Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ba fetelor voi vb de mancare in fata omului flamand....mila ca sunt la cura de 2 saptamani
Azi am depus si eu dosarul ptr cele 6 mil si mi-a zis ca nu imi da din urma ca nu m-am incadrat in nu stiu ce termen de care nu aveam habar.Am zis sa ma interesez ca asta nu mi se pare normal,sunt banii copilului si daca depun dupa un an....cu asta se intareste dorinta mea de a emigra
MAi este cineva?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

eu sunt pe aici - ce rost are sa ma culc, ca deja am alaptat de vreo 4 ori de la ora 7 incoace...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai de ce?
Inca nu ii dai lapte praf?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

nu prinde ... De fapt nici nu mananca cine stie ce, doar asa doua trei inghitituri si adoarme.

Ei, e doar o faza, o sa treaca.

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

si eu am trecut prin asta si am rezistat doar o saptamana

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Da,Anca...in termen de 60 de zile calendaristice trebuie depus dosarul pentru indemnizatie.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Alina, si eu am facut pauza la dulciuri, mai mica, si tot am dat ceva jos, problema e ca dupa ma apuca o pofta nebuna de dulciuri, ca mananc mai mult ca inainte... Macar m-am dat acum pe cioco 70%.
Ioi, primele picaturi de sange... mititica!

[b]mihuta[b], culca-te totusi, ca sa te odihnesti si tu cat de cat... si ma voi duce si eu la culcare, a fost o zi super stresanta. <si maine va fi la fel, din pacate. M-a pus pacatul sa-mi cumpar azi haine noi, pe neprobate, ca inca umblu cu pantaloni de gravida (nu incap in absolut nimic de dinainte). Si imi vine o singura pereche de pantaloni, si aia-s asa de stransi pe fund, ca abia ma pot misca. deci ceea ce trebuia sa fie prilej de bucurie, m-a suparat si deprimat mai mult. si ca sa-mi treaca supararea, am bagat acum alune-n mine. imi vine sa-mi trag singura palme! noi plecam sambata la o baie termala (aici: http://www.sonnentherme.at/index.php) si nici nu stiu ce sa imbrac, si nici costum de baie nu am (in afara de ala de gravida) si mi-e si rusine sa ma arat dezbracata pe acolo... M-am si gandit deja sa sabotez cumva mini-concediul, dar parca nu ma lasa inima... sper sa fie bine si pentru floris, stam nu la hotel ci ne-am luat un bungalow, ca sa avem doua camere si bucatarie, sa stam si noi cand dorm copiii, daca vor dormi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

va multumesc frumos pentru aprecieri chiar mi-ati ridicat moralul si simt si eu ca fac ceva important pentru puiul meu si pentru asta va dau un
adina vreau si al doilea copil mai ales ca as vrea sa am o pereche reusita ca a ta asa ca sfaturile tale mi-ar fi de mare ajutor.eu aici nu am avut cui cere sfaturi si tare rau mi-a fost.
valiiiii in sfarsit esti aici, ce bine, sa o pupi pe printesa din partea mea pentru primul dintisor.
noi azi am fost la kidex si a fost asa si asa. nu mi s-a parut ca ar fi asa de multe produse. eu am cautat un tarc si un scaun pt masa dar nu ma gasit ceva sa-mi placa, asa ca o sa asteptam si baby expo.s-a circulat super dar aveti grija pt cine vrea sa mearga maine si sambata ca va fi cam greu se astepta o avalansa de iesiri din bucuresti si sambata se face simulare pt trafic cu blocare.
ellis medicul tau pediatru este de la medlife, cum se numeste?
va pup si o noapte usoara va urez.


mama de serban pavel(28.11.2007)
poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112857&whichpage=7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by totulii
va pup si o noapte usoara va urez.



Si eu asemenea!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

totulii, uite, se poarta in timpul sarcinii. daca as fi purtat, nu as fi avut probleme nici eu (probabil): http://www.medela.com/ISBD/breastfeeding/products/formers.php

mai este si asta:
http://www.aventbabyshop.com/shop/product_info.php?cPath=79&products_id=895

noapte buna!


Mergi la inceput