Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (287)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

POZE cateva nu multe am sa mai iau de la fete si am pus si de la o activitate de la grad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Eu sunt ca un balon pe-o parte. colac peste pupaza am inceput sa fiu si vanata. asta de aseara se vedea.
Educatoarea lui Marco a zis ca nu se vede tare, asa o fi, dar eu tot umflata sunt.
In rest sunt bine, azi dim. la 4 cand a plecat Clau, am luat un algocalmin, caci ma durea obrazul-culmea, nu gingia.
sper sa inceapa sa se dezumfle acum, sa ies si eu din casa.

Fetelor copilul meu va fi capsuna la serbarea Iepurasului din 22 aprilie. acum am vb. cu cumnata sa-i faca costumatia, caut pe net, ca sa-si faca o imagine mai clara croitoreasa aia. Din pacate nu mi-o poate face azi, ca lipseste tanti de la fabrica. vad eu cum o trimite pana pe 22.
Marco e primul de la el din grupa care va zice poezia. Azi dim. a inceput sa o zica, dar i-a sunat mobilul patronului si gata, nu a mai vrut.

Maraki asa cred si eu, a zis ca atunci sa nu ma intind si sa nu tin nimic cald pe partea aia.
Acina sa va fie de bine mancarea chinezeasca. am mancat si eu de cateva ori, in Italia nu aici, dar nu mi-a prea placut caci folosesc mult ulei. In rest au fost bune, si pastele alea a lor sunt bestiale.
Ma bucur ca a facut Andrei kk, Marco ieri nu a prestat, dar azi dim., dupa mierea si laptele cu Nesquik mi-a facut.
Nu te mai stresa atat cu kg. Bine ca sunteti ok amandoua, lasa ca le dai jos dupa sarcina. Daca nu toate, jumate oricum dai. dar tu ai dat jos rapid si dupa Andrei, asa ca nu-ti fa probleme.
Cosmi ma bucur ca a fost misto la Bamboo. vrem pozeeeeee!!!!

ma bag la cauta capsuni pe net.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

nu gasesc niciun costum de capsuna.
please, daca gasiti voi ceva, sa-mi dati un link.
I-am trimis cumnata-mi un link cu un dovleac, macar la partea de sus, cu verdele ala sa-si faca o idee.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Bee si Bumbita ce povestiti voi acolo cu nasterile, ma trec fiori nu alta.
Giova, am intrat aseara sa vad cum a decurs la tine operatiunea, m-am cam socat de ce ai descris tu acolo, sincer cred ca eu as fi fost si mai speriata. In cat timp trece umflatura? Bravos ptr. Marco, deja stie si poezia.
Maraki, ce de haine ati luat, sa le poarte sanatos frumuselul. L-am vazut aseara,tare dulce e cu parul asa mare. Esti toatala cu laptopul, vad ca il fentezi bine pe italian.
Cosmi sa-ti fie de bine petrecerea, vrem si noi.
Irina ce sa zic ca de obicei m-ai facut sa rad si sa-mi aduc aminte cum imi mai zice cate o ruda mai in varsta: Mai ce faina si grasa esti.......E un compliment deosebit care-mi face intotdeauna placere.
Noi ieri am fost prin Mall, Tudor e fascinat de lifturi, apa care curge asa ca se bucura de iesirile astea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Giova:

http://www.buycostumes.com/Category/0/Product/20390/ProductDetail.aspx?REF=SCE-nextag

http://costumecraze.com/WIG95.html?SSAID=141928

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dana mersi mult. am vrut sa caut si eu pe site-uri straine, mi-ai luat-o inainte.
Miha parca nu mi se pare asa tragic, acum ca stiu care e procedura, as mai face, daca ar fi nitel mai ieftine numai dintr-astea as pune. Nu stiu cat voi fi asa umflata. Sper sa treaca pe maine, sau macar sa inceapa sa se dezumfle.
stau cu punga de gheatza pe fatza.
Cosmi am vazut pozele. cati copii ai in clasa? pare mica sala si sunt doar cativa copii.
Se vede din poze ca a fost nebunie la Bamboo. asteptam si celelalte poze de la colegele tale.

am facut curat la jucariile copilului.Cei mai maricei, de la gradi, merg la un leagan de copii din Timisoara. asa ca le dau si eu o plasoaca. haine nu mai am ca eu le duc la mama sa le de-a ea la saraci. Tin doar ce-mi place si de care nu ma pot desparti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Neata fetele.
Giova, bine totusi ca nu te doare prea tare....si sa ai norocul sa tina.
Nu, nu am luat casa nefinisata, dar nu avea termoizolatie pe exterior asa ca, practic am luat-o de la zero.
In plus pe interior am scos totul afara (gresie, faianta, parchet, cada, wc-uri, etc) si am pus totul nou nout
Multumim fetele pentru aprecieri.
Da, Maraki, Matei bea berica cu o placere maxima; ce-i drept nu-i dam decat spuma de la bere si destul de rar.



Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

O intrebare pt Cosmina: ati stat la bar? Nu v-a pus la mese? Asa mi s.a parut.....cine a cantat pe acolo? Ce frumoasa esti la scoala, cred ca sant indragostiti de tine elevii :))
Giova cred ca peste vreo 4 zile nu se mai vede nimic la maxilar. Faata ce mistoooo!!!! capsunica Abea astept sa il vad costumat pe Marcolino
Eu am patit-o azi cu Dixi...in drum spre masina il vad plin de rahat la fund trebuie tuns ca nu se mai poateeee Ma chinuiesc eu sa-l sterg cat de cat...draci....ca a ramas prin blana o gramada Pun un prosop mare de baie pe scaunul din fatza si il las in masina sa astepte....a trebuit sa ma intorc la restaurant sa vad cum este canapeaua pe care statuse...si bine am facut!!!! fetelor in doua locuri era kk-lau maria ta Pune-te pe smotruit si curatat dar mare noroc am avut ca m.am prins la timp si nu am lasat asa sa fi gasit chelnerii rahatul pe canapea

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

[quote]Originally posted by maraki

Eu am patit-o azi cu Dixi...in drum spre masina il vad plin de rahat la fund trebuie tuns ca nu se mai poateeee Ma chinuiesc eu sa-l sterg cat de cat...draci....ca a ramas prin blana o gramada Pun un prosop mare de baie pe scaunul din fatza si il las in masina sa astepte....a trebuit sa ma intorc la restaurant sa vad cum este canapeaua pe care statuse...si bine am facut!!!! fetelor in doua locuri era kk-lau maria ta Pune-te pe smotruit si curatat dar mare noroc am avut ca m.am prins la timp si nu am lasat asa sa fi gasit chelnerii rahatul pe canapea

baiii, mor de ras, cu rahatul pe canapea!!! Maraki, esti mortala, faceau aia apoplexie, nu altceva.

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

. Aseara nu a mers forumul si dupa ce si-a revenit nu am mai avut eu chef de scris ca era trecut de 23.
Am fost la endo si analizele au iesit f bune, toate rezultatele sunt in valori normale. Mi-a dat totusi iod pt tiroida. Cauza ingrasarii mele: "gura si mana" Cam asta a fost raspunsul ei. sa iau 3 luni iod si reductil si vedem. Si cantarul meu zici ca s-a blocat...nu coboara deloc si eu nu mananc mai nimic.
Nu am chef de nimic, am f mult de lucru si sunt un pachet de nervi ca nu imi ies lucrurile asha cum vreau eu si oamenii sunt tare dificili, unii inteleg greu si uita repede .
mai vin eu cand ma calmez


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput