PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

map, noi fara lapte suntem terminati, adica sa nu fie "aplea"? nu se poate, macar asta fara lactoza tot e ceva (ca in rest ar sta flamanda); bine ca n-a mai vomitat dupa episodul violent de azi-noapte, dar nici nu i-am dat multe lichide deodata sa sa-i vina inapoi;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

anasia stiu si eu cum este cu "apte, apte", ca si la noi Robert nici nu face bine ochi si este gramada la bucatarie sa ceara. Dar din pacate sa stii ca Robert 4 zile a trait cu apa, apa cu saruri. Bine este sa si pape ceva insa dr ne-a spus ca n-o intereseaza sa pape ci sa bea, cat de mult dar sa bea, sa nu se deshidrateze era important. Insa el nici sa bea nu-a mai vrut. De fapt cata vreme avomitat cevrea apa dar o vomita, apoi cand a terminat cu voma trebuia sa-i dam cu forta. Mai avea momente in zi cand cerea sg dar dura numai cateva ore apoi iar nu mai vroia Dupa 4 zile a cerut sg de papa dimineata pe la 7 Ca dupa partea cu vomitatul vine diareea aia rea mama ei Sanatate multa si tie multa putere ca taman ce am trecut prin asta si tiu cat este de rau

Monica 26+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

map, multumesc

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Am intrat si eu, in sfarsit, ca am avut o zi... Dar destul cu problemele mele.

Imi pare rau ca nu mai am timp sa citesc azi ce-ati mai scris de ieri, ca plec in 5 minute sa-mi iau piticul de la cresa si sa mai apucam sa iesim un pic in parc, dar promit ca maine intru si va raspund.

Noi ne-am saturat de stat in casa si aseara am iesit in parc. L-am dus la leagane pe Razvan si zicea intr-una sa-l duc la "uta", apoi am fost la masinute si s-a dat de 2 ori, ca nu mai vroia sa plece de acolo, a fost super, dar imi pare rau ca nu am avut aparatul foto la noi, sa-i facem poze sau film, ca era asa haios cum conducea el masinuta si apasa pe toate butoanele. La un moment dat i s-a desfacut centura care il tinea si se chinuia el acolo sa si-o prinda, mie mi-a cam stat inima, imi era sa nu se ridice sa cada, dar el nu, se chinuia sa o prinda si i-o arata lui Tibi ca s-a desfacut si nu reuseste sa si-o prinda si Tibi ii zicea sa o lase, sa invarta de volan, sa apese pe butoane. Pe urma, la a doua tura l-am pus in alta masinuta si acolo a stat prinsa centura.

Va pup pe toti si pe toate, fara exceptie!


Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

tweety nu te-am acuzat ca m-ai acuzat ..ti-am raspuns..hai ca deja o luam pe campii...
anasia aveti grija
si la noi e treaba cu apte apteeeeeee de innebunesti...i-am zis ca o sa cumpar o vacuta sa stea langa patul lui si cum face okisori sa inceapa sa bea...dar sa dea humana

va pup pe toate


bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Anasia am uitat sa iti spun. In loc de lapte i-am dat mucilagiu de orez.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

mirela, multumesc, i-am facut, dar cine sa manance?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Anasia nu stiu ce reteta ai tu, dar eu fac dupa asta: la 1 litru de apa se pun doua linguri de orez si doua de zahar (sa fie rase). Se fierbe pana infloreste orezul. Maria il mananca pentru ca este dulce.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Anasia,sanatate multa!
Noi se pare ca ne cam chinuim cu canini.Acum am impresia ca i s-au umflat toate gingiile.E cam marait,prin somn geme uneori,sper sa treaca cat mai curand.
Sa auzim de bine!Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

anasia ramai pe lapte fara lactoza daca il bea si il tolereaza. Daca cere apa ii dai cat vrea. Oricum s-ar putea sa mai dea unu doua episoade de varsaturi sporadice deci nu intra in panica.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput