PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

anasia noua ne-a zis nu cartofi...deloc...ii faceam supa-crema de zarzavat fara cartofi pentru ca cica nu ar fi buni deloc. Ii mai poti da banana

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Pentru ca ieri nu am putut sa stau prea mult cu voi si acum spre sfarsitul programului m-am mai eliberat, hai sa scriu si eu de toate pentru toti!

Doniro, poate e cam tarziu acum sa-ti raspund, dar eu ii iau temperatura lui Razvan in fundulet, tot cu termometrul digital si de obicei arata cand are febra. Sanatate multa Dariei! Daca tot stam asa aproape una de alta, poate ne vedem intr-o zi.

Madacristina, bine ai revenit in livada! Ti-am vazut pozicile, sunt super! Pana acum nu ne-am intalnit, ramasese pentru duminica asta, dar cu vremea asta urata, sa vedem. Eu nu stiu daca o sa pot veni pana la urma, daca vin va anunt.

Stefania, bravo Patriciei ca face la olita! Dar si noaptea, e foarte bine! Daca s-a trezit o data, o sa se mai trezeasca sa ceara la olita.

Bulinuta, cred ca v-ati distrat de minune la plantat aluni. Pupici multi lui Rares, micutul horticultor sau pomicultor, cum s-o zice !

Genie, asa face si nepotul meu, il impinge mereu pe Razvan, fara motiv si asta se enerveaza si il musca, nici eu nu stiu ce sa ma mai fac. In ultima vreme nu ne-am mai dus la ei, dar ei sunt imreuna toata ziua la cresa, imi dau seama ce se intampla acolo! Cumnata mea nu mai stie ce sa faca cu el, il pune la colt, dar e prea mic sa inteleaga ce se intampla la 2 ani. Il tine putin la colt, el se enerveaza si plange, se tranteste pe jos si apoi il cheama de la colt si gata, asta a fost tot, nu cred ca intelege ceva din asta!

Miruna, si eu vreau sa ajung la Baby Expo in week-end, daca o fi vreme frumoasa, ca noi iesim cel mai mult in Parcul Tineretului. Mersi ca mi-ai zis de preturi, ca eu chiar vreau sa-i iau niste body-uri de vara, ca i-au ramas mici.
Legat de ce ziceai, cu "mai-mai", la nepotul meu nu a mers nici asta, face "mai-mai" pe moment si cu prima ocazie iar il prinde si-l impinge pe-al meu. Asta se enerveaza si-l musca, ca nu-i place sa-l impinga mereu, mi l-a dat si cu capul de perete de mai multe ori si daca am vazut asa, pana la urma nu m-am mai dus la ei, dar ce-o fi la cresa la ei, daca sunt toata ziua impreuna... Cand nu sunt imreuna, e asa linistit Razvan si cica si nepotul e linistit, dar ma indoiesc, ca e foarte alintat si face cam ce vrea el cu ai lui, dar ma rog, fiecare si-l creste cum vrea.

Monica, La multi ani sotului! Sa fie sanatos! Pupici lui Robertel nazdravan care se da singur jos din patut.

Anasia, sanatate multa piersicutei tale! Eu tot lapte fara lactoza, supe de radacinoase si cu mult orez, fara cartofi, pilaf si multe saruri de hidratare i-am dat cand a avut enterocolita si normal, ne-a dar dr. si antibiotic, stii ca va mai povesteam eu mai demult. Pana la urma o sa-i treaca. multi sa-i treaca mai repede burtica.

Iulia, pupici multi lui Alex, sa-i iasa mai repede dintisorii!

Babee, nici al meu nu mai vrea lapte, decat 100-120 ml cu cereale, dar papa branza al meu, nu iaurt, tot asa, intr-o veselie, cat i-as da tot nu-i ajunge. Am zis ca macar asa compenseaza, daca nu vrea lapte.
Ma bucur ca iti place la munca. Succes si cu mutatul!

Michella, vai ce rau imi pare cand aud de necazuri din astea! O sa ma rog si eu pentru micutul Florin! Doamne ajuta!

Mirela, Bisko, Tweety, Mada, Madyn si celelalte mamici si gravidute pe care nu le-am mentionat, ca stau cam prost cu memoria acum, va pup pe toate si pe piticii vostri. Sanatate la toate piersicutele bolnavioare!



Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Salutari pentru toate piersicutele, piersicutii si mamicile lor !
Imi pare rau sa aud de atatea piersicute bolnavioare. Tinem pumnii sa se faca bine.
Norocutza, scuze, n-am avut timp de poze dar incerc sa trimit acum.
Uite si eu iar pe aici sa va aduc aminte de intalnire !! Am vorbit cu draga de Cristina_Ana si daca vremea e frumoasa ne vedem duminica in Herastrau la Roata Mare. Mi-a soptit mie o pasarica...se pare ca vin si Iulenca, Muuh, Bulinutza si Tzuni...asa o fi ???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, zici ca fara cartofi? supa de zarzavat n-o mananca, morcovi nici atat, orezul din cate am inteles baloneaza (si nici dupa asta nu se omoara); ea striga neam-neam , dar nu mananca nimic din astea de regim;
gina, saruri nici atat

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Anasia:da, fara cartofi..eventual daca totusi vrei sa-i dai..dai facuti la cuptor..dar mai bine fara macar 2-3 zile!Carnita poti sa-i dai..tot asa peste 2 zile..fiarta sau la gratar/cuptor..legume...incearca totusi cu orezul..poate poate..Sanatate multa!
Sanatate multa la toate piersicutele....
Imi vine sa-nnebunesc cati sunt bolnaviori!!Off...
Eu v-am citit zilnic dar n-am mai avut timp sa scriu...
Va sarut..trebuie sa fug.
pupci la toata livada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Anasia neaparat fara cartofi.
Bulinuta cand te gandesti ca la noi toate costa mai mult decat in tarile civilizate, nu numai laptele pentru bebe. Eu una cand ma duc la cumparaturi vin cu dureri de cap de la un timp incoace.
Va pup pe toate!

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

anasia telemea si paine prajita. Grisine, sticksuri, saratele. SI daca nici din astea nu vrea las-o in pace ca nu i se intampla nimic cateva zile. Alexei a stat pe apa si lapte fara lactoza o saptamana.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

crissa, mirela , muuh, multumesc;
vad ca accepta orezul, in schimb dupa ce a baut laptele prima zi, acum il refuza total;asta e, cateva zile ne-om descurca noi;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

CAPITOL NOU 83

Mergi la inceput