Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by creem

II dau Nan1.
Ieri m-am muls si am vrut sa il dau si pe acela, dar dupa ceva timp...nu l-a vrut. Daca incercsa ii dau cand nu ii e foame plange si se irita foarte tare, nu ii mai intru ij voie toata ziua!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)


eu zic sa insisti si cu sanul si cu biberonul chiar daca este greu.
Eu acum ii dau Mariei 3 biberoane pe zi si in rest san

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by creem

II dau Nan1.
Ieri m-am muls si am vrut sa il dau si pe acela, dar dupa ceva timp...nu l-a vrut. Daca incercsa ii dau cand nu ii e foame plange si se irita foarte tare, nu ii mai intru ij voie toata ziua!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



daca nu-l vrea nici pe al tau poate e totusi tetina.....sau pozitia in care ii dai....Iulia are mese pe care nu le mananca decat in balansoar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

am intrebat ceva mai devreme.....oare cum s-o imbrac daca ies....sa nu-i fie prea cald dar sa nici nu o dezbrac prea tare si sa raceasca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by g24hit

am intrebat ceva mai devreme.....oare cum s-o imbrac daca ies....sa nu-i fie prea cald dar sa nici nu o dezbrac prea tare si sa raceasca....

ENI si IULIA( 13.11.2007)


pai eu cand o sa ies azi cu ea ii pun :un body si un pantalonas pe dedesupt ,inca o pereche de pantaloni si 2 bluze (in cazul in care ii este cald ii dau una jos)...ieri am imbracat-o la fel

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Nici nu va zic...ca daca ii las mainile libere imi da peste biberon si il da la o parte, asa ca o tin in brate in asa fel incat sa nu il poata lovi si reusesc sa il bag in gurita. O sa mai incerc cu alte tetine...poate reusesc ceva, desi cand vine ora mesei mi se ridica parul pe mine

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Eu ieri (la 12 grade) am imbracat-o cu body si pantalonas, cum sta in casa, si pe deasupra o salopetica subtire, si o caciulita.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Eni, si eu sunt in aceesi dilema, nu stiu cu ce sa o imbrac. Nici nu sunt asa usor manevrabili, sa zici ca ii dai o gecuta si o scoti daca ii este cald....
Ce parere aveti de produsele refurbished? Si-a cumparat cineva? Mi-as lua de aici http://www.electro-bazar.ro/electrocasnice/aparat-de-gatit-cu-aburi.html, plus un uscator de par, ca prea ma cheltuieli mari luna urmatoare si as mai salva niste bani, dar imi e frica sa nu ma rup mai rau in loc sa ma carpesc...

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by creem

Neata...sunt cheauna de somn dar nu fiindca n-a dormit pitica, ci ca n-am putut sa dorm de griji. Nu reusesc s-o fac sa pape... Aseara a baut 50 ml cu chiu cu vai, azi dimineata 50 ml, dupa care a inceput sa planga si n-a mai vrtu deloc. A a tipit la san...dar laptic e prea putin...deja nici dimineata nu mai e! Am intrebat dr daca pot sa incerc alt laptic si a zis NUUUUUU! Dar de ce, ca asta vad ca nu ii place, nu-l papa deloc bine, decat cand ii e foame tare putin.
Am si plans de suparare, ca nici nu stiu ce sa ii mai fac
Am incercat ieri sa ii dau si cu lingurita, dar in afara de o bluzita uda leoarca n-am rezolvat nimic.



Cu laptele praf nu am experienta si nu stiu ce sa zic...Poate ca intr-adevar nu-i place si atunci ar trebui schimbat.Sau poate ca nu vrea biberon.Incearca sa-i dai intr-o canita cu cioc,sunt cu cioc de silicon,poate aia o accepta mai bine.
Si cu lingurita trebuie sa ai rabdare,nu toti stiu sa inghita din prima.Pana isi pierd reflexul de a suge si de a sti sa inghita cum trebuie dureaza un pic.
Hai,capul sus si rabdare cu carul.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:


Buna dimineata !!

Vreau si eu o cafea ca sunt rupta...am adormit numai pe la 3 jumate. Daca mai stiam ca sunt fete pe forum intram...

Eni- tu ziceai ca ai fost la radiografie de sold cu bebe? Unde ai fost? In Medias sau la Sibiu?

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valik79 spune:

Va salutam si noi
Ne-am trezit la 6.30 si suntem cam maraiti
Am vazut poze cu bebe de popbianca si uberbax, aveti niste fetite scumpe foc.
Bianca, imi vine s-o mananc in poza aia in care a lasat boticul
Nu-i asa ca sunt niste dragalasi si cand se supara!Mie chiar imi vine sa rad cand lasa boticul putin, e asa caraghios!Dar sa te tii cand e foarte suparat, nici in brate nu-l mai poti consola.Au personalitate nu gluma bebeii nostrii.

La noi eputin racoare si bate vantul foarte tare.Avem o saptamana de cand nu am mai iesit la plimbare din cauza vantului puternic


Vali,BB Andrei(16.12.2007) si Mihaela 5 ani(20.07.2002)
http://community.webshots.com/album/562902992ssHGFu?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput