Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 ( 62 )

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

buna mamici,

mai intram si noi cand reusim, cu timpul stam cam prost dar e normal. cam in fiecare dim ii imbarc pe pitici si pe bona in masina si fugim in parcul Moghioros, stam de pe la 11 pana la 13 si e f bine. in militari la noi din pacate nu avem un asa parc si e un mare off al meu. abia astept si eu casa la curte, sper ca, dupa cum spune sotul, la anu' sa inceapa constructia. fiind langa o padure e alt aer.

avem si noi poze noi aici pt cine doreste sa ne vada:

http://picasaweb.google.com/dradetchi

pupici



Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si Ana-Maria din 10.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

preferata mea este aceasta (se suie singur la ea in pat si o iubeste), stie doar ca vreau sa lase ciorapii jos si asa face:

http://picasaweb.google.com/dradetchi/Codrin/photo#5188392676850570946



Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si Ana-Maria din 10.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Shobo, am vazut doi copii minunati si o mamica la fel!

Fetele, e pe la Pucioasa terenul. Am incarcat poze noi, printre care si de la teren pt cine vrea sa vada: http://good-times.webshots.com/album/563097128Dtkazv .

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Shobo m-ai topit cu pozele. E frumoasa foc printesa, ca si cavalerul!!!

Erica am reusit sa ma uit si pe pozele tale si mi-au placut tare mult puisorii tai. M-am uitat dupa teren si am vazut copiii mai intai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Dana, acum am vazut-o pe sora ta si am recunoscut-o, Vera e cu mine la Odisee! Sunt super dulci gemeneii!
Am vazut si eu copilasii scumpi foc!

I-am admirat si pe ai lui Shobo!

Maine ma duc si eu la ultimul control, sa vedem ce mai zice Tutu.

Oana 38+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
AMR pana la
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

sirimie si David e tot mai nazdravan si nu ma mai asculta si asta din cauza ca bunica ii face toate poftele, ea nu are nici o autoritate in fata lui si crede ca poate sa faca si cu mine la fel. ce nu-mi place e ca tot timpul cand face David o nazbatie ii spune ca "se supara mama si te cearta", am observat la el ca daca e cu mine si face o prostioara vine imediat speriat si ma intreaba daca m-am suparat, ii este frica sa nu-l cert. ma tem ca am devenit o sperietoare pentru copil, e drept ca uneori il mai cert, dar nu pentru chestii minore
eu am dintr-o revista un "calendar al cuminteniei" unde lipesc in fiecare zi cate o figura: vesela cand e cuminte si trista cand e rau, la sfarsit de saptamana primeste recompensa sau sanctiune, in functie de "buline". pe David il amuza mai mult figurile triste si spune ca vrea sa fie rau ca sa primeasca bulina neagra ... cred ca inca e prea mic si nu pricepe prea bine cum e cu bulinele astea ...
oricum, cand e doar cu mine ne intelegem foarte bine, ma ajuta prin casa la strans haine, la pus hainele pe uscator, isi strange jucariile, e foarte cooperant, in schimb daca apare vreo bunica in peisaj se da totul peste cap si devine un mic tiran. si la gradinita e foarte cuminte, asculta de educatoare

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Ana Maria, multumesc.
Sunt mai mult peisaje pozate de pe teren, decat terenul...

Bubu,. Iti tin pumnii sa fie bine.

Simona (Sirimie), referitor la ascultare, eu am avut succes cu niste povestioare crestine cumparate mai demult de la Libraria Sophia.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Erica, deci am ghicit bine localitatea! Sa stapaniti sanatosi terenul si sa petreceti acolo the best family moments! Ti-am vizionat pozele cu cavalerul simpatic si domnisoara frumusica - ce bine le sta impreuna! Si ce dragalasi sunt nepoteii! Ce greutate au avut la nastere? Spune-ne si noua cum se cheama cartea cu povestioarele crestine pls.
Shobo, sa-ti traiasca minunile! Cate ore te ajuta pe zi bona?
ioanaiub, eu te inteleg, si pe mine Matei ma percepe ca pe o sperietoare cand vin sa-l iau de la bunici. Imi cere sa plec si se incrunta pt ca stie ca eu nu-i tolerez mofturile. Interesanta treaba cu calendarul cuminteniei. Din ce revista e luat? Azi-noapte i-am tinut pe amandoi acasa, a fost greu la mom culcarii, cum intuiam, dar si frumos caci toata seara fratiorii s-au hlizit si au tzopait pe perne/paturi, etc.

Constat ca iar nu intereseaza pe nimeni initiativele mele...


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Shobo, am vazut pozele cu copiii tai dulci. Ana Maria e o scumpa si pare asa mare...cat Maria mea aproape. Iar Codrin a crescut si el mult si se vede ca o iubeste. Cred ca era si sora ta intr-o poza cu baietelul ei. Cum il cheama?
Sirimie, noi am fost la Rodica Nanu. Nu cred ca e celebra dar si mie mi-a facut impresie buna, a fost f meticuloasa.
V. Erica, Ruxi este foarte frumoasa, tu stii ca ti-am mai spus! Nu ai dus-o niciodata la un casting?
Iar peisajele de vis, intr-adevar. Iti tin pumnii sa vafaceti cat mai repede casa devacanta. Este chiar in localitatea Pucioasa? Cat ati dat pe mp?

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by tomasa
celebra dar si mie mi-a facut impresie buna, a fost f meticuloasa.
V. Erica, Ruxi este foarte frumoasa, tu stii ca ti-am mai spus! Nu ai dus-o niciodata la un casting?

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)










Sunt de aceeasi parere. Poate n-ar strica sa o duci, macar sa fie in baza lor de date.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput