Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (123)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by papanash

Danuta, asa e , iese supa amara de la telina, eu pun doar o bucatica mica. Al meu mananca f bine piureu, abia dupa ii dau si zeama. I-a placut printesei uleiul extravirgin ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)



Eu i-am dat invers,intai zeama,apoi piureul si de obicei o sorbea destul de repede.Azi,dupa ce am pus si un pic de ulei de masline,la fiert,n-a mai vrut-o,a luat cateva inghitituri si gata...(dar oricum din zeama aia am pus si peste legume,cand le-am blenduit).Mai incercam,poate altadata i-o placea,azi nu stiu ce-a avut,ca nici fructele de dimineata nu le-a vrut...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by melaniatud

Azi am fost la shopping si pt noi si pt Tudor si uite asa s-au nascut noi intrebar:

1. Am vazut ca multe cereale dupa 6 luni au gluten.Voi ati dat bebeilor ?Ma refer indeosebi la cele de la Milupa (erau si cu biscuiti deci gluten) desi as opta in continuare pt Humana pt ca Tudor le adora.
2. Voi luati borcanele Hipp din Careffour? In Iasi numai aici am vazut dar sunt prea putine sortimente #8230;mi-am dat seama din ce ati mai povestit voi ca oferta la noi e cam limitata indeosebi la legume.Zicea cineva de borcanele cu cartofi dulci sau asa ceva#8230;
3 Ati incercat si suculetele de la Hipp? Tudor a baut putin suc de mar dar de vreo sapt refuza constant#8230;.as incerca si de la Hipp
4.Am vazut ca de exemplu borcanelele cu piure de cartof, porumb si curcan au sare#8230;ati dat bebelusilor cu sare?

Greyeras si eu ma intrebam azi de banana#8230;am fost la cumparaturi si soacra mea imi spune dar cand ii dai #8230;nu am stiut sa-I raspund.Am luat banane pt ca aratau f bine si sunt tare aromate acum poate ma lamureste cineva #8230;ati dat banane copiilor?


Poze cu Tudorica fara frica (05.10.2007)

http://community.webshots.com/user/melaniatud



1.am incercat o data si nu i-au placut,apoi nu i-am mai dat deloc,asa ne-a zis pediatra...sa nu-i dam..
2.borcanele hipp am luat din Kaufland si Sensiblu
3.i-am dat o data,de morcov,caci nu aveam inca storcatorul,apoi nu i-am mai cumparat
4.nu i-am dat deloc mancare la borcanel
Banana i-am dat in combinatie cu alt fruct,caci altfel se constipa...dr. zicea sa nu-i mai dam,dar aici nu i-am mai urmat sfatul..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Seara buna!

Sim,Valentina felicitari pt. micii iepurasi!

La multi ani tuturor celor sarbatoriti ieri si azi,mici si mari!

La noi a fost vremea faina si am iesit pe afara,la plimbari,azi am avut si musafiri,nasii...
Miruna mea n-a mai vrut sa pape azi amestecul de mar si para,asa ca maine schimbam meniul,i-am luat nectarine...sa vedem daca-i plac,caci piersici n-am gasit nicaieri.M-am speriat ce a sarit pretul la banane,pai in Bucuresti cat or fi?(la noi 6,50)
Azi cand gangurea,printre ba-ba si da-da a scos si doi de 'ma-ma'


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Simona, Valentina felicitari pentru




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Antonia Maria
Elisa Lavinia
Sofia Daniela
Andreea
Vlad
Ioana Teodora


la cat mai multe lunite

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:



Pitic03


sa fii sanatoasa si tot ce iti doresti sa se indeplineasca.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

vad ca bantui singura pe aici.Cristi a adormit asa ca ma bag si eu langa el.
noapte buna tuturor.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Acum au plecat musafirii, sunt putin cam obosita. Mai am sa culc fata si gata pe seara asta, sper sa ma relaxez la un dvd.

Vorbeati de decalotare, nici eu nu sunt de acord si nici nu ma agit daca nu are baiatul nici o problema.

Legat de statul cu alte persoane eu zic ca ar trebui obisnuiti ca e mai greu mai tarziu. La fel cu mersul cu masina, nu cred ca e cazul pe la noi in grup, dar am o prietena care are probleme cu copiii ei pana si pentru un drum amarat pana la mare, si asta numai pentru ca nu i-a prea obisnuit pe motiv ca mai plangeau pe drum si o deranjau.

Valentina, felicitari pentru iepuras!

Afibebe, totusi a papat bine azi Cristi, mai schimba si tu reteta la supa poate pana la urma gasesti ceva sa ii placa. Fructe nu ii dai?

Cecilia, ma bucur ca au disparut bubitele, deci era o simpla iritatie. Desi am citit ca si Roseola de care vorbea Betty poate da eruptie de cateva ore, sunt convinsa ca la voi era de la transpiratie.

Pitic si sarbatoritilor de azi

Va doresc noapte buna si o saptamana usoara!

PS Mi-e dor de Carpatinaaaaaaaa!
PS2 Sabina e la munte la Busteni daca va intrebati de ce lipseste.
PS3 Cumatra, mai da si tu pe aici!




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Lui Cris abia i se vedea gaurica de pipi. asa ca dr m-a sfatuit sa incerc eu, insa nu am reusit si l-a decalotat. Mi-a zis ca risca sa faca infectie si ca asa ar fi mai bine. Nu m-a obligat. Am o prietena care nu l-a decalotat si a FACUT INFECTIE, asa ca a ajuns la chirurgie si l-a durut cam o saptamana dupa. Am mai intalnit niste baietei pacienti ai mei cu aceeasi problema. Asa ca am zis ca de ce nu. Nu numai in Romanaia se recomanda decalotare. Dar chiar daca s-ar recomanda numai aici, as face-o. Sp[er sa fie ok.
Uite varul meu e plecat in state si are un baietel de 3 saptamani. Ei au hotarat sa nu-i faca nici un vaccin. De ce? Campania anti-vaccinare a luat amploare foarte mare la ei. Saptamanal sunt prezentate cazuri de copii cu probleme in urma vaccinari. La noi vacccinarea se face in masa, si ne supunem. Eu sper ca nu ii va dauna decalotare, m-a cam ingrozit articolul postat dar asta este. Am facut-o, cred ca imi era mai teama sa nu faca infectie pt ca v-am zis abia facea pipi.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ce petrecere frumoasa
E acum la mine-n cada
Sunt extrem de bucuroasa
Dragi amici vin sa ma vada

Oac oac diridiridam
Oac oac oac oac diridiridam

Foarte mult imi place-n apa
Chiar de-s iepuras dintzos
Crapul sigur nu imi scapa
O sa-l rontzai, serios !

Oac oac diridiridam
Oac oac oac oac diridiridam

Tati zice ca-s broscuta
Ador sa ma balacesc
Iara eu, chiar de-s micuta
Tare mult il mai iubesc !

La multi ani ! pentru toata broscarimea sarbatorita astazi :
simpatica broscutza Antonia de Mandarinutza
delicata sirena Eliza de myral
frumoasa zulufata Andreea de Celia
dulcetzica parfumata Sofia Diana de isa13belle
dulcetzica aromata Ioana Teodora de dorabora
mandrul papanash Vlad de ramonarosca

Sa cresteti mari si sanatosi, sa fiti fericiti, norocosi, indrazneti si intelepti, iar prietenii adevarati sa va fie alaturi mereu !



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput