PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Pupici la toate piersicutele. O cunostinta de-a mea mi-a povestit ceva ce m-a socat. Era in parc si a auzit doua bone povestind. Una o invata pe cealalta sa dea drumul la gaze ca sa adoarma copiii mai repede. Aveti mare grija cu cine va lasati copiii. Eu de cand am auzit nu-mi iese din minte.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Anasia, imi pare rau ca n-am dat strigarea mai repede. Eu ma vad oricum maine cu Cristina_Ana in Herastrau, cred ca pe la roata mare. Daca veniti vorbim la telefon, mai ai numarul meu ? Pupam fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Azi moata mea a facut 2 luni si i-am facut tort.

Asa ca va invitam la o felie de tort aici!!!



Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Mirela, Doamne fereste! asemenea personaje tb raportate la politie;
pumpkin, ok, te sun sau o sun pe cristina ana; pe la ce ora va intalniti?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

babee, cand veniti in ro?
emiliapop, La mai multe lunute Evelinei!


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Doniro,ce noroc de asa copii ca pe undeva e si meritul tau
Babee,sper sa se linisteasca Rebecca ,sa suporte usor durerea si va asteptam in Romania
Emilia,ce repede au trecut doua luni.Mult inainteRezerva o felie de tort pentru noiIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Va multumesc pt primire, fetelor dragi,si va cer scuze inca de pe-acum daca voi pune intrebari tampitzele, dar eu sunt cea mai tanara mamica dintre voi! Nu pentru ca as avea 16 ani , ci pentru ca sunt mamica de doar 2 luni si jumatate. Maria mea e adoptata. Invatam si noi din greu sa fim mama si fiica, tragem cu ochiul si cu urechea la experienta celorlati, tinem minte din mers lucruri care sa ne ajute.

Deocamdata e bine, ne descucam cu viata de zi cu zi si speram noi ca intr-o zi sa apara si un tati si un fratior. Pana atunci, Tzuni cu Maria si cu Pisu fac cea mai fericita familie de femei de pe tot pamantul. Cel putin noi asa ne laudam...

Pumpkin, voi fi acolo in parc, duminica!

Anasia, pe la ora 11 a ramas sa ne intalnim.

Norocutza, poti vedea poze cu Maria mea la semnatura, mai jos.

Va imbratisam pe toate.


Tzuni mic si drag si scump si pisicos cu MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza livada!

Emilia La multi ani bebelinei!

Raportam primul pisu la olita

Ieri pana sa plecam a facut de vreo 3 ori pe parchet iar cand ne-am intors nu am mai lasat-o dezbracata fiindca nu mai era asa cald.
Azidimineata i-am dat pampersul jos si a mers sa se joace,eu am adus olita in camera,i-a tras o privire,s-a mai jucat putin si dupa aceea s-a asezat pe olita si a facut pisu,s-a ridicat,arata cu degetul si spunea "pisu,pisu"
Sa vedem cum continuam, am constatat ca inca nu i-am cumparat chilotei stiu ca mai avem muuuuuuuuuuult de muncit pana sa ajungem la chilotei insa azi vreau sa merg la cumparaturi
Si mai trebuie sa caut capacul de wc portabil,la David nu l-am prea folosit pentru ca el de la inceput a preferat sa faca pisu ca tata...din picioare asa ca wc-urile publice nu ne dau bataie de cap.
Pe unde l-oi fi bagat oare

Ieri va scriam ca mergem la tata la servici,cat de bine mi-a facut plimbarea la psihic,am eliberat o gramada de stress acumulat in ultimul timp .
Am condus pe o sosea unde in stanga si dreapta sunt ciresi unul langa altul. Si cum au inflorit s-au impreunat deasupra soselei formand o bolta superba,un peisaj greu de descris in cuvinte.
Vantul adia facand ca ciresii sa se scuture,ploua cu petale de flori de cires.De vis.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Presupun ca in conditiile meteo de azi nu ne mai vedem in parc. Corect?

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Tzuni, sa va traiasca Maria, sa va bucurati de ea!
mamaluiDavid, felicitari pt operatiunea "olita"!
fetelor, ploua....

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput