Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Am sunat si am intrebat... Cica au primit la scoala o adresa prin care se specifica faptul ca de aceste tichete cadou nu beneficiaza persoanele al caror contract de munca este suspendat Asa ca, eu una mi-am luat gandul...

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Neata, merci de cafea, Xandrutza!

Gety sanatate multa Mariei! Despre Septilin cunosc destule, cand m-am interesat eu de imunizarea lui fi-miu l-am avut in calcul, pana la urma nu m-a convins, trebuie sa-i dai macar 6 luni pe an ca sa aiba efect, asa mi-au spus mai multi farmacisti, acuma stii cum e cu imunostimulatoarele astea, care-si fac efectul care nu, merita incercat. Mi-e nu mi-a inspirat incredere si faptul ca nu sunt cunoscute plantele din care este facut, cica cresc in muntii Himalayei dar n-am recunoscut nici una. Pt copii mici este si sirop, vreo 18 lei parca, iti trebuie 2/luna.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mie mi l-a recomandat ca fiind bun. Eu am sa i-l dau, mai ales pe perioada tratamentului, voi vedea apoi.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Buna dimineatza!

mephala, merci de ceai! eu tocmai servesc unul tot verde dar cu lamaie!
Gety, sa va faceti bine cat mai repede!
noua la febra 40 ne-a recomandat clar sa nu plecam cu bebe de acasa pana nu-i scadem febra! risti sa-ti faca convulsiile pe drum! daca nu trece cu antitermic, solutia e clar bagat in baie la 37-38 grade 30 minute (cu 2 grade mai mica decat temperatura pe care o are! pt temperatura 38-39.5 nu e nici o problema!
eu deja am devenit imuna la faza cu temperatura ca la noi nu cred ca a trecut luna sa n-am macar un episod de febra 39-39.8! am avut si noi 40.3 odata si intrasem in panica cu toata imunitatea mea la febra asa ca te inteleg! sanatate multa!
Itzy,

o zi minunata,


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

...sa va povestesc faza!
episodul acela de febra cu 40.3 a fost singurul lucru in 11 de ani de zile care m-a facut sa pun pana pe volan! deci eu aveam carnet de 11 ani si stateam cu el in portofel! in ziua cu pricina febrei, sotul era plecat si stateam si ma agndeam ca daca trebuie sa plec de urgentza la spital ce fac? bine, exista salvarea care aiic slava domnului nu se pune problema sa nu vina imediat, dar totusi...incepusem sa-mi fac tot felul de scenarii unde as avea nevoie sa conduc!
asa ca in momentul cand a venit sotul, nici nu l-am lasat sa se descaltze si i-am zis clar " cauta-mi o masinutza si invata-ma sa conduc iar"! mai avusese el ceva tentative sa ma invete dar au esuat! e de data asta a mers! ce-i drept ma duc pe drumuri nationale (max 70 km/h). Pe autostrada n-am fost decat o singura data si atunci pe banda 1 intre tiruri, 90km/h dar mai mult inca nu pot! pana la 90 e ok, simt ca pot controla eu masina, poate dupa ce mai capat experientza trec de pragul asta! oricum, ideea e ca e super sa conduci, nu mai zic de faza ca poti pleca la magazine si sta cat vrei fara sa te sacaie nimeni ca hai mai repede!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Buna dimineata!

Gety, multa sanatate Mariei, sa se faca bine repede, saracuta de ea!
Vroiam sa iti spun despre Septilin ca aseara m-am hotarat sa ii cumpar si eu pentru Rares; am citit mai multe despre el si pe DC si pe alte forumuri si am observat ca este destul de apreciat si destul de mult prescris de pediatri. Eu una l-am luat in ideea ca ii voi stimula pofta de mancare puiului meu si imunitatea, desi Rares nu prea se imbolnaveste; este el slabut, dar e rezistent.

Itzy, tu intotdeauna esti plina de informatii din toate domeniile! Ma surprinzi intr-un mod foarte placut! Am vazut reclama la Enciclopedia Disney despre care ne-ai vorbit, am sa o cumpar si eu pentru Rares. Sa ne mai recomanzi si alte aparitii, mie una mi-au fost foarte utile recomandarile tale!

O zi frumoasa si pupicei tuturor!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Copilasul meu s-a culcat aseara la 10 si doarme si acum, bineinteles cu trezirile de rigoare (cred ca vreo 4). Sper sa nu fie bolnavior! El se trezeste la 7.30-8.30 de regula. Oricum s-a dus somnul de pranz pe ziua de azi!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by princess


Itzy, tu intotdeauna esti plina de informatii din toate domeniile! Ma surprinzi intr-un mod foarte placut! Am vazut reclama la Enciclopedia Disney despre care ne-ai vorbit, am sa o cumpar si eu pentru Rares. Sa ne mai recomanzi si alte aparitii, mie una mi-au fost foarte utile recomandarile tale!



Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...












Neatzaaa

Princess pai desiguuuurrrr...un om informat este un om puternic ...sau cine detine informatia are putere stii cum se spune...Ei bine eu vreau sa fiti si voi puternice

Mephala pai cum sa trimit prin PM? ca la mine nu apare optiunea de atach a file...am doua documente...un HG si o lege...pana la urma am si normele de aplicare...am citit asa pe diagonala ca eram zombi aseara...Cum mai este Teo?

Gety sanatate multa Mariei...
Noi am scos-o afara zilnic pe papusik mik chiar si pe vantul asta ...uneori de 2 ori pe zi...ca incepe si bate in usa si striga paaaa-paaaa-paaaa...sper sa nu ia vreun pui de virus

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Princess...lucrez pe comunicare, la Guv...sunt consilier pt afaceri europene...etc...si incerc sa ma tin la curent...ca deh trebuie...

Xandrutza nu se aplica numai celor din invatamant...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu[/red] (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Beatrix, norocul meu a fost ca era sora-mea de servici (si eu si ea lucram la Maternitatea din oras) si m-a luat cumnatul cu masina si m-a dus acolo la dr. care era de garda.
Mi-a dat sa-i administrez Luminal pentru risc de convulsii febrile.

Avea dimineata 38 cu 5. Daca nu scade, iar apelam la Luminal, sper sa nu fie cazul.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput