Fulguleti de nov-dec 06 (166)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

in Mai mergem la o nunta,imi fac incalzirea de pe acum...,mai o citirica,mai o perinita...
adevaru-i ca imi lipseste un spritz baut cu sotul meu seara la o mica barfa...,acum el bea si eu barfesc,el rade si face glume 'haioase',eu abia ma caznesc sa zambesc


la sala palatului este o expo de pisici...,s-ar putea sa fie interesant...,ne gandim...


Mamica stralucitoare
11+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

neata!
YAGMUR,te rog nu mai gandi k Luca te respinge,elimina din capusorul tau aceasta chestiune si o sa schimbe lucrurile....sunt convinsa k aseara avea ceva,era suparat,deranjat de ceva..dinti,poate chiar un vis,cine stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

neata dintre cutii. azi incepem mutatul. salutam voios si plecam la trebi. d ajuta la toate :) a bagat haine, carti, jucarii..e tare incantat ca am scos salteaua de la patul lui si e pe jos, asa ca in varianta asta ramanem si la casa noua. no, va tzuc pe toate, nu stiu cand mai intru


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Multumesc tuturor celor care mi-au vazut printesa si mi-au laudat-o! Tare bine m-am simtit! Si mie imi place mult de tot cum ii sta cu codite, dar nu vrea sa le tina decat cateva minute, pe urma incepe sa le desfaca.

Madaluta, e tare de tot Darius cu “tine ta taiaca..tine ta taiaca...a muuuu.aaaaa...” Ce memorie are! Iar pozele sunt haioase rau! Are grija baiatul sa nu se plictiseasca.
Dia, daca aveti doua masini, iar casuta ar fi la doar 5 km de Timisoara, go for it! In doi timpi si trei miscari sunteti in oras, in parc, la gradinita sau la scoala. Mie mi-ar placea la nebunie sa stam la casa, sa avem si o curticica… dar, din pacate, deocamdata nu ne permitem. M-am saturat de bloc!
Asiza, pupam baiatul mare care papa singur! Bravo Denis! Mitzuka e sterilizata de 3 ani si s-a ingrasat putin dupa operatie, dar fata de Natasha pot spune ca e chiar supla.
Monicabb, distractie maxima in vacanta!
Dianav, Alexia este cam la fel ca Oana. Nu prea are rabdare sa-i explic, de mana merge doar cativa pasi, dupa care sa smuceste si alearga unde vede cu ochii (macar de-ar alerga in directia noastra de mers, dar ea o ia in sens invers), foarte rar ii pot distrage atentia de la vreo jucarie de prin parc sau de la vreun obiect din casa care o intereseaza, dar la care nu are voie. Vorbesc de una singura (dar voi continua sa-i explic de fiecare data). De cele mai multe ori se lasa cu urlete si nervi din partea ei. Din grupul nostru de joaca ea este cea mai agitata. Restul copiilor se mai joaca si intr-un singur loc, mai se odihnesc pe banca… Alexia zici ca e bagata in priza. Alearga in toate directiile. Dar… este un copil absolut normal pentru varsta ei, la fel ca si Oana. Oricum, sunt convinsa ca de inteles nu se pune problema. Sigur intelege ce-i spun (in mod sigur si Oana te intelege), dar ii place sa faca tot cum vrea ea. Fete rebele, deh! Sanatoase sa fie!
Flore alessia si floarea florilor!
Desiree, sa-ti fie de bine noua freza! Super dulce soferul profi!
Chinico, ce dor mi-a fost de mesajele tale! Esti mortala!
Ruxandra, referitor la Hpv: la doua saptamani dupa nastere mi-au aparut in zona genitala 3 papiloame mici, mici, ca niste puncte de grasime putin mai pronuntate. Am fost la ginecologie si m-a trimis la dermatologie, ca sa mi le cauterizeze. Totodata, mi-a dat si trimiterea pentru un test Hpv cu risc inalt si… au aparut cele doua frumuseti de tulpini. Dupa aflarea rezultatului, am fost si am facut si o videocolposcopie, care a fost ok, colul e bine. Dr care mi-a facut videocolposcopia mi-a spus sa o felicit din partea ei pe dr ginecolog care mi-a dat trimiterea pentru testul Hpv, ca, din pacate, putini medici te trimit sa-ti faci testul atunci cand vad cateva papiloame. Macar acum stiu ca am si voi avea grija sa merg regulat la control.
A_deju, un mare mare de la noi! Felicitari pentru dosar!
Donia, imi pare rau sa vad ca si Roxana si Cristinel nu sunt prea bine, iar tu te resimti dupa cazatura! Sanatate multa, multa!
Eri_ka, distractie placuta in Antalya!
Laura, hai fii, bre, serioasa cu pauza aia! Tu chiar pui la suflet rautatile gratuite de pe forum? Cine are prea mult timp liber n-are decat sa rastalmaceasca si sa caute sensuri ascunse! Nu-ti irosi timpul citind ce nu merita. Eu nici nu ma gandesc sa pierd timpul citind postari incarcate de ura si rautate. Treci incoace si spune-ne ce mai face Dani!
Dianarus, sa-ti fie de bine tunsoarea! Si pe mine ma interesa chestia aia cu time-out, pentru ca mai incolo intentionez sa o aplic si eu pentru Alexia, cand va fi cazul.
Yagmur


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Yupiiii, am reusit sa trimit mesajul, ca-l am scris de doua zile!
Acum ma duc sa citesc ce-ati mai scris ieri, ca n-am apucat.

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Dianarus, Tae-Bo! Super tare! Bravo!
Dianocica, spor la mutat! Noroc ca aveti ajutor de nadejde in D!

Ce bine-mi pare ca jegosul de calculator s-a indurat sa-mi dea voie astazi sa trimit mesaje, ca aveam niste nervi...

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:


quote:
Originally posted by Laura13

in primul rand: iulia-stefy fii pe faza zilele urmatoare, sa vazi ce inseamna discutii aprinse


TREBUIE, sa raspund prezent, daca am fost nominalizata.
Noi mai greu pe forum, ca suntem cu mersul la spital. A facut o laringita de frumusetea, de nu putea sa respire, ajunsese sa vomite suc gastric.Si brusc i-a crscut temperatura de la 37.4 la 39.2 in 15-20 minute si tremura de mama focului si frigea... ca o sobita. Am ajuns luni dimineata la ora 2 la urgenta la Spitalul de copii.
Acum ne-a lasat sa plecam acasa si mergem doar dimineata si seara la 7 la tratament, iar aerosolii ii facem acasa. Cu urletele de rigoare, ca nu e deloc incantata. Iar cand intram cu masina pe poarta spitalului incep protestele, deja incepe sa tipe, ca stie ce o asteapta. Vai de funduletul ei.
Multa sanatate la ceilalti bolnaviori.


poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:


quote:
Originally posted by dandusa

o intrebare pt cele care ati nascut natural...
dr v-a facut eco in timpul travaliului?
este o masura obligatorie sau optionala,aveti idee?


Mie mi-a facut ecografie, dar nu stiu daca e obligatoriu. Atunci chiar nu mi-am pus problema, ca eram....Stiu ca a zis ca vrea sa vada cum e copilul asezat, ca eu eram programata la cezariana si nu era loc in sala, ca era carantina si fiindca domnisoara mea a vrut musai sa se nasca, si mi s-a rupt apa, si a trebuit sa nasc natural. Si nu stia sigur daca se va putea. Si copilul era mare, ca de asta mi-a recomandat cezariana. Dar la celelalte fete care au nascut tot atunci, n-am vazut sa le fi facut eco. Deci... te-am lamurit.....mai mult nu.


poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ultimele doua sunt mesaje postate la sfarsitul capitolului anterior. Sunt mult in urma cu cititul, din cauza starii Stefaniei.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

ma duc sa deschid capitol nou

poze concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in iarba si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">ganditoare

Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20061220_-8_Maria Cristina.png[/img" target="_blank">20.12.2006

Mergi la inceput