Bucurii de sept-oct 2006, (119)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

David, Reby, Cosmi si celelalte bucurii bolnavioare multa sanatate!

Daria este mai bine, dar nu de tot. Nu a mai depasit febra 39, dar oricum inca mai are si nu prea mananca. Plus ca e matzaita, are ochisorii asa, mai obositi. dar e clar ca e mai bine, se joaca mai mult.

Sotul meu se opereaza maine de deviatie de sept, la noi vin unii care sa puna termopane si la balcon, intre timp tr sa cumparam calorifere noi (habar n-am de unde) si sa le montam, sa refacem balconul in interior cu polistiren si gresie si zugravit si sa punem polistiren pe exteriorul camerelor, cu alpinisti utilitari. Toate astea intr-o luna, ca sa nu ne prinda Victorasul cu santierul in casa. Ce ziceti, reusim? mi-e groaza sa ma gandesc, parca niciodata nu se termina reparatiile la apartamentul asta!

Itzy, este doar inceputul cel cu ceasul in olitza, la kk. Daria a inceput cu mana: imi arata scarbita ca este plina de kk pe mana, dupa ce abia astepta sa vada cum este sa bage mana in olitza. Dupa aia mi-a bagat o suzeta. si acum stau tot timpul cu ochii pe ea, sa nu mai faca vreo boacana.

Lilina, iti recomand pt concediu ceva, bora bora, vase de croaziera, chestii care fac mai bine pt psihic si spirit decat ar face orice sanatoriu. Joaca si tu la loto, poate iese acolo de o Bora bora.

Azi Victorasul face 30 sapt, iar eu am deja 12 kg in plus!!!!! Cristina, eu zic ca azi este o zi superba de nascut. si, daca cu sexul nu prea aveti cum, incearca uleiul de ricin. nu ca la mine ar fi dat rezultat vreuna cu Daria (incercat sex, urcat scari, plimbari, ulei ricin), ca tot nastere provocata am avut, prima zi dupa sapt 40.

va pupam

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi,

Daca Carmen a dat ceaiul, vin eu cu , juice si ce mai poftiti.

Of ce m-am intristat sa vad ca multe bucurii sunt bolnavioare. Ii pupam pe David, Reby, Daria, Maria, Narci, Cosmi si Gabriel sa se faca repede bine!!!

L-am vazut pe Mathias foarte incantat in telegondola, dar si in halat. E dulce rau

Roxana spor la amenajari. Eu va tin pumnii sa terminati pana va aparea Victoras.

Itzy baga la loto azi, prea ti se arata norocul si tu nu iei masuri

alexutza deci asa? ai presta si nu ai cu cine Esti o fericita ca ai asa pofte, ca eu in primele luni numai la asa ceva nu ma puteam gandi

floricel, LA MULTI ANI si pentru sotul tau! ce frumos ca voi sarbatoriti in aceiasi zi, mai greu pentru rude si preiteni sa vina cu doua cadouri odata

Cristina fa ceva si asculta indicatiile Alinei ca sigur vine Daria. Trimite-o pe surioara cu Vladut la plimbare si voi puneti-va pe treaba

pufymic ce faci? hai zi-ne ca sunteti ok si daca te putem ajuta cu ceva te rog din suflet sa ne spui.

Beatrix tu pe unde umbli?

pup you all!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza

MULTA SANATATE la Bucuriile bolnaviaore, nu mai scriu nume, ca sunt deja prea multe, imi pare asa de rau ca sunt bolnaviori

MamiLili, as vrea sa vin si eu la voi, macar un we. Chiar trebuia sa merg cu sotzul meu in interes de serviciu la Iasi, Cluj, Brasov, Constanta dar a picat afacere aia. In plus, avem foarte multe datorii, FOAAARTE multe, nu imi permit sa ies in concediul anul asta, dar daca exista vreo sansa sa ajung la Iasi, mi-as dori din tot sufletul.

Roxana, eu nu am bani sa ajung la Snagov, vorba aia, dar mai departe. Ce Bora-Bora ???? La loto jucam saptamanal, dar se pare ca in ultima vreme ne urmareste ghinionul. :((((

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Roxana, multa bafta, sa terminati de aranjat in casa pana vine bebe.
Tinem pumnii maine sotului la operatie.
Numai 12 kg si 30 de saptamani de sarcina?

Lilina, totul va fi bine/ mainile in aer si striga cu mine...!

Floricel, sotului. Asteptam pozele.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,
(multumim celor care ne-au apreciat fotografia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! ?

Ma fenteaza si bebitza asta la fel cum o face si frate'su!

Roxana - sanatate si Dariei! Mi-a scapat ieri ca ar fi bolnavioara Mama ce aproape esti si tu!!! Numa un pic pic a mai ramas Bine ca macar o sa reusiti sa va aranjati toate in casa pana nasti. Si noi ne-am luat o locuinta mai mare, dar nu reusim s ne mutam decat peste vreo 2 luni. Bravo ptt kg putine. Dar eu am luat mai putine insa daca Daria mai sta mult, va trebui sa tin cura

MamiLili - am citit info data de tine despre rotavirusul asta Pozele nu le-am putut vedea din cauza netul asta aiurit!

Spor la lucru fetelor din clasa muncitoare si o zi buna la toate! Mai intru mai pe seara, daca am net.



Mami 40+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata si la noi. Facem prezenta obligatorie...daca la servici nu reusesc sa semnez condica macar aici.

Cosmi este bine, s-a reglat cu kk-lica acum incet incet tb sa papam nomal.

Roxana calorifere poti sa cumperi de la Metro, noi de acoo am luat in toamna si multa rabdare pina reusesti sa termini cu zugraveala.Felicitari pt cele 12 kg ...eu atit am avut pina la sfirsit. Vezi tu dupa cu 2 bucurii ce o sa slabesti rapid.

Cristinaaa unde esti ....ceva poze cu Daria.

Lili am vazut delfinasul dar nu scapa prin colacel ca mi se pare destul de larg???

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

quote:
Originally posted by Roxana01
Festina, in adolescenta si tineretea mea timpurie am avut un prieten grec 6 ani. asa ca m-am plimbat prin Grecia, nu foarte mult, dar suficient. ce sa zic, asta se intampla acum 8-10 ani, asa ca lucrurile s-or fi schimbat de atunci (stiindu-mi trecutul, sotul meu ocoleste grecia cand e vb de vacante). Mie mi-au placut foarte mult insulele din sudul Greciei, dar acolo nu puteti ajunge cu masina, ar fi prea obositor. In schimb Salonicul mie mi s-a parut de 10 ori mai frumos, mai curat si mai primitor decat atena. nu stiu daca grecii au asa ceva, dar si eu te-as sfatui la un all inclusive. cand mergeam eu (inchipuiti-va anii 1997-2000) mergeam la demipensiune si in viata mea nu mai vazusem atata mancare (bufeturile lor suedeze), atat de diversificata si de buna.
Eu, daca nu ar fi fost Victorasul pe care il asteptam in iunie, as fi preferat Antalya, la turci. Chiar daca mergi cu avionul, oricum nu faci mai mult decat cu masina pana la greci. preturile sunt decente la all inclusive si servicxiile, din punctul meu de vedere, mult mai bune ca la greci. Grecii mie imi par mai jepcari, te ard la orice, preturi uriase daca mergi la o cafeteria sa bei un frappe. plus ca pt copii, conditiile la turci sunt nemaipomenite.

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe



Multumesc mult Roxana pentru recomandari ... anul asta ramanem totusi pe decizia de a merge in Grecia ... intradevar in Grecia nu prea sunt oferte cu all inclusive ci mai mult cu demipensiune, dar e ok ... Raducu mananca cu placere borcanase deci nu imi fac probleme pentru el cu masa de pranz, iar noua ne-ar prinde bine sa mai dam ceva km jos dar nu cred ca vom reusi :) de obicei din concediu ne intoarcem cu kg in plus ...
Deocamdata am gasit o oferta interesanta pentru Halkidiki, Kallithea - hotel Macedonian Sun 3*+

Multa sanatate le doresc puiutilor bolnaviori, nici nu stiam cat de periculosi sunt virusii astia, rotavirusul de exemplu ... am citit si eu articolul gasit de MamiLili

O zi buna va dorim tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi. Multumesc pentru tratatie Mephala, Ramo, Cristina.
Cristina, zic si eu ca fetele, scoate rudele sa-l plimbe pe Vladut
Lakioana, multa sanatate lui Reby, sper sa-i revina cat mai repede pofta de mancare. Nici Narcisa nu a mai mancat de alaltaieri, e tot bolnavioara, mai face febra...
Anca, imi pare rau ca a fost si Luca bolnav, multa sanatate!
Mira, sanatate si lui David!
Sanatate Daria, Cosmi, Gabriel! Sper sa nu fi uitat pe nimeni.
Itzy, ti-a facut-o papusica. Daca nici azi nu joci la Loto, iti dau bataitza
Lilina, daca o sa ajungi cumva la Iasi, sa dai o fuga si la Suceava.
Lili, foarte faine pozele, Mathias e un scump!
Gety, pupam cucuiul Mariei, sa-i treaca repede. Succes la analize. Si eu sunt A2 Rh negativ.
La multi ani si sotului tau, Florina!
Roxana, sper sa terminati amenajarile in timp util.



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

LA MULTI ANI, FLORICEL!
Tot binele din lume iti urez si BB 2 sa vina cat mai repede!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Cristina nici azi nu vedem bebitza, te cam fenteaza. Am scris in acelasi timp si am vazut pe urma ca scrisesei. Poate vrea sa fie o floricica asa ca mai astepti pina duminica cind sint Floriile. Deci pronostic 20 aprilie.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput