cati_magureanu



Fetelor..voi va plangeti de scaderea productiei de laptic..iar mie imi creste...de unde la inceput ii dadeam cam 30% san si 70% formula, acum am ajuns sa-i dau 50% si 50%...cam 450 ml pe 24 ore de la san si 450 formula...si nu faaaaac nimiiiic...am baut, ce-i drept, pana acum vreo luna ceaiuri dar nu cine stie ce...am mancat nuci, ce-i drept, la greu (cica ar mari productia si ar calma colicile..asa se zice...acum eu nu stiu daca al meu n-a mai avut colici din cauza asta...oricum am fost niste fericiti ca ne-a tinut numai vreo 2 sapt.)...de dormit n-am dormit mai deloc, de mancat din 2 in 3, de suparata am fost cat cuprinde, de plans am plans de am spart...ce mai...nu numai ca n-am facut nimic special, din contra..se pare ca as fi avut toate conditiile sa-l pierd...si uite-l ca se incapataneaza sa ramana ba chiar sa creasca...Doamne ajuta!

Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM



Doamne ajuta Cati.
Am vazut pozele voastre... doamne ce frumosi sunteti. Iar tu radiezi. Zau... chiar ma gandeam ca prin cate ai trecut si ce greu ti-a fost, dar arati bine de tot. Esti o frumoasa.

Te pup

Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Pupi saliveaza la greu si isi roade in disperare pumnutii de la 8 saptamani si acum avem 3 luni jumate. Mi-e groaza cand ma gandesc la dinti... cred ca o sa spunem ca [,] colicii au fost parfum...



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Inimioara mea

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput