PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

anasia,multumesc. Asa am facut ca sa depun cererea, si a fost nevoie sa meg si pe lia manoliu ca ei tot la posta imi trmiteau. Eu intelesesem de la fete ceva de genul ca trebuie dus undeva extrasul de cont o data la trei luni si asta nu pricepeam.

Sanatate multa copilasilor bolnavior. Sa dea Doamne Doamne sa se faca bine cat mai repede [:*]

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza livada!

Multa sanatate piersicutelor bolnavioare!

Map eu te-as sfatui sa mergi la doctor daca inca ,stii ca virusul e contagios,ca e rota ,noro sau cum ii mai spune si de ce fel o fi ,sa nu fi luat de la Robert. Multa sanatate va doresc!

Noi azi iar am ajuns la spital,de data asta cu mine ,de vreo 2 sapt ma doare gleza dreapta,am tot incercat sa nu o bag in seama insa dansa a binevoit sa se umfle si inroseasca.
Asa ca acum sunt pe calmante,pe glezna mi-au pus o chestie care raceste si peste un "ciorap" mai gros pentru suport,bine ca m-am dus inainte sa se agraveze mai tare si "ciorapul" sa devina FIX,asta insemna sa nu mai pot conduce .

Marti incepe David gradinita,abia astept,desi in prima luna o sa fie mai multa bataie de cap cu dusul-adusul, e program scurt pentru acomodare adica 9.30-12.30

Patricia e mai bine cu varicela,la ea a fost nevoie de tratament pentru ca i-au iesit bubite muuuuuuuuuuuuuuulte si o manca rau de tot,duminica noaptea abia pe la 4.30 AM a reusit sa adoarma,pana atunci plangea si sarea cu fundul si spatele de salteaua patutului.

Luna asta pe 26 in sfarsit incepe constructia la casa noua pe 26 si 28 o sa sape,repare si pregatit pamantul pentru constructie iar pe 28 avem un fel de "slujba" pentru a linisti spiritele care au locuit inainte pe acel pamant,sau sa le cerem acordul/binecuvantarea,nu stiu exact Dar asa se face aici,asa ca...tre sa gasesc putere muuuuulta sa nu se vada pe fata ca mi se pare ciudat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Anasia iti multumesc pentru bun venit.
Eugcem nu stiu cum e prin Bucuresti, dar retardatele astea din Constanta mi-au cerut sa le duc o data la trei luni cate un extras de cont de la banca. Tot acolo unde mi-am depus dosarul la inceput.
Map sanatate multa tie si copilului tau.
Va pup pe toate!

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.in-familie.ro/" target="_blank">In Familie blog-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna livada,

Am reusit si eu sa intru, in sfarsit, ca iar am avut treaba.

Razvan e mai bine, mai tuseste putin si ii mai curge nasul, dar nu prea tare. In ultimele zile mi-a dormit mai bine noaptea, se trezeste sa bea doar ceai si se culca la loc. N-am scapat inca de titi, n-am vrut sa i-o mai dam, dar urla si o jeleste intr-un hal. Sa vedem cum o sa facem.

Eugenia, vad ca deja ti-a raspuns Anasia. Despre extrasul ala e vorba, il duci numai o data, sa vada contul IBAN in care iti vireza banii.

Iulia, pupici multi lui Alex!

Monica, sanatate multa lui Robertel si mamei tale!

Stefania, sper sa-ti treaca cat mai repede glezna!
Succes lui david la gradi!
Sanatate multa Patriciei!
Va tin pumnii sa terminati cat mai repede casa noua!

Ramona, Anasia, Mirela, Babee, Norocuta, Nicolica, Mada si celelalte mamici de piersicute pe care nu le-am mentionat, va pup pe toate si pe piticii vostri! Sanatate multa la toate piersicutele bolnavioare!



Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

Gina, Mirela va multumesc pentru raspunsuri. Se pare ca ma speriasem degeaba. Ce aiurea, Mirela, sa te puna sa umbli cu extrasul ala. Cand citisem ma ingrozisem, ca eu fac vreo ora jumatate pana acolo unde ar fi trebuit sa il depun

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Salutic la piersicute si multi pentru mesaje tuturor!

desi franta de oboseala azi noapte nu am inchis un ochi caci mai furasem ceva somn cu Robert pe zi. Dar nu mai conteaza, azi am facut treaba toata ziua, nu am mai dormit si sper sa cad franta la noapte. Eu nu am mai avut nimic, era de la fiere care se cam suparase dela ce papasem. Si am ajuns si la coafor sa-mi tund un pic parul ca nu mai statea deloc. Azi noape credeam ca voi dormita toata ziua dar nu a fost deloc asa

Noi avem vesti bune: Robert nu a mai facut diaree desi a papat si iaurt aseara. A facut caca mai deschis la culoare dar normal. Noua la spital chiar ne-au sugerat sa-i dam iaurt la dieta, dupa cine sa te mai iei? Si dr noatra ieri ne-a spus sa-i dam ca-i bun la stomac dar sa fie fara grasimi. Vad ca la tolerat ca altfel i-l intrerupeam si pe asta. Oricum ieri pe zi pentru ca a inceput sa bea apa foare bine i-am dat un preparat de diaree care in mod norlam se pune in mai mult lichid dar nu vroia sa-l bea. I l-am dat in lingurita si restul de lichid l-a baut el pe langa. Nu va spun ca dimineata a baut si lapte, stiu ca spuneti ca sunt mama nebuna dar nu m-am inteles deloc cu el, ca mi-a cerut si nu am vrut sa-i dau si sa vezi urlaturi Dar i-am pus si-n lapte preparat de diaree si vad ca este deja foarte OK. Papa foarte bine si cere sg sa manance ceea ce nu se intampla de mult nici inainte de boala. Sper ca am trecut peste boala.

Acum ramane sa dezvatam copilul de mofturile capatate pe timpul bolii. Fara sa vrei cand is bolnaviori stai acolo langa ei mereu, ii bagi foarte mult in seama, ai grija sa nu le lipseasca nimic. Asta facem de obicei dar cand is bolnavi este firesc ca primesc si mai multa atentie si raman asa. Si uite asa sa fi vazut urlaturi la noi azi noapte daca nu-i convenea "mariei sale" cate ceva PLus de asta trebuie sa se invete iar la elin pat ca eu cu burta mea am nevoie de pozitii de somn comode iar cu el nici gand de asa ceva si firesc sa nu ma odihnesc.

ancutex sarcina usoara si-un bebe sanatos.

Stefania sanatate multa si tie ca vad ca la voi s ecam tin lant, cand de una cand de alta


Fug sa mai fac cate ceva prin casa. Va pupam si seara faina.


Monica 25+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna seara livada!
map ma bucur mult ca sunteti bine acum! pupici pentru robertel cel curajos si pentru mamica cu bebe in burtica!
ancutex sarcina usoara!
stefania, si noi am facut o slujba cu preotul cand am inceput constructia casei aici in romania. cred ca e un obicei care exista in orice colt de lume, de sfintire/alungare a spiritelor rele din locul unde vrei sa locuiesti. difera doar ritualul adaptat fiecarei credinte religioase. noi am facut o alta slujba si cand ne-am mutat efectiv, pentru casa noua.
teodora creste, ma uit la ea ca intelege din ce in ce mai multe si comunica din ce in ce mai bine. cu tatal ei are o superelatie. nu l-a mai vazut de luni seara, el fiind foarte ocupat zilele acestea a ajuns mult dupa ora ei de nani si a plecat foarte devreme dar deja de ieri a inceput sa dea semen ca ii simte lipsa. ziua imi aduce tel si imi cere: mami, aio tati, tiodoa. si atat pupa tel si ii spune ca-l iubeste si "vino tati, case, tiodoa, iepede" ca sotu se topeste cand o aude.
azi dim era foarte suparata cand m-am dus la ea in camera singura, fara tati.( noi cand suntem acasa mergem impreuna la ea cand se trezeste ) i-am spus ca e la servici tati si incepuse sa planga, nu vroia sa se dea jos din patut. eu i-am spus ca tati i-a dat pup noaptea cand a venit acasa, dar ea facea nani ca era tarziu. si a inteles! sau cel putin ca s-a linistit si nu a mai plans. deci asta pentru mine inseaman ca a inteles. pe de alta parte nu incetez sa ma mir cum de a putut intelege ceea ce ii spuneam.



michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

ancutex, sarcina usoara!!!
michella, cum sa nu te topesti cand ii auzi ce spun? mie mi se rupe inima cand se trezeste dumineata si intreaba, tati? si ii spun ca tati e la munca si vine vineri si cum se bucura cand aude ca se deschide usa de la intrare;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

anasia asa e, pur si simplu te topesti!
ah, am uitat sa va spun ca tata popa la fi-mea se traduce "topa-popa"

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

michella, am ras in seara asta inainte de culcare..., ii ziceam "catelus cu parul cret" si ea repeta, cica, dupa mine, pe limba ei;
azi i-am taiat (nu de tot) suza, a scuipat-o la inceput, dar tot a prins drag; maine mai tai putin din ea

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput