PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

tweety, ce frumos se joaca Clara!!!si vorbeste

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Buli,imi pare rau sa aud ca nu sunteti tocmai bine.Ai incercat sa platesti niste slujbe la preot?Nu stiu ce sa zic,dar se pare ca necazurile nu va prea ocolesc...
Mirela,nu stiam ca avem copilasii nascuti in aceeasi zi,.Frumos
tweety,ce frumos se joaca Clara
Muuh,se vede burtica binisor.Sarcina usoara
Anasia,sa inteleg sa ati scapat cu canini?Ca Alex e mai marait,asear a facut febra 37.5,iar dimineta avea 38.3(rectal).Noi nu am avut febra pana acum,dar a trecut cu Nurofen.Abia astept sa iasa caninii astia ca nu prea sunt obisnuita cu maraieliIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

julax, nu stiu daca i-au iesit, sunt gingiile umflate si noaptea se tot fataie (mai si vorbeste prin somn), tb sa ma uit maine , sa verific;
a.cicel
bubutzica

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Buna livada!

Multimum pentru felicitari! Operatiunea "olita" merge bine in continuare,cu accidente din cand in cand.

Julax acum se sarbatoresc ciresii,inca nu am ajuns,vrem sa mergem seara ca e tare frumos amenajat,zilele astea cred, ca mult nu mai tine.

Bulinuta muuuulta sanatate!

Astazi a fost cea mai emotionanta zi din viata mea,prima zi de gradinita a lui David. Dimineata cand am ajuns la gradi,l-am dat jos din masina,i-am pus ghiozdanul in spate si l-am condus pana la poarta gradinitei,el cu gura pana la urechi,sclipea de fericire,eu cu inima mica mica.Mi-au dat lacrimile si tot drumul spre casa am plans
O coincidenta tare draguta,clasa in care e David,grupa mica, se numeste PIERSICUTZE
La 11 cand am mers dupa el astepta tare cuminte impreuna cu ceilalti copii si educatoarea la poarta,educatoarea l-a laudat ,mi-a spus ca s-a jucat frumos cu toti copiii
Avem si poze facute ieri la festivitatea de deschidere,sa vedeti o clasa de piersicutze si pe Patricia,ca o adevarata piesicutza ce e a luat locul unui baietel aici

toata livada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

'neata la fete cucuiete!

Stefania, ai baiat mare ufff ce trece timpul! Si eu ma gandesc cu inima mica la momentul cand vom incepe gradi

Miruna, pup burtica si pe posesoare si pe Alexeiu. Slabanoago, ce zice Vlada cand te vede? Intalnire diseara pe mess?

Tweety, mortala Clara!

Mada si la noi cand se aude cheia in usa inceteaza orice activitate si incepe 'taaaatiiiiii', nici nu il lasa sa puna jos ce are in mana

Babee, chiar ma gandeam si eu ca daca ma iei acum si imi oferi o vacanta fara copil nu prea stiu ce sa fac cu ea adica 1-2 zile un wd romantic cu sotul mai merge, cred cu tarie ca e nevoie si de asa ceva, insa la mai mult nu ma lasa inima. Abia astept vara sa plecam in Grecia 2 saptamani numai noi 3 si inca un cuplu...

Map, pai asa si Luca, scoate cate un cuvant nou cand nici nu ma astept si a inceput sa si repete dupa noi, ce aude...asa ca nu mai putem scapa prostioare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Am intrat si eu un pic, sa vad ce mai faceti!

Miruna, pupam burticuta scumpa!

Monica, bine ca sunteti bine acum. Si noi facem nazuri la mancarica, azi vrea ceva, maine nu mai vrea acelasi lucru! Asa fac toti!

Stefania, ce frumos ca grupa lui David se numeste piersicute! Am vazut pozicile de la deschidere, ce uniforme dragute aveti!

Mady, Babee, Anasia, Iulia, Cristina_Ioana, Tweety, va pup pe toate!

Ieri am fost cu piticul meu la Auchan la cumparaturi si i-am luat un balon cu heliu. Asa incantat a fost de el, ca numai cu el a stat si aseara si azi dimineata si zicea intr-una "Baboo! Baboo!".

Pupam toata livada si sanatate la toate piersicutele si piticii bolnaviori!




Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Hop si eu sa ma plang la voi, ca tot ma laudam ieri ca mi-e tare bine...
Daria tuseste, are febra mare, nu papa mai nimic... Am chemat Salvarea, i-a dat ceva de tuse si pt febra. Mi-e groaza sa nu ia bb... Il tin izolat in camera lui, eu stau cu masca, dar.....
Gina, pe unde stati de faceti cumparaturi in Auchan? Eu stau la Trapezului si suntem prezenti in Auchan cam la 2 zile...

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va pup fetele
rares e un pic mai bine...nu extra sa nu ne invatam ...tot tuseste dar macar cu rota si cu adeno sper ca am terminat
va multumesc mult ptr sustinere julax, genie, mada, madyn, oanaalex, cristina-ioana
julax l-am impartasit duminica si am chemat si preotul acasa si i-a citit
anasia
muuh frumoasa burtica
pumpkin sper sa ne vedem si noi cat de curand

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mamaluidavid felicitari ptr gradi...e mortal piticutul
am zis ca o sa ma ocup sa fac un DEX al lui rares ca e ca un papagal

pup toate fetele

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Salutic la piersicute,

off abia ce-a adormit piticul. Era frant de oboseala dar sa faca nani nu vroia. L-am pus pana la urma in pat si-a adormit smiorcaind. De ciorbica facuta azi nici nu s-a atins macar, poate cand se trezeste.

Dimineata am fost afara, s-a jucat la leagan si la nisip cu un baietel cu doua luni mai mic decat el. A manact si-o gura de nisip de nervi ca i-am spus sa nu bage mana murdara in gurita Planuiam ca dupa-amiaza sa mai iesim o repriza mai lunga caci azi a fost tare placut insa din pacate deja s-a innorat

Aseara am fost la spital la prietena mea si-am vazut pe Adeluta. Este asa de micuta la cele 2300 de g dar cat se poate de scumpica. Este mica dar cu o fetisoara expresiva, bomba gurita, cauta dupa titi si era asa dragalasa. Mi s-a facut tare dor de Robert mic si parca astept acum sa treaca si mai repede cele 13 saptamani ramase si sa-l tinem in brate pe bebe mic. Robert a fost foarte entuziasmat sa vada asa o mogandeata draguta, era tot pe langa ea si se minuna. Ar fi sarit la ea de drag dar trebuia sa fim atenti ca era deja periculos


Legat de concediu fara copilasi nici eu nu crea ca as putea sa plec fara Robert. De cand s-a nascut nu am stat niciodata mai mult de ptru ore fara el si asta cand am avut ceva programare mai mulga la medic. Nu stiu cum ar arata 24 de ore fara el dar va trebui sa invat cand vine bb2 pe lume si am sa stau la spital. Deja am inceput sa visez aiurea despre operatii si medici

Buli sanatate multa lui Bulinel, sper ca deja este mult mai bine.

Miruna sa-ti traiasca burtica si sa creasca un pui sanatos in ea

Stefania felicitari pentru "proapatul scolarel" (ca nu stiu cum sa-i spun altfel). Ce dulcei sunt ei acolo la gradinita in uniforme


Am pus si eu cateva poze mai noi sa vedeti cata burtoaia am la aproape 27 de saptamani.



Monica 26+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput