Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (129)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Celia, eu iti multumesc frumos de intrebare!!!

Danuta, de ce nu ii cumperi o telecomanda sau sa ii dai un telefon mobil straicat?? Eu mi-am pastrat toate mobilele si aparatele foto decapotate, ca stiam ca o sa am un bebe mester mare. Ca mami!!! Si eu eram asa pe vremea pustiului meu si mi-am pastrat naravul. Imi place sa mesteresc, sa insurubez, sa montez. Papusile le tundeam pana ramaneau chele si nu mi se mai pareau funny. Dar la mesterit eram prima!!! Imi placeau chestiile alea gen lego, care le insurubai si construiai cu ele masinute, blocuri si alte alea... Ce vremuri!!! Acum copiii nostri vor internet, jocuri pe calculator, filme cu monstri si tot felul de prostii de te iei cu mainile de cap...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

multumim de aprecieri!
si a mea e moarta dupa telecomanda..intr-o zi se uita maica-mea cu ea inbrate la tv..eu langa ele..si vorbeam..si deodata se schimba canalul..maica-mea imi zice:dar ce faci, lasa acolo ca era interesant..si eu ii raspund ca nu am schimbat ca nu e telecomanda la mine..cand colo era fata care schimba de zor canalele




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 5 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by kriss79

multumim de aprecieri!
si a mea e moarta dupa telecomanda..intr-o zi se uita maica-mea cu ea inbrate la tv..eu langa ele..si vorbeam..si deodata se schimba canalul..maica-mea imi zice:dar ce faci, lasa acolo ca era interesant..si eu ii raspund ca nu am schimbat ca nu e telecomanda la mine..cand colo era fata care schimba de zor canalele




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 5 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)








Bravo ei! Stie ce vrea. Are asa o mutrita dulceeee!

Gata, plec la dentist dupa care la cununie.
Revin la schimbul 3 mai mult ca sigur ptr ca vrea sotul sa se duca si la o intalnire de la 17-19 iar eu o sa ies sa plimb fluturasul, asta ptr ca tot s-a facut cald si e soareeee!
Pupicei si o zi frumoasa.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

A iesit si la noi soarele in sfarsit si nu mai e mohorat si nu mai ploua. Am fost cu puppi in parc pt 1,5h si acum tre' sa ia pranzul, apoi somnic pt ea si curatenie pt mine.

Si nu vrea decat in brate si sa se joace numai cu mine, dar dupa cate am citit sunt mai multi bebei cu aceleasi pofte.

De cand e racita nu mai bea bine lapticul, s-a injumatatit cantitatea; oare sa ma ingrijorez?

Yaia, eu am mancat ecler cand a venit mama, dar inca o serie de la tine nu ar strica. Dar stau la rand, dupa ce primeste carpatina gogosile incep sa-mi fac loc in frigi pt eclere. Chiar, ai dat o reteta de papanasi (parca) moldovenesti si nu mi-am notat-o. Parea simpluta si as incerca-o, oare o mai poti repeta si pt o imprastiata ca mine? Multumesc!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Annisia, multumim de vestile despre Simona si Raisa, ma bucur ca sunt bine.Sa creasca mare si sanatos nepotelul .

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Nana, sa treaca cu bine vizita la dentist si petrecere placuta la cununie.Asteptam vesti la schimbul 3 .Desi Maria e absenta ....

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Marunzika, pupici dulci lui puppi, sa-i revina pofta sa nu o faca pe mami sa se ingrijoreze.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Ne-a iesit si noua dintisorul ieri...si in loc sa faca dansa febra am facut eu

Nana imi spui si mie unde a pus Rita fotomontajul...sant in urma cu capitolele.




Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by Celia

Marunzika, pupici dulci lui puppi, sa-i revina pofta sa nu o faca pe mami sa se ingrijoreze.


Multumim !



www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by Roxali

Ne-a iesit si noua dintisorul ieri...si in loc sa faca dansa febra am facut eu



Felicitari pt dintisor!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput