Fulguleti de nov-dec 06 (167)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

buna de dimineata! a fost o noapte ok, copilul a dormit bine, trezit de doua ori de noi, ca era vremea de inhalat :) e ventolin, aerosol, salbutamol substanta activa... cu inhalator (babyhaler), cu tot tacamul.. dar e mai ok decat poate suna, fac puf puf, il tin 15 secunde cu aia pe nas, si-atat. normal ca protesteaza, dar cica e mai bine asa, ca daca urla-tipa-vocifereaza e mai sigur procesul de inhalat :) febra de la 11 azi-noapte nu a mai facut, vedem ce se intampla si azi, nasul inca picura, da' o trece si-asta :) sa vedem daca si mancam ceva :)
la doctorita a doua n-am mai fost, pt ca nu am mai avut cum.. abia la 7 am ajuns acasa, cu febra, tot tacamul...

n-am apucat sa trimit in timp util, intre timp am mancat, ne-am spalat pe dinti, deci tot felul de activitati nebunatice :) ehh.. ne facem noi bine, si mergem direct la plaja la bronzat :)))
sanatate multa bolnaviorilor!!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Acs,
vrem mai multe poze de la festival...,minunata tarancutasi surioara si fratiorul,f frumosi pantofiorii fetelor...
RaduAnca,
lasa munca si treci la povestit,hai cu cafeaua sa ne spui ce-ati mai facut in tot timpul asta...
Mormelvio,
ma bucur ca mai dati pe la noi,ma bucur ca santeti bine...
Laura,
cum mai santeti?zi-ne ceva de Dani,te rog




Mamica stralucitoare
11+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

din India


Noi am ajuns cu bine acum o saptamana. Drumul a fost lung si obositor pentru Zara, cu o mica maraiala pe avion ca nu isi gasea pozitie buna de dormit, si pentru noi ca nu ni s-a dat caruciorul in Dubai, ci trimis direct la Bangalore. Aici este cald cald, azi sunt prognozate 36 grade..
Zara s-a acomodat bine, singura problema sunt tantarii.

avem poze noi din Dubai
(scuzati ciufulelile din poze,ne-am tuns intre timp)
si India

Sanatate multa celor bolnaviori

si raze de soare indiene la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

kiki ar fi fost o idee f buna, daca nu-me era asa de lene. da` lene, nu gluma!

aer conditionat. asa am mers si anul trecut, si asa vom merge si anul asta. daca nu a patit nimic, speram sa fie ok in continuare. dar prefer varianta asta, decat curentul de la masina in mers. plus ca vara, cand e cald de mori, tot nu e f respirabil aerul care intra pe geam.

bogdana, ce mare a crescut zara! sa va traiasca!

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

tema: aer conditionat in masina si acasa. asta e treaba, dc locuim la tropice prefer aerul conditionat moderat in masina, decat curentul de aer, care oricum nu racoreste nimic la 50 grade. oana n-a avut nimic anul trecut de la aer cond, sper sa fie ok si anul asta. si in casa am folosit f mult aerul cond si a fost ok. in masina avem climatronic si e un pic mai ok decat aerul conditionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

nu stiu de ce a aparut mesajul de 2 ori
chris, ai dreptate. oricum o sa am o discutie cu ea, ca nu raman treburile nelamurite
e o vreme in tm... plouaaaaa ... oana isi tot scoate langa usa jucariile de nisip si-mi arata ca tb sa plecam :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by a_deju

buna de dimineata! a fost o noapte ok, copilul a dormit bine, trezit de doua ori de noi, ca era vremea de inhalat :) e ventolin, aerosol, salbutamol substanta activa... cu inhalator (babyhaler), cu tot tacamul.. dar e mai ok decat poate suna, fac puf puf, il tin 15 secunde cu aia pe nas, si-atat. normal ca protesteaza, dar cica e mai bine asa, ca daca urla-tipa-vocifereaza e mai sigur procesul de inhalat :) febra de la 11 azi-noapte nu a mai facut, vedem ce se intampla si azi, nasul inca picura, da' o trece si-asta :) sa vedem daca si mancam ceva :)
la doctorita a doua n-am mai fost, pt ca nu am mai avut cum.. abia la 7 am ajuns acasa, cu febra, tot tacamul...

n-am apucat sa trimit in timp util, intre timp am mancat, ne-am spalat pe dinti, deci tot felul de activitati nebunatice :) ehh.. ne facem noi bine, si mergem direct la plaja la bronzat :)))
sanatate multa bolnaviorilor!!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx




intrat numai sa (incerc sa) te linistesc. nu face astm/wheezing din prima... wheezingul e suierat de sarpe la fiecare expiratie, pe un copil altfel perfect sanatos. acum, la eric se aude din cauza bronsiolitei. daca e tratata corect si complet, gata, ati scapat si de suierat.
iar pt asa zisul fond alergic... teoretic ar fi trebuit sa se manifeste inca de anul trecut, deci nu cred ca e cazul.
marc a facut 1 luna ventolin si 2 becotide pe babyhaler. si de la bronhopneumonia din octombrie (aia cu spitalul) a mai facut 1 singura bronsita, care s-a rezolvat in 4-5 zile numa cu sirop de tuse si aerosoli cu fluimucil. deci se poate fruntea sus mami!


Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

am vazut ieri seara pozele cu carlionti de os boieresc, cu bucute si ochi chinezesti :))...numa buni de smocait trupa indragostita :))

daphna sanatate elisei..e mai bine acum?
sbogdana bine ati ajuns! 36 spui...da si noua numa 10 de acolo..aici sunt cam 8...
dia tine-i teoria chibritului doamnnei cu curatenia, asigur-o ca nu e un capat de tara daca mai demonteaza ceva prin casa (spune-i si lui lulu asta :)) ) daca nu vrei sa o iei de la capat cu cautat si stat cu inima in gat o vreme buna pana te dumiresti pe cine ai lasat in casa.
ruxandra? hau du iu du?? du iu ok?
ktrinela zi prezent si te las in pace sa te despachetezi...
asizule si tie.. da' pe bune..e cu lista de asteptare au ba?
dandusa aer conditionat. ai avut vreodata otita? e dureroasa rau. asa ca mai bine cu aerul domol in masina decat cu pletele si implicit urechile in vant.
donia amr cate zile? sau socotesti in cartoane si dulapuri? cristinelul? mai bine?
dianocica da matale? gata cartoniada si covoriada? d multumit?

aha. vaccinul rota. am inteles ca sunt o multime de soiuri de rota, si ca vaccinul nu garanteaza ca nu o mai patesc piticii...

motanski?

io am alta. intrebare. capusele si vaccinul aferent. da sau ba? eu inclin spre da...pe aici le merge bine capuselor si cica musca cu drag pulpe dulci de prunci...

beoaca tropaie afara prin frig si ploaie cu nadragii de musama, trage un melc cu roti de o sfoara dupa ea si casapeste sistematic lalelele care indraznesc sa scoata capul in calea ei...isi vara degetele mici si pufoase in toate crapaturile dalelor din curte (dalele au vreo 30 jde ani..crapaturile sa tot aiba 10...fauna si flora pe acolo la ele acasa)...se tavaleste prin iarba uda inainte de a gusta a mia oara papadiile...intre aceste activitati cu scop educativ isi ranjeste dintele alb din coltul gurii la stimatii vecini.

am editat. ca am mancat litere. prea multe ca sa ma fac ca nu vad, ca de obicei..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

nu mai vreauuuu ploaie si stat in casaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Iar a venit ploaia ,era asa intuneric in camera ca am dormit pana la 10 amandoua
de vreo cateva seri Antonia face kaki dupa ce ii fac baie si punem pampers curat

Noi suntem binisor,eu sunt suparici duminica era sa o pierdem pe bunica mea a facut o criza nu mai putea vb,nici nu mai stia cine sunt mult nu o mai duce,cum o vrea d-zeu,dar decat sa se chinuie....

Ieri am fost in parc cu verisoara mai mare,a adus si creta colorata cu ea,Antonia a fost f incantata era nebunie sa deseneze si ea pe asfalt
urmatorul vaccin va fi la 2 ani jumate asa ne-a zis pediatra deci am scapat

Chinico-o scumpete beoaca
Luciaro-vrem si noi la mare,ce mare a crescut Serban
Adinazot-offf,multa sanatate bunicii si voua,
si bunica mea e f bolnava duminica era sa o pierdem
Acs-Antonia e bine,rana sa prins de tot doar roseata se mai vede,azi mergem la oftalmologie,minunile
Madaluta-ma apuca emotiile cand aud de bagaj pt maternitate si Porumbita la facut
A_deju-multa sanatate motanului
Dandusa-wow ce poveste frumoasa de dragoste
Radu.anca-dupa amiaza mergem la oftalmolog,sa ne tineti pumnii,eu as suna acasa sa vad ce face de cate ori as simti nevoia
Asiza-deci ai avut musafiri
Deea-ce frumos v-ati distrat la bile
Mormelvio-
Sbogdana-superbe pozele,Zara din ce in ce mai scumpa ii sta f bine tunsa

Tema-aer conditionat acasa si in masina

dupa amiaza mergem la oftalmologie,sa ne tineti pumnii


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput