Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Neatza!

Mamilili, tot weekend-ul am fost cu gandul la tine si la M, ma bucur mult ca ati depasit acest moment de cumpana! Pupic baietelul bolnavior!

Mexxa, si pentru voi ma bucur mult de tot! Doamne ajuta sa fie Sebicu bine de acum inainte!

Sephora, felicitari pentru locul obtinut in concurs si tie pentru munca pe care o faci! Banuiesc ca este o pasiune de-a ta de ai atata rabdare!

Lilina, ai luat o hotarare inteleapta sa nu te mai superi pe Vladone; trebuie sa le acordam si noi credit, sa avem rabdare cu ei, sa ii intelegem, sunt etape si etape in dezvoltarea lor! Important este sa ii avem sanatosi!

Mira, felicitari micutului desenator! Este bine ca scrie pe foaie caci Rares al meu scrie pe PERETI si DULAPURI cu pixul, apoi ne ia de mana sa ne arate! Nu degeaba al meu sotz a zis sa mai asteptam cu zugravitul in apartament!

De ieri, Rares arata ca un baietel in buna regula pentru ca l-am tuns baieteste! Operatiunea mi-a luat ceva timp dar sunt multumita de rezultat! O sa pun si poze in zilele urmatoare pentru a concretiza cele spuse!

Va pup! O saptamana buna, fara incidente, fara imbolnaviri!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Noi ne pregatim sa mergem la spital, sper ca pentru ultima doza de tratament. Poate-i scoate si branula. O sa ma plimb si cu liftul .

See you later, alligator! (Nu-i nici o aluzie, asa mi-a venit sa zic)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

MamiLili, sanatate multa la baietii tai si plimbare placuta. salut-o pe liftiera sefa din partea noastra

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

neatzaaa

Eu astazi sunt un pic mai prinsa la servici, fiindca de maine, cu Summit-ul asta voi fi liberaaaaaa toata saptamana......"free Willy"...

Asa incat nu voi fi la fel de activa pe forum pt ca intentionez sa fac o curatenie mai generala, spalat perdele, geamuri...dar le voi face asa pe indelete fiindca nu am innebunit sa ranesc la greu cand am si eu cateva zile de odihna si de petrecut cu papusica mea...

Oricum ideea e ca voi intra sa va salut dar ...nu voi mai fi toata ziua cu calculatorul in fata si cu ispita DC sub nas...

------

Mexaaa ce ma bucur ca ai revenit cu vesti asa de bune! Ati ajuns aici la Bucuresti sau s-a remediat la Iasi? Ai luat legatura cu dr pe care ti-am recomandat-o?

Mamilili...ce sa zic...bine ca s-a terminat totul cu bine si fff repede...Mathias a papat ceva care nu i-a priit sau a fost ceva viral? Cat despre sot...ce s-a intamplat de i-a scazut asa tare tensiunea si pulsul? ...e clar cineva acolo sus va iubeste ...

Lilina...noi am mai discutat ...nu mai scriu si aici...
Sambata i-am luat si eu milumil junior si i-am dat ieri dimineata ...l-a acceptat fara nicio pb...nu i l-am amestecat...O sa ii dau seara Milumil 3 pt ca mai am cateva cutii si este mai consistent pt noapte, iar din asta dimi...

Floricel o zi buna astazi ...cum e prima zi?

Mirabela...e clar tb sa pui pe lista de activitati si desenul...ref la ce va intrebasem...cine stie ce talente ascunse are flacaul tau

sephora spor la lucru in continuare...si felicitari pt premiu..sa ne spui ce hainute a primit

Parabeni, conservanti...eu v-am spus asa cu titlu informativ...e clar ca nu pot fi evitati pe deplin...insa eu acolo unde pot, si am alternativa le inlocuiesc...din moment ce exista pe piata produse bio, eco...fara conservanti si parabeni cred ca sunt putin mai bune decat restul...le cumpar macar pt confortul meu psihic ...in ideea ca sunt mai bune..In farmacie le gasesc de regula...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Am revenit putin acum cat Sebi isi face somnu de infrumusetare...

Itzy-Bitzy nu am luat inca legatura cu nimeni...astept pana pe 4 aprilie sa vad rezultatele de aici de la Iasi.
Faptul ca se simte bine...zic eu ceea ce vad...ce vor zice medicii...sper sa fie si din partea lor de bine.:)
Fetelor multumesc pentru primirea de bine...stiam eu k nu ati uitat de mine.
Mira Noi ne mutam inapoi in tararashi...gradinari...de la Mall putin mai incolo...dupa sala de sport pt cine cunoaste:)

Lili...nu are rost sa mai zic nimic...de sistemul sanitar m-am lovit destul de dureros si de aia am parerea care o am....si stii tu vorba aia...infirmierele si restul(incluzand si liftiera) se cred de obicei cei mai cei din tot spitalul...asa ca nu e e mirare.Multa sanatate si sa nu mai ajungeti niciodata pe acolo.

Merg sa intind o masina de rufe si revin...k vreau sa ma mut cu toate hainele curate...k pana instalez masina sa nu se adune prea multe.

Revin.


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Itzy, sper ca dupa amiaza iesi cu papushika pe afara si ne vedem, ca doar nu muncesti chiar toata ziua

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by mexxa


Mira Noi ne mutam inapoi in tararashi...gradinari...de la Mall putin mai incolo...dupa sala de sport pt cine cunoaste:)



^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Andreea, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )


Eu cunosc zona , doar 4 ani chiar pe acolo m-am invartit.
Andreea, ma bucur ca ati revenit, ma bucur ca Sebicu e bine; va doresc succes la teste, sunt sigura ca vor iesi ok.
Imi pare rau ca te-ai ales cu gastrita asta pacatoasa.
Ne-a fost dor de voi.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Neatza si de la noi!

Xandrutza, sa stii ca au ajuns razele de soare! acum de dimineatza! sper sa se mentina asa toata ziua!
Lili, bine ca s-a terminat cu bine! de la ce crezi ca ar fi putut face Mathias indigestie? multa sanatate barbatiilor tai!
Mexxa, ma bucur ca ai revenit si cu asa vesti bune despre SEbi! sa o tineti tot asa si sa nu mai aveti nici un fel de probleme!
Itzy, spor la curatenie!
Mirabela, felicitari lui David! Desi mi-ar place sa deseneze nu cred ca am vreo sansa cu Eric!
Floricel, reacomodare usoara la servici!
Alexutza, ce mai faceti voi?

si o saptamana minunata!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lilina buna ideea cu cartile, eu am inceput sa mai citesc despre psihologia copilui dar nu am timpul necesar, seara pic rupta de oboseala... acum citesc "Jurnalul unei dacace", nu e cine stie ce, nu m-a prins cum trebuie... mi-e mai usor insa sa citesc de pe net cand am timp, de la serviciu, mi-as dori sa reusesc sa-mi inteleg copilul si sa fiu cat mai aproape de el, nu stiu daca voi reusi, insa.

Itzy vreau si eu summit!!! Ce faine sunt zilele de week-end cand suntem toti impreuna!


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata.
Andreea, multumesc pentru cafea.
Si Narcisa mea deseneaza, are niste creioane cerate, ii dau foi si nu se mai opreste. Cel mai mult ma distreaza cand deseneaza cu ambele maini odata.
Itzy, ce bine ca ai liber! Iti doresc mult spor la treaba, sa termini repede treaba, sa ai timp de joaca cu papusica.
Lili, eu de cate ori merg la spital urc scarile, chiar si atunci cand eram gravida tot asa procedam, doar pentru a scapa de privirea liftierei (ce favoare face ea celor pe care ii plimba cu liftul, de parca i-ar cara in spinare). Totusi, ar fi putut manifesta intelegere, tu fiind cu copil mic, bolnavior. Eu cred ca asemenea oameni nu au ce cauta in sistemul sanitar, atata timp cat nu esti capabil de intelegere, compasiune, respect, disciplina, mai bine te apuci de altceva... Eh, prea multe sunt de spus si e abia luni dimineata...
Princess, asteptam poze cu Rares.
Lilina, multumim pentru link.
Gety, multa sanatate.



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput