Bucurii de sept-oct 2006, (119)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:



P.S. Teodora e superba!

Mami 39+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Fetelor recomand sa nu luati never bromocriptina. (pentru oprirea lactatiei) la urmatorul copil eventual.
Eu am inceput sa iau de joi. Vineri am inceput sa ma simt rau, ieri foarte rau iar azi groaznic...Mi-a picat fisa si m-am gandit ca ar putea fi de la pastile. Am luat prospectul si am citit la reactii adverse : greata, varsaturi, fatigabilitate, ameteli, hipertensiune arteriala, , cu remisie spontana...ok astea le-am resimtit si eu, insa mai jos scrie tot la reactii adverse scrie in felul urmator : au fost raportate cazuri de infarct miocardic , tulburari psihice (confuzie, halucinatii, delir, hiperexcitatie psihomotorie, tulburari de personalitate), convulsii sau accidente cerebrale etc.... Am oprit instant administrarea nenorocitelor de pastile Eu credeam ca de la oboseala mi se trage insa de ieri noaptea am avut impresia ca voi muri efectiv.
Nu stiu daca am voie dar voi trece de maine la Dostinex, sper ca e voie...ce spui MamiLili?

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

'Naseara!

Tasia, asta scrisesem aseara de doua ori dar nu mi-au aparut mesajele. Te intrebam de ce n-ai ales Dostinex, stiam ca Bromocriptinul e f nasol. Chiar ma grabisem sa-ti raspund stiind cata nevoie ai de un sfat / o parere in situatia data si de asta m-am enervat ca-mi dadea forumul eroare.
Cele doua medicamente, desi au substante active diferite, au aceleasi indicatii si acelasi efect, doar ca la Dostinex tratamentul dureaza numai 2 zile iar reactiile adverse sunt mai putine si incomparabile cu ale Bromocriptinei. Practic nu m-am confruntat cu o situatie asemanatoare cu a ta dar teoretic zic ca poti sa renunti la Bromocriptin si sa iei Dostinex in loc. Iti sunt de ajuns doua comprimate, le tai in jumatate si iei la 12 ore (deci o jumatate la 12 ore, in 48 ore termini tratamentul). Succes si sper ca te vei simti mai bine.
Si tot ca sa-ti raspund la intrebarea pusa de tine aseara, da, poti mulge un pic cat sa detensionezi sanii. Eventual pune si comprese reci.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by CristinaGoji



P.S. Teodora e superba!




multumim, .

"Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Iti multumesc MamiLili. Nu ma asteptam ca niste pastile sa ma faca sa ma simt atat de ingrozitor. Ma doare capul de 3 zile, aseara am adormit cu o senzatie oribila de greata si ameteala. Astazi a fost apogeul, si am facut si o criza nervoasa.
Am vazut ca bromocriptina se ia cel putin 12 zile, daca mai continui sa iau cine stie ce reactii mai urmeaza. Pentru ca ginecologul meu nu e in tara, am luat pastilele la recomandarea pediatrei lui Mario.
Maine iau dostinex merci mult de tot

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by GETY

Xandrutza, ma gandeam ca vad si fetisoara Narcisucai langa florile de cires.


Asa creste Maria Diana




Nu m-am gandit sa o prind intr-o asa ipostaza; dar se rezolva

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi mamici si bucurii,

Va invit la o cafeluta, un ceai verde, un fresh de fructe, o guma de mestecat pt Mira si la un pahar de vorba.

Cristina ce faci? si azi ne tii in suspans?

AdinaF bine ai revenit! imi pare rau ca bucuriile tale au prins virusi pe aici, dar ma bucur ca si-au revenit. Chia asa asteptam poze cu frumosii tai!

Am vazut multe poze frumoase cu protagonisti si mai frumosi: Cosmina cea vesela si eleganta, pe Teodor zburand, cu ochisorii lui minunati!, un chef pe cinste la aradeni, un sarbatorit frumusel foc si mare, invitati la fel de frumosi, dar musai sa spun am remarcat-o si pe pufymic parca e o domnisoara de 18, nu o mamica cu doi copii minunati
mamilili ce locuri ati mai vizitat ieri? asteptam pozici..
Gety cum e Maria??
xandrutza asteptam poza cu Narci intre florile ciresului
Tasia vad ca ti-au raspuns deja mamicile. Si eu am luat Dostinex, am si muls putin in prima zi,c at sa elimim tensiunea si duerea din sani, apoi nu am mai avut treaba. Sper sa rezolvi repede si nasoale efecte secundare ai simtit pe pielea ta!


pupici si o zi faina!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza, is pe fuga, am intrat numa sa va salut si ...nu nasc

Mami 40+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

neatzaaa

Cristina sa vezi tu ca o sa fie pe 16-17 cum radeam noi

Tasia ti-am dat PM.

revin de indata

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Buna dimineata mamici

Multumim ramomar pentru tratatie ... eu iau un fresh de portocale!

Probabil ca voi fi off-topic dar rog mamicile care au fost sau vor merge cu copilashii in Grecia in concediu ce zona/statiune ati recomanda? In plus noi am vrea sa mergem cu masina deci ne-ar interesa cat mai aproape de Romania ... multumesc anticipat celor care vor raspunde (... eventual pe PM)

O sptamana minunata va dorim!

PS: Daria te asteptam!!!!!!

Mergi la inceput