Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

In sfarsit si eu pe aici. Cred ca ne va iesi in curand si dintele 2. Cu dintele 1 deja m-a capsat serios in timp ce incercam sa o masez cu Gengigel.

Noi ne amuzam copios ca a inceput sa imite sunete, asta-seara ii tot spunea taica-su "beeebeee-beeebeee-beeebeee" si a inceput si ea "pheepheee-bhupheee". Partea buna ca nu mi-a mai tipat in ureche la culcare ca era ocupata cu noua achizitie si o auzeam cum soptea "phuop-puuu" phee-phuuu"... Dupa care totusi ne-a tras si o runda de chiuituri, privighetoarea lui mama !



mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Cami, pai nu-i greu sa te "cetesc", ca stiu cum fac eu... ;-)

Mihuta, pai simte si privighetoarea ca vine primavara!

Mie mi se pare asa de haios, cand ii cat lui Floris si el incepe parca sa imite melodia. Bine, nu seamana intr-adevar a melodiei care-o cant eu, dar se vade ca parca ingan/leaga tonurile, ca nu mai sunt sunetele lui obisnuite. Nu stiu cum sa explic altfel...

Maine sper sa ajung la programarea mea la frozer, sa nu intervina ceva aiurea ca bag eu foarfeca!

Sunt fff obosita azi, Floris se trezeste des, si in seara asta a fost si Jasmina tare greu de suportat, a tinut-o numai intr-un plans. Din motive inexistente, incat m-au parait toti nervii si rabdarea. Asa ca mi-am propus sa ajung si eu mai repede in pat azi, dupa ce si copiii s-au culcat asa devreme azi (asta din pacate inseamna si ca se vor trezi mai devreme maine :-(((


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ia sa ne laudam si noi un pic cu cheliuta Amirei!

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

A disparut un mesaj, s-au mutat din posturi pe pagina anterioara...
Felicitari pt vestile bune, Ank! Vad ca o sa ai un adevarat razboinic!
Cami, si eu am acelasi calapod. Sunt subtirica doar in partea de sus. Mai greu cu picioarele.
Noi ne-am intors de la eco, Maria e foart ebine. A fost alarma falsa. S-a vazut foarte bine, nu mai incap dubii, trecem direct la un pampers. Continuam totusi cu masajul pentru ca-i place mult, sta cu caputul intr-o parte si zambeste incantata la pereti. :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da alina mesajul meu....
alina, am bucur ca e bine maria!!!
miha, pupica la :cheliuta" ta!!! e o frumusica!! o tii afara cu urechile goale??
ank, sa fie totul bine maine!!


eu sunt asa de obosita, pe langa ca am umblat toata ziulica la plimbarici de pe la 12 pana la 20 seara!!!! iasmi mi-a marait toata ziua!!! si eu care ma pregatisem psihic pt azi noapte ca iasmi sa fie maraita, ea a dormit de la 21.00 seara pana la 07.30 dimi si apoi pana la 9.30!!! apoi a inceput sa fie maraita, nervoasa, agitata!!! mie asa de mila de ea!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

bb, scrisesei ceva compromitator? De ce e maraita Iasmi?
Miha, si noi suntem mai degraba fara par. Acum a inceput sa-i mai creasca.

Avem o noua arma in dotare! :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Miha...parca tu ai dus o proba de kk...au iesit analizele bine?

Alina ma bucur mult ca e totul ok!

BB...cred ca e de la dintisor maraiala...

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Alina, cum mai stati cu papa ? Sophia mea se trezeste in continuare noaptea de 5-6 ori sa pape. In seara asta insa eram la bucatarie si s-a dus tati la ea si a calmat-o dupa reteta mea (pupaturi pe frunte, mangaieri pe capusor si eventual suzi) si a adormit dusa. Nici eu nu mai stiu ce sa cred, bine din cauza oboselii oricum am mintea vraiste.

Azi am fost la epilat si pensat si maine imi ofer un tratament la fata, ca deh, meritam ! Ca sa nu mai zic ca am nasul zgariat de Sophia, ca asa ma mangaie ea cateodata cand papa, mai cu "ardoare"...

In rest iubire mare, o pup, ma pupa (sau ma gusta), chiui chiuie, rad rade si uite asa trec zilele.



mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Nu mi-a mers netul cateva zile, si nici nu am apucat inca sa citesc din urma.

Vroiam doar sa va rog sa ne puneti si noua un iepuras ! De duminica avem 1 dinte !

mami de Sophia



BRAVO IEPURAF SOPFIA!!!!!!!!!!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Ma bucur tare mult ca e bine pitica si ca nu are nimic!
Multi pupici!


Noi ne-am intors de la eco, Maria e foart ebine. A fost alarma falsa. S-a vazut foarte bine, nu mai incap dubii, trecem direct la un pampers. Continuam totusi cu masajul pentru ca-i place mult, sta cu caputul intr-o parte si zambeste incantata la pereti. :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.
[/quote]

Mergi la inceput