Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 ( 62 )

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tomasa, si eu vreau la una buna de stat, dar trebuie sa mai culeg informatii sa ma decid.



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by Alina Maria

Asta e o incercare de a pune poze cand o sa am timp am sa pun mai multe . Si acum ma mai duc sa vad ce ati mai scris .

http://community.webshots.com/album/563022521Iznlso

Alina 29 si Mandy Stephanie 3 ani








Esti o frumoasa, cu o burtica superba.
Mandy este la randul ei foarte frumoasa, copia taticului ei, dar daca imi permiti o sugestie, eu as renunta la breton. Am un ceva contra bretonului ;), nu rade.
Ma gandesc eventual sa incerci sa vezi cum ii sta. Iti garantez eu ca ii va sta chiar mai bine.
O sa ai la petitori acasa de nu vei face fatza.

Oricum, eu astept baietelul. Am senzatia ca va semana cu tine.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabriela9 spune:

Alina Maria, sinteti frumoase amindoua, iar burticuta e o minunatie...

In privinta privitului la Tv, eu uneori imi doresc sa stea la desene animate sau vreun film pentru ca numai asa reusesc sa mai rezolv cite ceva prin casa.Clarei ii place s apriveasca Mondenii, Cronica circotasilor, desene animate, insa nu exagereaza, probabil intre 1-1 1/2 ora pe zi. Acum este in mare voga Cartea junglei de la Disney, dublata (excelent) in lb. romana.

Stiti ce face fii-mea in fiecare seara? Imi recita povestea Scufita Rosie... Efectiv o recita cuvint cu cuvint! I-am citit-o de atitea ori, incit a invatat-o pe de rost, ca pe-o poezie. E un fel de ritual inainte de culcare...

Patricia, si Clara este fan mamaliguta cu brinzica. Iar dulciuri Kinder cit cuprinde.

Amaya, ce comori frumoase ai! Felicitari pentru ambitia de a avea grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Patricia, exact asa o reactie urata a avut Matei dupa Zentel. Noi am fost diagnosticati cu enetrocolita - a fost episodul cand ne-am internat la Matei Bals, eu gravida fiind. Dupa experienta asta nu cred deloc ca Zentel-ul ar fi la fel de toxic pt organism ca si antibiotic-ul. Ii facusem dupa externare analizele hepatice si au iesit f proaste.
Nu stiu nimic de Biomedica, sper sa fii multumita. Eu de CMU nu ma plang. Tu tot acolo lucrezi, nu?
Amaya, felicitari pt modul in care faci fatza responsabilitatilor de mama si manager de magazin. Felicitari si pt kg-le pierdute. Succes in continuare la tonifiere si sanatate copiilor tai frumosi si cuminti. Sa ne mai arati te rog si poze cu ei. Vanzarile merg "as expected"?
Erica, felicitari pt cei 2 nepoti gemeni si pt investitia recenta! In ce localitate v-ati luat terenul? Cand debutezi cu salonul de masaj?
Alina Maria, frumoase si burtica si fata ta. Mandy cred ca are formele tale si culorile sotului, asa-i?

Fetele, as vrea sa stiu cum procedati voi dupa scaunul copiilor. Se sterg singuri? Daca da, cum?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Rayan ar vrea sa se stearga el, dar daca dupa pipi il las, dupa scaun nu. Il stergem noi cu servetele umede. Sunt inca nelipsite la noi in casa.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Crinuta, merci pt raspuns. Noi il spalam direct la chiuveta, dar ma intreb oare la gradi cum se procedeaza, avand in vedere ca se duc singuri la baie si acolo au wc-uri micute?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Noi il stergem pe David cu servetele umede. La gradinita i-am dus servetele umede si am cerut sa fie stersi copiii cu servetele. Daca asa fac nu stiu, dar niciodata nu a venit acasa murdar. E drept ca daca faca kk dimineata acasa la gradinita nu mai face, cand nu face acasa il intreb daca a facut la gradinita si cine l-a ajutat, sunt ingrijitoare acolo cara ii mai ajuta, mai ales pe astia de la grupa mica.

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Liviana, eu i-am dat Zentel dupa ce a avut starea proasta, voma si scaunele alea oribile, m-am dus si i-am facut proba si a iesit giardia. Zentelul a pus-o pe picioare f bine si imediat, i-a refacut pofta de mincare, doar ca ma intrebam daca de la el a debutat constipatia.
da, tot aici lucrez. sint multumita de Biomedica; nu stiu daca am spus, mi se par mult mai dotati, cind mi-am facut eu analize la recomandarea medicului am avut rez seara in aceeasi zi, analize "grele" gen aslo samd, care in conditii normale dureaza zile. La amigdalita Rebeccai, i s-a recoltat pe loc proba de streptococ, cu rez in 10 minute.

tomasa, nici eu nu sint adepta antibioticelor, mereu astept pina in ultimul moment si doar la indicatia dr, atunci cind febra creste continuu in loc sa scada. eu pina la 2 ani nu am fost nevoita sa ii dau niciodata, dar de cind a intrat in colectivitate a avut nevoie de citeva ori;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

si eu folosesc inca servetele umede atunci cind face pipi/kk, si doar seara spalat la dush/baie. la gradnita la fel, ca de ducem servetele umede in permanenta. vrea ea sa se stearga, of course, cum vrea orice sa faca singura, da o las cind face pipi sa se stearga singura cu primul servetel si pe urma o mai sterg eu o data.

am reusit sa trecem si peste etapa spalatului pe cap cu plinsete. doamne ajuta.

alina-maria, sinteti frumusele amindoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Patricia, nu am tinut nici un regim, doar am luat un complex de ceai verde cu un compus de accelerare a metabolismului (4 pastile pe zi) si acum iau Gurana cu mate (tot pentru metabolism si un plus de energie).

Crinuta, pe mine una ma innebuneste, nu inteleg cum poate sa vada acelasi film iar si iar si iar si...

Tomasa, in primul rand, felicitari pentru casa! Sa o stapaniti sanatosi! Referitor la mine problema nu era ca aveam kilograme in plus insa nu ma simteam deloc bine la greutatea aceea. Vine vara si vreau sa ies si eu in rochite in tandem cu fata mea. Polimod-ul este un vaccin pentru imunitate (Cristina ia solutia orala, sunt flacoane micute ca la ecoflorina) recomandat de catre pediatra dupa episodul prin care a trecut. Din pacate nu se gaseste nicaieri decat in Italia (sincer nu inteleg de ce nu il comercializeaza si in alte tari) insa piticei ii merge excelent cu el. Face o cura de 3 luni (cate 10 zile pe luna).

Alina_Gabriela, multumesc mult. M-am hotarat sa am grija de mine fiindca incepusem sa urasc oglinzile din casa, la propriu.

Liviana, multumesc dar nu prea fac fata. In ultimul timp ne-au ajutat mult fratele si cumnata mea...practic au ajuns sa ne oblige sa mai iesim si noi macar o seara pe saptamana. Zilele au ajuns sa treaca atat de repede incat nici nu realizez cand am ajuns in aprilie. Bravez dar ma cam depasesc toate insa tot reusesc sa mai fentez soarta. Dupa episodul prin care am trecut cu Cristina doar ii multumesc lui Dumnezeu ca sunt sanatosi piticii restul sunt detalii fara importanta. Voi pune si ceva poze noi zilele astea. Vanzarile merg, mereu se poate mai bine insa eu sunt multumita fiindca am o activitate productiva si nu mai sunt o casnica de moda veche si asta fara sa sacrific timpul alaturi de puiutii mei...
In legatura cu intrebarea ta, Andrei nu se sterge singur, nu are nici macar intentia sa o faca, ne striga pe noi dupa ce termina...si noi inca folosim servetele umede.

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput