Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Am vrea si noi tare mult sa va vedem vineri. Ora 15 sau mai tarziu era mai bine pt. noi. La 13 nu putem ajunge ca trebuie sa luam copilu' de la gradi si sa ne aduca tati. Traficul e ingrozitor vinerea incepand cu 12-13, deci putem sa facem destul de mult pana acolo. Cat preconizati sa stati?
In caz ca nu reusim sa ne vedem, mai vine cineva sambata?

Isidora si Miky mutumim

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Iar nu apuc intalnirea ca eu vineri lucrez pana la unu si nu am cum sa o iau pe bubulina la serviciu, si in plus vineri spre ploiesti e calvar sa pleci din bucuresti cu traficul, si noi venim sambata cred si iar nu va vad, dar lasa ca vine vara si tre sa ne mai vedem noi,

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

off....tocmai cand e cel mai frumos de iesit pitik doarme..
ar trebui sa ma urnesc sa o scot dimineata..la 10..dar sunt eu prea cheauna...asa ca noi iesim pe la 4..caci atunci mai sta ea treaza..

asta e..

mai fetelor..am mai vazut si eu poze..tare frumosi mai sunteti..
in afara de pozele Stanncutzei..de care nu ma mai satur..am mai vazut niste poze cu bebe C..frumusel foc..desi il staim live..el mai tot timpul doarme..asa ca nu staim eu ce comoara ascunde el sub gene..este un frumos...




Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

quote:
Originally posted by Shose

Ven arati de moarteee. De kg nu ma plang nici io, ca am putzine, dar cu burtica ce ma fac?

Caeliah ce mamica tanara si deja cu 3 bblusi. Nici nu vreau sa ma gandesc cat esti de ocupata. felicitari ai 3 copii f. frumosi.

Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii



Multumesc de compliment, nu mai sunt chiar asa de tinerica, am 32 de ani. Sunt destul de norocoasa ca am copii cuminti si am si o mama care ma ajuta la treaba in fiecare zi, un sot nemofturos care mananca ce este daca nu am apucat sa fac mancare si o socra de treaba care mai ia fetele la ea in we ca sa mai rasuflam si noi. Sa zic ca e un pic mai greu acum cu toti trei, dar cu un singur bebelus e parfum fata de cum era cu fetelecare au fost premature si nu au putu sa suga, m0am muls o gramada, au avut si ceva probleme de sanatate in primul an. Dar au trecut toate si am domnisoare frumoase si cuminti care ma ajuta cum acum.

www.ralucamihu.com/matei

Maria si Ioana 6 ani pe 1 februarie
Matei nascut pe 4 februarie
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

asaaa..am vazut o Pipeta roz..foarte frumoasa...am vazut o Biencutza..la fel de frumoasa....apoi am mai vazut un Matei..uriasul lui mama...un dragut si un scumpel..
am mai vazut clopotei in parc..Daria, Luca si Sara..toti trei ingerasii scumpici...am vazut un Razvanel mic de ramonab..care nu e chiar mic...lasa mami ca se face el mare..nu te ingrijora ..
apoi..mai Miki finlanda..de ce nu ne mai pui poze noi cu ingerasul tau...sau ne-ai pus si nu am vazut eu...






Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

CameliaH sunteti o familie tare frumoasa si tu chiar ca esti tanara la 32. Si eu mi l-as dori si pe al 3-lea si sper sa-mi ajute D-zeu sa-l am peste vreo 2-3 ani, dar eu chiar nu mai sunt tanara, am 36 deja.
Ma uit la nasii mei care au 3 copii cu varste apropiate de ai tai si vad ca le e tare bine. Copii mari care au 7 si 8 ani sunt tare ascultatori si o ajuta pe mami si la ei tot timpul e mare zarva si veselie dar sunt si foarte fericiti.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Mai Ven..tu vrei sa ma oftici...mai esti super frumoasa..dar asta o stiai..ce ma oftica pe mine..e ca arati bestial in ciuda sarcinilor..cum faci?!..ai vreun secret..spune-mi-l si mie pliiiizz...
ai o familie superba..iar cel mic..este clar al tau...va pup pe toti..


Camelia...sunt intr-adevar tare frumosi ingerasii tai..si sa stii ca te admir pentru putere..


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns breaz spune:

Servus fetele,

n-am mai vorbit demult cu voi si sincer va simteam lipsa, dar am fost asa de prinsa cu rolul de mamica ca nu am avut vreme de nimica. parca tot timpul fac ceva si cind nu fac nimica avem vizitatori. Carla la aproape 3 luni vreau sa va zic ca are deja 6200 gr si e foarte cumintica. de 2 zile adoarme seara singura, sper sa o tina obiceiul asta ca la cit e de grea, cam dificil de tinut in brate. pina acuma chiar nu am avut nici o problema cu ea in afara de ceva muci si ceva iritatie pe picioruse. asa din loc in loc are pielea rugoasa si se inroseste. nu stiu ce poate fi, daca v-ati confruntat si voi cu asa ceva poate ma ajutati.
Carla nu vrea deloc sa ia suzeta in gura, o scoate imediat afara cu limba, in schimb isi baga degetele si pumnul in gura toata ziua.
Docdecap, sa stii ca si eu am stari ciudate de greata, somnolenta si sfirseala de zici ca acuma is gravida chit ca gravida nu am simtit asa ceva. Si vreau sa-ti spun ca eu dorm noaptea nu gluma si cite 9 ore. Si am cosmaruri aproape in fiecare noapte.
aseara am vazut albumul de poze cu zuzele si bebelasii, atitia bebelusi frumosi, mai rar. apropo de asta am mai pus si eu citeva poze cu Carla sa vedeti ce scumpica e.

pup toate zuzele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

helau!

ieri am vrut sa scriu in apt de seara, dar mi s-a rupt filmu iremediabil.recunosc cu mana pe inima ca sunt o tuta cu acte in regula... adica tot ce zice ala teoretic la scoala de soferi pt mine e... mai mult decat abstract, stiintifico-fantastic. ce sa fac mah fetelor, daca toate le vad din perspectiva pasagerului... ma rog, maine fac doua ore de condus. asa sa-mi dau curaj ca sa ma apuc de invatat pentru examenul teoretic.

am vazut niste foto absolut delicioase de Sarate, Daria si Luca si mamicile cu bobicile in formatie pe malului unei ape (daca nu ma insel) si v-am invidiat la greu! sunteti atat de frumoase si de luminoase! sa dea Domnul sa fiti mereu asa, si voi si puii vostri!

Miki de finlanda, ce face Sara voastra? e bine? a trecut spaima? pusici multi!

Ven, daca vrei sa stii, dar stii tu deja... arati de revista! si gaga cel mic, sa ma scuze fetele, dar il vad pe taica-sau in miniatura. nah, ce sa faci, fiecare vede altceva, dar toate vedem ca e un scump!

adyana4you... eile si zile la piticii nostri, ca si la noi de altfel. nu te stresa, nici impacienta.

louiza, la multi ani pt lunite implinite. si noi am facut ieri 3 luni si nu mai stim exact cate kile. ne masuram deseara la sunci.:)

ma pun sa atasez niste poze la webshots.

virgoo... vezi mah? fetele astea se intalnesc cate 15! al naibii da departe suntem noi pe harta. nu-i bai, facem si noi un duplex vineri:)))



miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaama! ce frumosi sunt craii de la rasarit! ptiu sa nu-i deoschi! ala da, fu "consiliu de coroana":))) grozav!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput