nu mi-a revenit menstruatia dupa nastere!

nu mi-a revenit menstruatia dupa nastere! | Autor: logam

Link direct la acest mesaj

astazi am 5 luni de cand am nascut si inca nu am menstruatie . cat sa mai astept? ca da alta sarcina nici nu poate fi vorba pentru ca ne-am protejat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

La mine a aparut abia dupa un an...ca are legatura cu alaptatul .Daca alaptezi nu trebuie sa iti faci griji.Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Suntem in aceeasi situatie vad. Si fata mea face astazi 5 luni, iar ciclul nu mi-a venit inca.

Numai ca eu nu-mi fac probleme ... daca e sa vina bb2, ma bucur!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarrice spune:

Daca alaptezi, mai poti astepta pana la aparitia menstruatiei. Nu e nici o problema. Eu am avut menstruatie, la aproximativ,6 luni de la nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Mie mi-a revenit abia la 10 luni dupa nastere, asa ca daca zici ca oricum te protejezi, nu ai de ce te teme, si poti sa astepti linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Si mie mi-a revenit abia dupa 10 luni de la nastere insa asta nu e o problema. Totusi protejeaza-te, pentru ca poti ramane usor insarcinata.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Deci dupa cum veezi stai linistita dc alaptezi.
Eu am avut menstruatie la 1 an dupa nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

mie laprimul copil mi-a revenit la 11 luni, iar acum la al 2lea care are 1 an, numi-a revenit inca, pt ca alaptez.
mai astept, ca nu mi-e dor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

Si eu am vrut sa deschid un astfel de topic..
Multumesc Logam.
Nici mie nu mi-a venit menstruatia dupa nastere...DAR EU NU MAI ALAPTEZ din 26 februarie...Am alaptat doar 2 luni jumate..
Am zis sa treaca 1 luna-1 luna jumate si apoi o sa intreb ginecologul.

Este normal ca a trecut 1 luna jumatate de cand nu mai alptez si totusi nu mi-a revenit ciclul?
A mai patit vreo mamica asa?

De sarcina nici nu poate fi vorba...

Va multumesc mult de tot!

Tatiana&Luca (12.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Mda...la mine cred ca e mai nasol.....am terminat alaptarea in octombrie(avea fetita 7 luni) si nici acum nu mi-a venit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

Nu am mai patit nimeni precum mine si absoluta, ca dupa terminarea alaptatului totusi sa nu apara menstruatia??

Absoluta, dar la tine a trecut o perioada prea mare...de ce nu mergi la doctor pt un control?

Eu am zis sa mai astept sa fac macar 1 luna juma..sa nu imi zica ca m-am grabit..doctora..

Tatiana&Luca (12.12.2007)

Mergi la inceput