Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by carpatina

albusul mi-e cam nesuferit, iar cu galbenusul.. chiar nu m-as arunca la "oricat"

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



din slabele mele cunostinte in domeniu ( n-am tinut in viata mea vreo cura si sper nici de-acum sa n-am nevoie ) tu te-ai bagat la un regim disociat . De ce nu sari peste ce nu-ti place ? e obligatoriu sa bagi ou ?



Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Merg pe strada si vad atatia oameni... Ma intreb adesea oare de unde vin, oare unde se duc? Oare ce griji le apasa umerii si le trag colturile gurii in semn de tristete? Oare au cunoscut Iubirea? Ce vor face cand ajung acasa? Si cum arata casa lor? Or fi avut o zi buna? Au ras azi? Au bucurii, au suparari, au haine frumoase sau nu, sunt senini sau abatuti... Atatia oameni care trec pe langa mine... Pe unii i-am mai vazut sau ii voi mai vedea, pe altii cu siguranta niciodata. Doar pasageri paraleli pe aceeasi strada...

Voi nu va dati seama cat de pretios este ce avem noi aici! Dintre milioane de femei, ne-am intalnit noi. Destinul nu ne-a adus intamplator una langa alta... Impartasim atatea franturi din vietile noastre si, deodata, nu mai suntem straine. Ne pasa de problemele noastre. Ne bucuram impreuna de realizarile noastre. Plangem si radem laolalta. Am trecut alaturi prin cele mai frumoase momente ale existentei noastre. Poate pentru unele au mai fost, poate pentru altele sunt clipe unice. Traim in mica noastra comunitate aceleasi pasiuni, ardem aceleasi etape. Cu putinul fiecareia am cladit o lume! O lume unde ar trebui sa gasim intelegere. O lume pe care am putea sa o facem nu perfecta, dar mai buna decat lumea reala. Un univers unde esti ascultat si gasesti raspuns la orice temere. Un tot unde necazurile devin bucurii si tristetile apun... Ar trebui sa fie un spatiu unde sa putem vorbi liber, fara sa fim condamnate, fara sa ne cantarim bine vorbele, fara sa ne ascundem de teama de a nu fi intelese. Aici nimeni nu condamna pe nimeni si este aer destul pentru oricine. Invidia nu exista! Doar bucuria ca celelate fete pot, au, vor! In familia noastra nu exista rautate, vorbe de prisos, sefi, orar, ordine, vechime, intreceri... Nu e minunat? Si unde mai pui ca nici nu trebuie sa iei metroul pana aici!!!! Nu trebuie sa te fardezi si sa te aranjezi cand esti in vizita. Iti poti lua copilul cu tine. Poti manca oricat si orice... Nimeni nu te judeca... E super!!!! La naiba!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by papanash

din slabele mele cunostinte in domeniu ( n-am tinut in viata mea vreo cura si sper nici de-acum sa n-am nevoie ) tu te-ai bagat la un regim disociat . De ce nu sari peste ce nu-ti place ? e obligatoriu sa bagi ou ?




De placut imi place... plus ca in ziua asta scad cel mai mult... si asta-mi place si mai tare
Chiar ma intrebam unde esti! Auzi, da' menajera nu se enerveaza ca faci si tu treaba cu ea? Ca-i stai in drum?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Annisia
Si unde mai pui ca nici nu trebuie sa iei metroul pana aici!!!!


Asta e in legatura cu filmul de dimineata?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Eu mi-am luat bebele si soacra si am fost la Baby Expo. O tura fff rapida, insa pt mine a fost suficient. Nu era nimic de vazut. Promotii? Nimic interesant (borcane de la Hipp, nu de vanzare ci se dadeau asa. Se poate numi interesant?). Haine frumoase e drept, dar scuuumpe. Eu cautam un carucior usor care sa se lase si mai la orizontala. Si am gasit ceva la Primii Pasi si Chipolino. Chicco nici nu aveau carucioare usoare. Scaune de masina ffff smechere, ffff sigure pt cine vrea, dar la fel de nepretuite. Cred ca fiind targ pentru copii si in Bucuresti, merg pe ideea ca "ce nu face omul pentru copilul lui", deci "merge si asa" cu niste preturi nesimtite. Fie la ei. EU am plecat de acolo cuo palariuta+ 2 body-uri faine pt bebe (9,5 Ron bucata) si Lego mic pt Ana mea. Asta ca sa nu zic ca am fost degeaba. Si am vazut-o si pe Luy cu Maria adormita.
ca zbiara crocodilul.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Eheheiii, cat m-a chinuit pe mine talentul pe aici, ia uitati cum a adormit baiatul meu...

http://good-times.webshots.com/photo/2876555980101620375SgnqKB


Am observat eu ca nu se mai aude nimic de la el din camera, dar m-am gandit ca e foarte concentrat la ceva... Cand colo el avea "castile" pe urechi... Noroc ca nu erau pline...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mahh... mai Annisio, tu nu vazusi punctul ala mare al Roxanei? Zic de ala pus pe forum, sa nu te gandesti la altceva?

Mah... io' port cu mine amintirea celor ce au inceput cu noi si n-au trecut linia de final de data asta... liana, ale, maruska, nature... sau si mai si... a ritei... alea suparari de la care sa-ti vina sa-ti bagi picioarele... nu o vorba inteleasa gresit si taxata fara rost dar si fara rautate..

Atentie.. eu mi-am spus parearea.. nu emit judecati pentru ca nu-i treaba mea... Si nu-i intentia mea sa nasc discutii pe aceasta tema. (Roxano, punctul tau e in siguranta )

Si acum gata... maine fac pauza ca am o zi plina.. weekendul ar trebui sa fie in deplasare... asa ca luni ne vedem... Sa va gasesc odihnite, sanatoase - atat voi cat si copiii din dotare -. OK?


=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Bee si eu tocmai intrebam cine se baga maine la un expo bebe....cred ca renunt sa mai merg in aglomeratia aia cu Cristi......si sunt sigura ca nu au nici anul asta rampe pt carucior.

Anisia ma bucur pentru vestile bune legate de Si_bv si mai ales ca ii merge bine lui Yanisucu..

Si noi iubim si roadem telecomenzile si telefoanele, mai nou vb la telefon( telefonul lui e telecomanda) degeaba i-am dat unul de jucarie...doar nu e fraier.....ma pacaliti asa usor.

Acum doarme, am apucat sa pap si eu ceva, astept sa se trezeasca sa mai iesim o tura afara, au mintit astia de la Meteo cu ploaia lor....mai bine, poate au mintit si cu alea28-30grade sambata.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by papanash

din slabele mele cunostinte in domeniu ( n-am tinut in viata mea vreo cura si sper nici de-acum sa n-am nevoie ) tu te-ai bagat la un regim disociat . De ce nu sari peste ce nu-ti place ? e obligatoriu sa bagi ou ?




De placut imi place... plus ca in ziua asta scad cel mai mult... si asta-mi place si mai tare
Chiar ma intrebam unde esti! Auzi, da' menajera nu se enerveaza ca faci si tu treaba cu ea? Ca-i stai in drum?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



navigam dupa retete cu scoici, jaluzele verticale si obiective turistice de weekend
hranesc si fac entertainment pentru fi-miu. pozez si filmez ca sa prind franturile de cuvinte, de 2 zile n-a mai zis 'tata' zice in schimb multe alte silabe... ma mailez cu barbatu', sa pastrez calda relatia incerc sa selectez poze pt. albumul alor mei( parinti ) ca alta idee de cadou n-a venit.

menajera cred ca ar prefera sa fie singura, dar deocamdata eu am banu', nu-i dupa ea de 4 ori am pus cutia cu lapte praf intr-un loc pe blatul din bucatarie si a mutat-o de fiecare data, ca si razatoarea de mere a lu' Ghighi. pana i-am zis sa nu le mai mute !



Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Carpatina, nu ma tine pe mine in loc un punct. Ca tot aminteam de libertatea de exprimare. Si apoi dupa punctul ala s-a mai discutat, cum de ma taxasi tocmai pe mine? Baga repede o gluma ceva, sa nu cred ca ti-am cazut cu tronc...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput