Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (287)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Hello hello fete dragi !
Eu mai rarut pe aici din lipsa de timp , dar de citit tot mai gasesc cate un monment si mai bag un ochi aici
Multumim de comentariile din drop si aprecierile la adresa Jasminei
Ieri am avut o zi plina si grea , am mers cu Jasy la pediatru pentru un control de rutina ,si am discutat cu dr. problema alimentatiei si a poftei de mancare care la noi lipseste cu desavarsire
Nu vrea copila mea sa manance mai nimik toata ziua , de carne si legume nu poate fi vorba ,parca ar fi cei mai aprigi dusmani ai ei,lapte foarte foarte putin dimineata cu cereale , si in rest ...nu stiu , nimicuri mananca si asta sa nu o las cu stomacul gol chiar de tot
Cu greutatea e oarecum inca in grafic , cam la limita de jos ,asa ca ne-a comandat dr. un set de analize complete sa fim siguri ca nu este oarece problema , si poate totusi e numai fata mea pretentioasa din cale afara .
Am facut si un vaccin contra hepatitei tip A si fuga la laborator sa facem si analizele de sange .
Ei , unde a stat Jasy cuminte la vaccin si nu a scos un sunet , ce a urmat la laborator a fost cosmar , mai aveam putin si imi venea sa-i sar la gat asistentei
A chinuit copila 15 minute sa-i ia sange , a intepato intr-o manuta de unde i-au luat monstre in 3 sticlute ,i-a spart vena de siroia sangele pe langa ac ,si cand am zis ca am scapat a trebuit sa-i ia si din mana cealalta inca 3 sticlute ,nu pline ce-i drept , dar la un moment dat nu mai curgea nimik
Sa va spun ca in timpul asta eu a trebuit sa o tin in brate , si se zbatea saraca si tipa de nu mai avea aer ,iar o alta doamna ii tinea manuta cu pricina intinsa ,atat de tare a strans-o de mana incat a ramas vanata si cu urmele degetelor
Dupa toata operatiunea asta horror cand s-a vazut Jasmine scapata din mana lor a zis saracuta si "thank you " I-mi venea sa plang de mila ei ,cu cat drag a mers ea la dr. si ce i-au facut aia acolo cred ca nu mai vrea a mearga curand , doar la doamna care i-a facut vaccinul a zis ca mai merge ca era frumoasa si nu a durut bubu

Maine merg si eu la dr. si sper sa-mi faca si echo ,poate da Doamne Doamne sa vedem si ce e bebe ca nu mai pot de nerabdare ,dar prefer sa nu ma gandesc inca de azi ,poate nu vrea bebicul sa ne arate putza si atunci as fi dezamagita , dar in inima noastra tare mult am vrea sa fie fetita

Mai si cum eram sa uit Ali felicitari pentru puiul mic , sa fie sanatos si papacios


Oana 15w+
Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)



www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Restul fetelor va pup pe toate cu copii cu tot
Scuze ca unicul meu neuron atrofiat si el jumate i-mi joaca feste si nu-mi aduc aminte sa scriu personalizat ,eu de citit v-am citit doar ca in mintea mea sa asezat o ceata groasa si nu mai stiu ce si cum


Oana 15w+
Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)



www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

ce mistoooo....am facut rost de un program care filmeaza tot ce vreau, ce vad la comp, unde intru, filme, mesaje,orice.....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bombo pai sa stii ca si eu as fi facut doar coproparazitologicul pt. ca mi.e frica sa nu il chinuiasca pe Angelo cand trebuie sa-i ia sange....vai prin ce a trecut Jasmine.....daca se incadreaza in grafi nici nu te mai agita ca nu mananca ce vrei tu! Asa eram si eu pana ieri

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki mi-ai dat de citit, parca nu aflasem eu o groaza de pe net. sa vedem cum ma comport joi, sper sa nu vin umflata si vanata acasa, caci alte implante nu mai vede gura mea.
Bombo ma bucur ca aparusi si tu. Of draga de jasy cate a mai patimit la dr. Eu le dadeam cateva la asistentele alea, nu le multumeam ca si pitica. vezi de ce mi-e groaza sa merg cu marco la analize, tot aman.....
Sa veniti maine cu vesti bune despre bb din burtik. sa fie tot fetita daca asta vrei, dar tare bine ti-ar sta cu uhn flacau.

Noi am fost afara, iar 3 ore sio pe urma acasa (papa si desene).
acum e la baitza cu tat-su'.

I-am schimbat laptele, nu-i mai dau Dorna, ci Milli, tot la fel de gras. Problema e ca nu mai bea seara, doar foarte putin. Dimineata il bea cu Nesquik, dar seara nu-i pun, ca e si asa destul de agitat.
revin, daca nu adorm langa pitic.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Na seara ...am aparut si eu la orizont. Am fost si la inot cu Sandra, Dani a fost la plimbare cu Nelu .
Bombo...de ce a trebuit sa o chinuie asha pe saraca Jasmine? nu am inteles de ce a trebuit sa ii ia sange din ambele maini...din una nu era destul? Sau circula alt sange in cealalta mana?. Eu i-as fi zis cateva de ma tinea minte toata viata. Sa intrii maine sa ne spui daca e cu putza sau fara.
Giova, hai ca cu ocazia asta m-am informat un pic si eu ce e ala un implant.Dar intreb si eu...nu e totuna sau la fel daca iti pui masea (dinte) de portelan? Si asta se numeste implant? Nu cred... parca se face prin lipire de dintii buni...asha ceva.
De ce nu ii pui lui Marco si seara Nesquik in lapte daca asha ii place? Eu ii pun lui Dani demult si nu are nimic. El de luni bune nu mai bea lapte simplu. Si mai nou bea cam 300 ml seara..dimineata nu ii mai dau, il las sa manance la cresa mai bine. Dar la 300 ml ii pun o lingurita..mai mult de culoare si forma. Incearca intr-o seara, poate nu il agita si va bea lapte. Oricum Nesquik-ul e mai slab decat cacao-a.
Maraki...te plicti si cauti programe? Ia detaliaza mai bine ce e ala. mai...cand iti mai face taica-tau pachet sa iti puna si ceva pt pofta de mancare. Asa sa fi tu impacata. Eu ii dau lui Dani cand face figuri Lion Kids + vitamina D..ii dau de 3-4-5 ori si ii revine pofta de mancare. Sunt 90 pastile intr-o cutie..sufiecient zic eu. Ale mele sunt desfacute din toamna si le folosesc la nevoie.
In seara asta a facut Dani kk in olitza si i-am luat pt copro. Mai astept o proba si apoi ii duc sa vad cum sta cu parazitii intestinali.
Ma retrag si eu la garaj...cat a fost Nelu plecat m-am culcat " o data cu gainile" (pe la 22 ) si acum imi e somn deja.
Noapte buna tuturor.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

L-am pus in pat cu Clau, of course ca tat-su a adormit, iar piticul m-a strigat ca ii e foame. I-am dat un Actimel si mi-a adormit uitandu-se la desene. sa vedem cat lapte va mai bea.

Bianca, implantul e ultima solutie, mai nou se numeste a 3-a radacina. Implantul se pune in locul dintelui scos, unde e loc gol, unde nu mai exista radacina. se face o mica incizie si se baga implantul in os, dupa care se coase. dupa 4-5 luni cand deja e refacut osul, se desface, se pune surubul pe implantul bagat in os(noua radacina), dupa care se face dintele din portelan (alti bani, alta distractie).cauta pe net, daca vrei sa stii mai multe, sunt si desene si-ti poti da seama mai bine.
Eu nu-i dau nici ciocolata dupa ora 18 seara, Nesquik in lapte nu-i bag nici atat. oricum mananca destul de bine, daca mai bea un Actimel de 100 ml si seara cam 100 ml lapte cu cereale e ok. Dimineata bea si laptele si mai mananca si la gradi. Oricum la varsta lor, nu mai e laptele asa de important, iar daca consuma si alte lactate e si mai bine.
Ma bucur ca ai continuat cu piscina, musai sa te ti de ea.
ma duc si eu la tv.
, pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Giova,m-am ingrozit si eu cand am citit cum e cu implantul Eu credeam ca iti pune din prima si dintele, deci vei plati 400 pt. surub si alti bani pt. dinte? De umflat si invinetit cred ca vei fi in urmatoarele zile de la implant, nu in aceeasi zi de stomatologie.Acum cativa ani am avut o extractie(ultima masea din spate ) si neamtul mi-a taiat gingia cu o masina din aia rotunda cu zimti( nu mai stiu cum se numeste ) dupa care m-a cusut. Atunci nu m-a durut ca aveam anestezie, acasa in schiiimb.....Am zis ca mooor....nu puteam sa mananc nimic primele 2 zile, beam supa cu paiul
Bianca merci draguto pt. info despre vitamine O sa notez Programul ala filmeaza sau pozeaza, inregistreaza cu sonor absolut ce vrei tu de pe ecran Daca vb cu tine, pot trage webcamul in comp. Adica poti seta exact ce vrei sa iti faca.

citesc pe la active si ma apuc de treaba...o zi buna tuturor...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Am citit si eu una alta, mai in diagonala mai tot.
Maraki, eu ash zice sa mergi mai departe cum ti-a spus si doctorul. Mai bine sa fii tu cu inima impacata ca ai facut toate investigatiile, decat sa dai vina pe socrosenii si Giorgios. SI eu am parinti si socrii si un copil care comunica foarte bine cu toti. Desi e adevarat, ca in momentul in care suntem gramada pe ea, se alinta si face urat, e agitata, nu te intelegi cu ea. Asa ca in general sta cu noi. Daca nu e cu noi, e la ai mei la tzara. Ocazional e la socrii (o zi la doua saptamani) si cu toti e cand avem ceva de sarbatorit (des de altfel, ca asa ne place). Deci evit sa fim toti pe capul ei, sa nu stie de cine sa asculte. Dar si cand suntem multi, e clar ca ce spun eu e lege si nu are ce se refugia la altcineva.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna dragutele,
Pupicei la toata lumea, noi suntem bine dar cam ocupata la serviciu.
Trebuie s-o invat pe colega care imi va lua locul dupa ce intru in concediu cam ce fac eu si asta dureaza ...Adica ce facem eu intr-un anumit timp face ea in timp dublu...Dar trebuie sa am rabdare cu ea ca nimeni nu s-a nascut atotstiutotr, mai avem si expozitia de la Romexpo, asa ca e de treaba pe aici...
Acum 2 seri am fost la dr si am facut eco...gargarita mea are 2300g si o ma mai creascasper doar sa pot naste natural.
Inca mai am probleme cu ANdrei cu constipatia...
Giova tu ziceai ca i-ai dat lui Marco activia? A avut efect?Tare m-ar tenta sa-i dau si eu...nu mai stiu ce s afac , plang de mila lui, sunt disperata.
O zi frumoasa tuturor.

Anca 32 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii

Mergi la inceput