Fulguleti de nov-dec 06 (167)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

aaa...ca mi-am amintit si musai sa nu uit: Chinico despre ce vaccin "anti-capusa" vorbesti tu acilea??? Da un nume, zi ceva, amanunte si detalii , please...ca piticul asta cu capusele e bine infipt si in creierul meu...chiar alaltaieri vorbeam cu Cristi despre asta, ca mi-e cam frica sa mergem cu Denis la tara, ca daca-l musca vreo capusa ...numa' ca eu stiu ca capusa asta poate transmite multe multe boli (deci nu stiu in ce masura un vaccin ar fi eficient) si e destul de nasol daca nu ai depistat la timp ca te-a muscat...Deci, zi si mie ce, unde, cand, cum????


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

Am uitat sa va zic k m-a lamurit doftora azi si cu vaccinurile,respectiv:rotavirus e tarziu,varicela ...nu are rost avand in vedere urm.:copii fac de obicei forme usoare si oricum nu actioneaza decat 5 ani si atunci...intelegeti voi....si mai era ceva da Elisa a vociferat de la intrare pana la iesire ,va imaginati ce dialog aveam cu duamna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Si eu la recuperare.... din ce ati mai scris.... dar tot nu ajung la zi
Dandusa, super pozele.. abia astept sa fie si Luca pupat de printesa.. toti fulguleti sint minunati
A_deju, multa sanatate motanului si tie putere multa
Donia, Miscotel ce mai face?
Dia, eu as fi dat-o afara, desi, intradevar, se gasesc cam greu
Am ajuns la pagina 14... si plec
Va pupicesc..
P.S. M-am tuns, m-am vopsit (for the first time)... sint in mari schimbari... daca ma slabesc inca 10 kile voi fi tare multumita de mine

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Dia, mi-a stat pe cap chestia cu femeie ptr curatenie.... ce m-a enervat pe mine este ca nu ti-a spus.... si asta apreciez la Olimpia - imi spune ceea ce se intampla... chiar si cand i-a dat sa guste ceva ... in fine, pana la proba contrarie eu sint tare multumita de Olimpia....
Bine ca s-a oprit ploaia... sa iasa si Luca din casa ca 2 zile nu se poate sa stea numai in casa.... mai este si super mica, pe deasupra
Vreau la Bucuresti... au mai ramas 8 zile

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Buna dimineata,
Multumesc pentru laudele la adresa bursucilor :).

Ktrinel, sunteti foarte frumosi toti trei! Si totul e bine cand se termina cu bine, nu?

Yagmur, sa-ti fie de bine tunsoarea si vopsitul!


Sanatate tuturor fulguletilor bolnavi!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Bambo fatele deja te-au zis dar uite iti zic si eu mai cauta si alta parere, la mine mama are ochelari +1, nu te grabi.Ca stii bine cum sunt doctorii astea mereu au pareri diferite. Apropoo ai fost acolo la ala recomandat ca este cel mai bun din Iasi sau la altcineva?

Noi suntem plini de bagaje si cu nervii la pamant, sper sa se termine calvarul asta.Mario ieri a fost ca niciodata nea terminat pe ambii era foarte nervos la fiecare miscare cadea jos, tipa plangea a fost o zi cat nu se poate de tampita.Si eu am bagajul de maternitate gata(noroc de mama ca ea mi la facut ca mie acum numai de asta nu-mi arde). Nu-mi vine sa cred ca au aparut si rochite prin casa. Sa scap de toate problemele sa am timp sa ma gandesc si la burtoiul meu.

Va pup si nustiu cand mai intru . Depinde de astea cu netu cum se misca sa ne contecteze in alta parte.

Stela 30s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Uitasem: Bambo, pe Ioana am dus-o anul trecut la oftalmolog (la 3 ani, cica e control obligatoriu). Si ne-a spus doctorita, dupa ce a pus-o la tot felul de aparate (unde n-a stat chiar linistita), ca i-ar trebui o dioptrie la un ochisor. Acum, mie mi se pare ca ochiul respectiv e si putin mai mic... In fine... A ramas ca peste 6 luni venim din nou la control, sa-i puna atropina. Deci nu direct ochelari. Am ajuns dupa 6 luni, tot la Medicover, si am dat peste alta doctorita. I-a pus atropina, s-a uitat la ochi (chin cu aparatele alea, ca Ioana, la mine in brate, de-abia ajungea cu ochiul la ele). Si cica ar fi ceva, dar nu a vazut bine, s-o mai lasam. Acum, dupa logoreea asta :), ma intreb cum o fi vazut la Antonia, ca e mult mai mica. Asa ca recomand si eu o a doua opinie.
Multa sanatate!

Edit ca tot am uitat ceva: Hipermetropia se corecteaza. Am purtat ochelari (+1), de prin clasa a IV-a pana in a VII-a. De atunci n-am mai avut nevoie si stau cu ochii in calculator aproape toata ziua.

Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


'neata minunatele
hai ca parca azi am alt tonus. desi tot mohorat afara... si copil marait... o fi de la vreme, o fi de la mucii lu fra'su care pan' pe seara ii ia si el, o fi de la dinti... nu stiu...

cert este ca am avut o seara (aseara) e-pu-i-zan-ta. sotul la bucuresti. eu singura cu ei. cand au adormit in sfarsit am zis doamne-ti multumesc ca nu si-au scos ochii/spart capetele de atata topait, sarit, harjonit calare ba pe mine, ba unul pe altul. bey si in cap si in kur si in toate pozitiile erau de la o fractiune de secunda la alta... uffff, am imbatranit de nu mai fac fata

o zi insorita va doresc, daca se indura...

bolnaviorii ce fac? cum a fost noaptea?


Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

multumesc de raspunsuri,fetelor...
climatronic avem si noi...cool]

Ktrinel,
am admirat si savurat fiecare pozica in parte...,m-am teleportat pe plaja...,la restaurant...si chiar si in patul vostru de hotel...,f frumoasa vacanta...,cu peripetii este adevarat..., dar clar ca n-o s-o uitati niciodata...ps:cate costume de baie ai?,cam multe mi se par mie...
Chinico,
am avut otita din pacate...,chiar in luna 8-a de sarcina...,a fost groaznic...,pe Crinuta a ferit-o d-zeu si speram s-o fereasca in continuare...
pupam Beoaca si mamica ei minunata
Asiza,
reteta de dovlecei este de fapt o inventie...,ca mai toate mancarurile mele...,spre disperarea lui Claudiu...
am curatat dovleceii de samburi,i-am taiat in jumatati pe lumgine,i-am asezat intr-o oala cu fata in sus,apoi am pus rosii decojite taiate feliute subtiri si cascaval ras...,bagat la cuptor si gata...
Roxanica a venit cu completarea inventiei...: pui fiert si smantana...,mi se pare o idee excelenta...,drept pentru care o voi pune in practica cat de curand...
azi avem ciorba de perisoare,pe care am cam sarat-o...,dar am si dres-o...
Acs,
daca te referi la "lumea copiilor" de la ciuperca...,le "stiu" pe vanzatoarele alea amabile...,am avut si noi un show dupa ce Crinuta a ros un pic din eticheta unei perechi de sosete...si m-a obligat sa le cumpar...,m-am enervat f tare...,pt ca alea chiar nu-mi trebuiau...,in plus eticheta era la locul ei,doar ca putin roasa...,dar ce sa vb cu tutele...,acum avem in garderoba o pereche de sosete pt varsta de 5 -6 ani
burtica este bine,am scapat de greturi...,arat de parca as avea 5 luni de sarcina...,nu-mi displace...,este minunat chiar,mai ales ca ma simt f bine...
Madaluta,
inca putin si ne apucam de galerie...
Yagmur,
sa-ti fie de bine noul look,abia astept sa va vad...



Mamica stralucitoare
11+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

suntem relativ ok,acum a inceput cu tusea care deranjeaza somnul cerut cu insistenta de dexa ....
Porumbita,cred k Mario simte venirea pe lume a surioarei lui,citeam undeva k stiu de pe la trei luni de sarcina si e bine de vorbit mult cu ei despre asta.tinem pumnii,sa ai nastere usoara si bb sanatoasa.

Mergi la inceput