Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ramo am vazut-o pe Patri, tare simpatica mai este!

Lilina si David s-a spalat pe maini in wc mai demult, i-am explicat ca nu e voie ca sunt microbi acolo si pare ca a inteles, intr-un timp arunca si obiecte in el, acum nu se mai atinge.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna ziua si de la noi!

Ne-am trezit pe la 10,20 azi, dupa ce s-a foit in timpul noptii, asa ca acum nu-mi vine-a crede ca-i deja 4 p.m.

Sephora, asa patim si noi: e cald afar, frumos, numa' bine de plimbat copilul, dar adie cate un vanticel rece, care strica toate socotelile. Multa sanatate lui Matti.

Prima oara sa stiti c-am crezut-o pe Sandra. Uitasem de 1 aprilie. M-a mirat un pic ca nu ne-a zis ca si-a gasit jumatatea si ma intrebam: "cu cine"? (2 liniute roz).

Apoi am citit postarea Cristinei, care poate sau nu sa fie adevarata. Vom vedea. Am inteles ca i s-a dat "termen".

Da, Sandra, iar pe antibiotic (speram sa scapam de data asta) si am intrat si eu la tratament: 10 zile Zinnat.
Pentru Maria m-am "blindat" cu : Septilin, Vi-sol, Biotics Baby, Vitamina C.

Mirabelac, n-ai unde sa mergi la tara? Am eu "tara" mamei, unde nu mai locuieste nimeni din pacate, dar unde n-am nici curent, nici TV, nici radio, doar aer curat, padurea langa casa si apa din fantana.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Da, Gety, era o pacaleala cam proasta ce sa fac daca alte idei nu am avut.

Mi-am gasit jumatatea, dar am "pierdut-o" pe drum...





_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Suntem bine, am scapat de branula si tratament!

Cristina, nu stiu daca te tii de glume sau nu, stii ca eu am zis ca nasti pe 1 aprilie! Daca ti s-a rupt intr-adevar apa, fugi la spital!

Mult spor mamicilor ce-au reintrat in campul muncii!

Adina, sper c-ati ajuns cu bine in ! Sejur placut!

Sephora, mi-ar face si mie placere sa vin la inaugurarea magazinului. Numai sa am la dispozitie!

Ramo, ce poze frumoase, mi-au placut toate!

Itzy, spor la curatenie! Totusi lasi DC deschis si bagi cate-un F5, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Sa va povestesc cum ieri am reeditat filmul "Gone in 60 seconds" datorita unei masive scurgeri de gaz pe casa scarii: eu dormeam cu M, sotul se pregatea sa iasa afara cand aude agitatie in bloc. Unei vecine de la etajul nostru i se fisurase conducta de gaz, noroc c-avea detector si suna alarma foarte tare de s-au sesizat vecinii si-au chemat repede interventia. Mi-a zis sa-l iau pe M intr-o paturica si sa plecam, dar pana sa iesim pe usa s-a oprit alimentarea cu gaz si s-a reparat defectiunea repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ma tin de glume, MamiLili, nu mi s-a rupt apa. Am scris doar ca sa fiu in ton cu postarea (S)Andrei. Ma bucur ca e bine Mathias.



Mami 38+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Mai vroiam sa zic ca ma bucura tare revenirea Mexxei cu vesti bune, ca Princess scrie mai des si ca Dudu a facut Priorixul. Adriana, a fost asa cum ai descris tu, aproape ca nici capul nu si-l putea tine.

Dupa toata povestea cu boala un singur lucru bun exista: am ajuns in timp record la kilele din liceu. Sper sa ma mentin cat de cat. Pe de alta parte, nu-mi convine ca M si-a cam schimbat programul de somn si se trezeste dimineata mai devreme decat prevede legea, iar in situatia asta mie mi se potriveste vorba "cine se scoala de dimineata casca toata ziua".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Mamilili, ce bine ca ai aparut .
Sper ca v-ati refacut complet si fizic si moral si pupam plimbaretul mic pana la urmatoarea intrevedere.




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

SAndra, am postat la o secunda diferenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Dupa toata povestea cu boala un singur lucru bun exista: am ajuns in timp record la kilele din liceu. Sper sa ma mentin cat de cat. Pe de alta parte, nu-mi convine ca M si-a cam schimbat programul de somn si se trezeste dimineata mai devreme decat prevede legea, iar in situatia asta mie mi se potriveste vorba "cine se scoala de dimineata casca toata ziua".

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006) - campion la pozne

"Binele omis, raul comis si timpul pierdut sunt trei lucruri regretabile" - M. Cotrau

pt silueta redobandita. si ce ora "prevede legea"???



_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput