Fulguleti de nov-dec 06 (167)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

LA MULTI ANI, ADINA!!!!
Sa fii fericita si sanatoasa, asa cum pe deplin meriti ca esti fata super de treaba!!!



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Wow... Chinico... zapada la voi (ce seamana Bea cu tine!)

Avem si noi ceva poze

Saptamana aceasta am fost la medicul de familie pt evaluarea aceea anuala (dezamagitor...). Mi-a zis ceva de alte vaccinuri (in afara de cele obligatorii) pe care as putea sa i le fac lui Serban - anti: hepatita A, varicela, pneumococ, rotavirus. Ce stiti despre vaccinurile acestea, le-ati facut/le veti face copiilor vostri? Pana apuc sa discut cu pediatra, m-ar interesa si opiniile voastre, chit ca stiu ca s-a mai discutat pe aici despre asta.

Noapte buna si sanatate multa bolnaviorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Chinicule, vazut pozele cu Beoaca...superbaaa, minunatie de fetita !!!...pupam cu drag
Danita, sanatate multa, multa!
Danutz,
Lucia, poza asta e dementiala...singur cu marea!...a crescut si Serban, deja ii arde de fotbal E un dulce! Sa stapaniti sanatosi tricicleta...Pupici...



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Multumim, Asiza... e achizitie nou-nouta, de ieri... n-au mai avut rabdare bunicii pana la Iepuras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DRagele mele!!!Va multumesc pt urari,sunteti delicioase,m-am bucurat de ele la maxim!!!Eu,din pacate,nu am avut o zi de nastere tocmai buna,a doua jumatate am petrecut-o la urgente cu bunica,diagnostic pneumonie,am stat acolo asa de mult,mi-am facut un car de nervi,prietenele mele au ramas la noi cu Ale,mai inainte am venit,in final au gasit si un loc unde sa o interneze...mare rahat...m-am certat du doi doctorii,5 asistente..etc,dar in final am gsaitloc bun si doctor bun...sper care se va ocupa de ea...am fugit de la un spital la altul cu ambulanta...nu-s deloc coerenta,dar nu mai pooooooooot
va pup pe fiecare in parte,si ne auzim maine,daca am timp...


Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multi ani ADINAZOT! Sa fii sanatosa si sa ai parte numai de bucurii si impliniri!

Offf, ce de fulguleti bolnaviori! Multa, multa sanatate!

Chris, eu i-am cumparat Alexiei carioci lavabile si creioane colorate normale. Pentru plastilina e prea devreme pentru noi. Alexia ar cam gusta din ea.
Danita, insanatosire grabnica!
Dianocica, pupam D pletosul!
Chinico, vazut frumusete de Bea!
Luciaro, Serban e ditamai flacaul! Foarte frumoase pozele! Sa stapaniti sanatosi tricicleta! In afara de vaccinurile obligatorii, nu-i fac nici un alt vaccin Alexiei.
Adina, sanatate multa bunicii tale!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Noapte buna, vise placute, ingerii sa va sarute!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Draga Adina, primeste si aceste pupaturi din partea mea , sa cresti mare (doar daca mai vrei) si sa te bata norocul, sa fii iubita si pretuita cu carul, ca meriti cu varf si indesat! La multi ani!
Imi pare rau ca ai avut o zi mai grea, numai bine bunicii!

quote:
Originally posted by chinico
in alta ordine de idei am dat iar tema de discutii cartierului...am uitat sa semnez la ultima tura de tradus, si azi la ora 13 s-au infiintat alb verzii politisti la mine la poarta, cu tot arsenalul, au oprit in mijlocul strazii si s-au scoborat impozant cu mainile in sold si sapca trasa bine pe ochi din masina colorata :)))



Puscaria mai urmeaza...
Beoaca m-a innebunit... falcute, zambet... o dulceata!
Rabdarica, mama e numai una!

luciaro, e frumos Serbanelul, are si cui semana! La voi nu-s probleme cu groapa de nisip, ca aveti una mare de tot!
Noi am facut anti varicela si anti pneumococ.
Rotavirus are Cristi acum si ce mai trage, saracul... a slabit, e piele si os, ii numar coastele, mi se rupe inima cand vad ca pana si degetelele parca ii sunt stravezii. Inca e slabit tare, de abia are putere sa mai urce scarile, e indispus, are crampe si ziua si noaptea. Asa ca regret ca nu am facut vaccinul antirotavirus, insa la noi prima doza s-ar fi facut la 2 luni de viata si atunci am ratat ocazia. De acum e prea tarziu, incetisor isi va construi singur imunitatea. Insa as fi preferat sa evit boala de acum, e prea grea si dureaza prea mult.

deeaA, n-am apucat sa iti spun ce mult mi-a placut David fotbalist, e tare dragalas, plus poza aia in care dormea cu mana in parul tau...

Teutz, am admirat-o si pe Alessia cu codite si fara, la fel de dulce

asiza, m-am tot tinut sa-l felicit pe Denis pentru ca a papat singur! Apucase si Cristi pe drumul cel bun, dar acum a cam regresat, insa musai sa va urmam (candva, lunile urmatoare )

iulia-stefy, pe aici nu se gaseste Hydrasec, nici nu stiu prea bine la ce foloseste. Dar vad ca bea lichide, mai si papa cate ceva, deci presuspun ca isi cam ia electrolitii de care are nevoie din mancare.
Ce draguta e Stefy, cum sta la tratament...

Noi multumim mult pentru urarile de sanatate, zilele astea musai sa se implineasca!
Ne gandim si noi la ceilalti bolnaviori, motanul, danita, Stefy... sper sa nu fie mai multi. Sanatate!






Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

`mneata!
in primul rand, multa sanatate bunicii! sa se faca bine cat mai repede!

am achizitionat creioane cerate. maaare bucurie! o juma de ora au tinut-o in loc. nu ca sa deseneze, ci ca sa le scoata sin paharul unde le pusesem, sa mi le dea mie unul cate unu, sa le recupereze si sa le puna la loc, ca intr-un final sa o ia si de la capat. de ,,desenat", nu a facut decat vreo 5 linii, urmeaza imediat si capodoperele!

luat si plastilina. am gasit una tare, destul de greu de rupt prima data, dupa aceea devine mai moale. imi aminteste teribil de plastilina pe care o foloseam eu pe vremea lui ceausescu, are acelesi calitati! si aici a stat preocupata tot o juma de ora, am facut mingiute si i-a placut. mai nasol a fost cand a vrut sa repete figura pe covor, acolo nu am mai fost de acord

mai vedem si zilele astea ce parere are, dupa ce nu vor mai fi ceva nou.

am fost la zoo. sfat: nu va duceti in week-end! sau mergeti, dar lasati masina la sosea, nu intrati pe strada cu intrarea la zoo! sau, daca insistati, intrati, eu v-am avertizat! e o aglomeratie de nu va puteti imagina, e un drum fara iesire cu 2 benzi, dar sunt masinile parcate pe ambele sensuri, si deci de abia are loc sa treaca o masina, nicidecum si una din sensul opus. se fac blocaje, se lasa cu masini zgariate din cauza lipsei de spatiu, sau cu urme de chei pt ca nici macar pietonii nu au loc printre masini (serios, nu as fi crezut ca un om sa nu aiba efectiv pe unde sa o ia)pt cine stioe care e distanta, ne-a luat juma de ora sa strabatem straduta cu zoo si inca o juma de ora la intoarcere. lume f multa, nu as fi zis.

ne-am uitat la tigri, pelicani, mai multe neamuri de mac-mac, nu stim exact care ce era, ca nu erau tablite sa-mi spuna si mie cum ii chema, cai, ponei, lupi siberieni, leu (amaratul, avea f putin spatiu), porc spinos (la care pisi s-a mirat f tare si a spus, cum l-a vazut, ,,oooo"), maimute si urs si inca alte cateva animale, nici nu mai stiu. repet, foarte-foarte multa lume si maaaare inghesuiala.pe langa masinile de la intrare, tarabe cu baloane si alte jucarii, plus multe restaurante, sunt convinsa ca maimutele adora mirosul de mici in care traiesc. flori frumoase, gazonul destul de ingrijit, oamenii necivilizati, treceau de barele de protectie, si nu numai adulti, ci luau si copiii dupa ei, plus ca hraneau animalele, desi era interzis. nu am inteles de ce sa nu fie voie cu aparatul foto, sa ma scuze, dar eu i-am facut niste poze pui pisi pe umerii lui alex.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Cu intarziere, LA MULTI ANI, Adina!!!! Si sanatate maxima bunicii
Cu ochii in cana de cafea am reusit sa o vad pe frumoasa de Bea in zapezi si pe ochiosul de Serbanica la malu' lui marea
Luciaro, noi am facut vaccinul ptr pneumococ, avand in vedere ca nu scapam de bateria asta nicicum.... si am facut si antivaricela
Danita, sper ca astazi esti mai bine
Danutz, si eu am chefuit sambata pana la 2.... apoi sta de vorba cu Danutza pana la 4... la 7.40 a dat Luca trezirea... dar am iesit repede din casa si am reusit sa rezist toata ziua
Donia, off.. Cristinelu' e bolnavior... sa ii treaca repede
Chris, abia astept sa ne vedem.. ca si cu restu' capitalei.. deja numar zilele pana ajungem acolo...
E abia 9.24 si eu am fost deja pe teren.... deh, la 7.15 plecam .... eu una simt ca nu mai am aceasi productivitate de cand incepem la 7

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput