PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Multa sanatate la bolnaviori!

Busra a adormit acum 1/2 de h in masina si am pus-o in pat . Acum astept sa se trezeasca. Eu ii dau in continuare vit D3- chiar cate 4-5 picaturi, iar acum ia pt prima oara Ca timp de 10 zile, ca sa-si revina un picut dupa cele 5 zile cu diaree.

La noi debutul a fost cu varsaturi, iar dupa 24 de ore au aparut scaunele diareice. Starea ei generala a fost permanent buna, a baut f multe lichide. Si inca o chestie: cand au scaune moi si dese, nu le dati iaurt si compot- si acestea fermenteaza. Eu i-am dat si Ecoflorin( parca asa se numeste) pentru refacerea florei bacteriene intestinale.

Niste poze de azi:http://www.dropshots.com/Bysko#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

map, multa sanatate piticului!ce-am retinut (ca si noi am fost patiti cu acest rotavirus sau entorocolita...)din cea zis Muhh la un moment dat, este f important sa se hidrateze dar in cantitati f mici cu lichide, o lingurita la 10 minute, pt a nu mai voma ceea ce bea si stomacelul sa poata lucra;treptat, cresti cantitatea la 2-3 lingurite, tot asa; daca tot vomita, neaparat saruri de rehidratare; nici noi n-am avut scaune diareice multe (unul pe zi), dar voma incontinuu; si intaurat regim, supe de morcovi, nu orez ca fermenteaza, lapte fara lactoza; Alessia n-a suportat sarurile de rehidratare, de fapt nici un praf, nimic, nici mancare, asa ca i-am dat ceai de menta cu lingurita, sau apa si lapte fara lactoza;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Buna livada!

Asa cum banuiam si asteptam Patricia a facut varicela,de 2 zile am vazut basici mici si ffff rare,azi de dim a erupt de tot,e plina pe tot corpul.
Asa ca noi suntem din nou pedepsiti in casa,numai bine ca maine e aniversarea noastra si si-a luat sotul liber sa facem ceva special ,o sa mergem la doctor sa o vada si apoi acasa ,s-au dus toate planurile noastre la gunoi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

map asa cum ti-a zis si anasia o lingurita de apa la 10 minute. Cresti apoi dupa o ora doua la doua lingurite la zece minute. Poti dizolva sarurile direct in apa asta. Suna un doctor si vezi daca nu iti prescrie un antivomitiv la noi se mai dau doua trei picaturi de metoclopramid numai ca e tare rau la gust. Sanatate multa.
mamaluidavid La cat mai multe aniversari impreuna si sanatate Patriciei.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Bysco, julax, ansia, gina multumesc pentru aprecieri! Am mai facut niste poze si Vinerea asta, dar nu-s toate pe camera noastra asa ca mai astept un pic sa recuperez.

Map, mamaluidavid,emiliapoop multa sanatate bolnaviorilor !

emiliapop ai grija cui spuneti (la "prieteni" ma refer) despre plecarea din tara timp de un an, sa nu se duca vestea si sa iti suspende alocatia de 800RON. Vorbeste Stan patitul .
Daca nu o primesti pana acum pe card, e mai bine sa optezi pentru varianta asta (nu da explicatii nimanui de ce si cum) sa stai fara grija.
Despre Suedia, am auzit de la cineva care a locuit tot temporar, numai vorbe bune. Abia asteptam sa ne povestesti si tu cum e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

fetele eu simt ca innebunesc si ma lasa puterile: rares a inceput iar voma si diaree la greu...imi pierd mintile

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Buli:te rog din suflet sa fii tare...!Pt. Bulinel are nevoie de tine!
Te rog fii cat poti tu de tare..hai mobilizeaza-te...nu te lasa...o sa traca toate!Suna pediatrul..va sarut!
Aveti grija!Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, of,multa sanatate, mergeti la spital, ma gandesc ca este inca slabit;
map, muuh, am uitat si de metoclopramid picaturi, i-am dat o data, dar nu mai stiu o picatura sau doua;
mamaluidavid, of, sa va treaca repede!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Anasia ca sa te inscrii la piersicute am inteles ca trebuie sa scrii data nasterii copilului(24 iulie 2006), greutatea la nastere(3,5 kg), doctorul(Irimia Lazar din Constanta) si daca mai trebuie si altceva nu stiu. Numele fetitei mele este Maria.
Va multumesc tuturor ca ma primiti si pe mine in randul piersicutelor.
Vad ca se tot vorbeste de enterocolite si rotavirus. Si Maria mi-a facut o zi intreaga diaree, a varsat si a mai facut si febra pe deasupra. I-am scazut febra cu paracetamol, pentru diaree i-am dat Biotics si Smecta, laptele l-am inlocuit cu mucilagiu de orez si a doua zi deja se simtea mult mai bine.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.in-familie.ro/" target="_blank">In Familie blog-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

bulinuta27,ma rog sa fie bine.Imi pare rau ca Rares e din nou bolnavior...
Map,sanatate multa si voua!Sper sa nu fie vorba de spitalizare
Mamaluidavid,sanatate multa si la multi ani,sarbatoriti in familie.Se mai intampla
Emilia,,nu stiu cum altfel sa te incurajez.Cica cine are bebe 1 cuminte il face rapid si pe al doilea si ,plansete si toate alea.Important e ca trec si raman clipele frumoase
Eu ii dau inca Vigantol 2-3 pic\zi .Dimineata i le pun in laptic si gata,nu ma mai gandesc peste zi daca i-am dat sau nu.
Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput