Miresele anului 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Ar fi bine sa gasiti fara escala, o fi? Cand am plecat eu cam toate erau cu escala, eu am avut escala in Viena, dar am zburat direct din Cluj (super extra mega avantaj pentru mine).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year





este! Bucuresti - NY ...merita si asa pt noi sa mergem la Bucuresti decat sa avem escale...si of couse e cel mai scump bilet


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


sun la o ag. imobiliara, caci am vazut o vila de langa noi de vanzare. Intreb de mp si pret. Imi spune ca terenul e de 679mp, casa 400mp utili pe 3 nivele(demisol, parte si etaj), pret 850.000 euro. am crezut ca nu aud bine!!! cum naiba pot sa ceara atata? casa e frumoasa, cam mare e drept, dar sa puna pretul asta????
sunt curioasa daca si cand o vand. le mai construieste un bloc de vreo 10 etaje in fatza, si oameni sunt.

Oana dar din Budapesta nu e mai ieftin? eu asa stiu, ca sunt mult mai ieftine biletele de acolo. Poate nu va fi cu escala.
Oricum, daca e sa mergeti, eu zic ca merita orice sacrificiu(alt concediu si stransul curelei). Dupa ce vine un bb, cam greu te mai pui la un asa drum .
Aly ai dreptate, sunt fel de fel de oameni. mai ales ca l-am si intrebat pe tip daca vb. italiana. Mi-a zis ca putin. a mintit cu nerusinare. eu ma enervasem deoarece a venit si Clau cu mine si l-am lasat cu piticul in p-ta Operei. cand intru imi zice sa astept 20 min., iti dai seama ca luasem foc deja, mai ales ca era si un frig afara. pe mine ma dispera astia care nu sunt punctuali, iar de la ei nu ma asteptam la asa ceva.
acum sa vedem daca ma vor suna.
Kitzy te asteptam cu vestile de la eco.
Botic lasa depresia, e drept ca e urat afara, ca nu avem bani si un job bun, dar bine ca suntem sanatosi, asta conteaza cel mai mult.

M-am dus la Selgros sa iau una alta si cand ajung la casa...constat ca n-am legitimatia. asa ca am lasat produsele acolo si am venit facand spume, spre casa. Normal ca a ramas la Clau de data trecuta...of...

revin mai tarziu.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana stai linistita, ca si eu cand am plecat am ales cea mai scumpa varianta de bilet (pe Viena era cea mai scumpa, colegii mei de 'suferinta' au plecat pe Roma si i-a costat mai putin), dar serviciile austriecilor au fost de mare clasa (incomparabile cu ale italienilor, din cate mi s-a povestit), sa nu mai spun ce ar fi insemnat carabaneala de la/din Bucuresti, mai ales la intoarcere, dupa un zbor de 10 ore cum spui tu.

Gio intr-adevar enorm de scumpa vila aia, dar ce sa ne mai miram. Numai la noi scot patronii din constructii si 200% profit, asa ca de ce sa ne miram ca trag preturile astea. Sa ne miram ca se gaseste cine sa cumpere.
Cat despre italieni, eu zic ca daca fac din astea acum, cat inca nu esti angajata, n-o sa-ti fie prea moale dupa. Ori nu stiu, oi fi eu mai mofturoasa si susceptibila, dar orice nimic imi atrage atentia si prefer sa refuz si sa caut altceva decat sa-mi para rau pe urma. Cu atat mai mult cu cat nu e 'jobul vietii tale' ca sa zic asa (sau este?).
Uite, de exemplu cand am fost la 'vorba vine interviul de fapt testul' de care vorbeam mai devreme nitzel, era o intrebare in chestionar cica " cum procedati daca la ora 4 primiti de rezolvat o sarcina care va ia 5 ore, programul se termina la 5 si sarcina trebuie predata a doua zi la 8 dimineata?". Iti spun sincer ca m-am ridicat si am plecat, le-am si spus la tzatzele alea de la HR ca nu-i de mine jobul lor. Era clar ce ma astepta daca luam postul. Altii se laudau ca vezi Doamne ce posibilitati de dezvoltare profesionala ofera ei, ca nu impiedica pe nimeni sa se dezvolte, dar avusesera inainte o fatuca studenta, si aia cand a terminat s-a carat in alta parte. De ce, daca erau asa 'open-minded' si lasau angajatii sa se dezvolte profesional?
Cu Selgrosul, daca nu voiai sa faci cumparaturi pe firma de ce n-ai cerut o cartela de la cineva? Am mai patit si eu sa uit acasa cartela de Metro/Selgros si am cerut pe loc de la un alt client numai pana o inregistreaza si gata. Sau si mai bine, de ce nu-ti faci si tu o legitimatie?



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly nu e job-ul vietii mele, iti dai seama. de aceea nici nu m-am stresat prea tare si le-am raspuns cum m-au intrebat. Oricum la ce salariu ma punea Clau sa cer, cred ca zburam direct pe geam.
Am vazut ca unde e de munca si program pana la ora 18 sau mai mult, fara 2000 roni nu ai ce discuta. Doar ca firmele vor sa faci munca asta pe 700-1200 roni, ceea ce nu se poate.
Bine ai facut ca te-ai ridicat si ai plecat, e clar ce te astepta acolo.
Uite oana trebuie sa castige foarte bine tinand cont ca are un asa program.
Clau meu venea tot la orele alea 20-21 acasa, dar avea 3000 roni salar pe cartea de munca, plus la negru.s-a meritat pana la un punct, cand s-a gandit ca fam. e pe primul plan. Cu toate ca are mai putin pe CM, ii merge mult mai bine ca dincolo, trage pt. el, si fam. e familie, concediile sunt concedii, libere isi ia cand vrea, etc.of...of....
cu biroul ala notarial, unde se castiga bine dar e de munca...stau in dubii. am auzit ca e vesnic in procese d-na notar, ca face numai acte false, si multe alte magarii. Sotul ei a fost procurorul Ro si se pare ca-si permite multe.
Dupa ce am aflat asta de la o amica care se invarte in cercul lor, parca mi-e si frica sa merg acolo.
Uite ca la legitimatia imprumutata nu m-am gandit. Pai aia e legitimatia mea, al lui e pe-acasa, ca nu si-a facut dintr-aia noua-plasticata si nu o poarta dupa el. eu m-am uitat in portmoneu inainte sa intru, doar ca am confundat-o cu alta. caci daca vedeam, nu mai pierdeam timpul inauntru.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Lasa, Gio ca pana la urma tot gasim noi ceva ok. Din pacate sunt multi care accepta conditii/salarii naspa, de aia nu se lasa nici angajatorii de smecherii, daca le merge. Intr-adevar, e nasol ce spui de jobul la notariat, cine stie in ce porcarie sa te bagi, nu-i ok. Hai curaj, ca n-or fi singurele joburi din TM.
Cu legitimatia imprumutata... nici noua nu ne-a trecut prin cap, dar ne-a rugat pe noi altcineva cand am fost la Metro si de aici am prins ideea.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am sosit si eu acasa. Monitorizarea a iesit foarte foarte buna ( cuvintele dr) Diana e tot asa, dar asta stiam deja, ca-i simt tot timpul capsorul sus, eco a iesit buna, statea cu un picior drept si unul indoit si cu ala drept cred ca ma tot paleste pe mine in zona inghinala Toate ok, ma duc joia viitoare iar la monitorizare, dar o sa-mi citeasca altcineva rezultatul pt ca dr mea pleaca din tara cateva zile chiar in perioada aceea.
De acolo m-am dus sa-mi curete bijuurile, Aly am incercat deja cu periuta si pasta de dinti si n-a functionat, am incercat si sa le fierb in apa cu detergent ca mi-a zis cineva ca asa le curata si aia de la bijuterie si tot asa au ramas. Argintul in schimb il fierbeam in apa cu bicarbonat si-l spalam cu pasata de dinti si periuta dupa-aia si iesea super stralucitor, aurul nu se lasa asa usor. Nu stiu cu ce mi le-a curatat, dar s-au curatat foarte bine, mai ales cercelusii pe care-i am eu de la botez si o sa-i poarte fiica mea pana la un momnet dat ca sunt mici si foarte finutzi. Eu i-am purtat pana pe la 20-22 de ani, raman mostenire de familie

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy ciudat ca nu s-au curatat, eu tot asa le curat de ani de zile si sunt ok. In fine, bine ca ti le-a curatat si esti multumita.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly eu tot sper ca nu e asa de negru si ne gasim si noi un job bun.
maine la 11 merg la un alt interviu, tocmai m-a sunat.
Kitzy ma bucur ca au iesit bine bijuteriile. Diana e ok, asta e tot ce conteaza.

va , o tai si eu in oras, sa mai platesc una alta si sa mai rezolv anumite chestii.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova



Oana dar din Budapesta nu e mai ieftin? eu asa stiu, ca sunt mult mai ieftine biletele de acolo. Poate nu va fi cu escala.
Oricum, daca e sa mergeti, eu zic ca merita orice sacrificiu(alt concediu si stransul curelei). Dupa ce vine un bb, cam greu te mai pui la un asa drum .



am studiat problema...si nu e mai ieftin din Budapesta
ideea ca noi nu vrem sa ne intoarcem din acelasi loc si atunci e mai scump...iar Delta ramane cea mai ieftina companie care nu ma taxeaza pt ca aterizez la NY si ma intorc de la Miami.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova
Uite oana trebuie sa castige foarte bine tinand cont ca are un asa program.
Clau meu venea tot la orele alea 20-21 acasa, dar avea 3000 roni salar pe cartea de munca, plus la negru.s-a meritat pana la un punct, cand s-a gandit ca fam. e pe primul plan. Cu toate ca are mai putin pe CM, ii merge mult mai bine ca dincolo, trage pt. el, si fam. e familie, concediile sunt concedii, libere isi ia cand vrea, etc.of...of....



de bani nu ma pot plange ca m-ar bate DD...da de timpul liber ma pot plange ...ca lipseste cu desavarsire

eu am lucrat 2 ani pe un salar de mizerie si am facut si ore suplimentare[alcool...nu va pot explica cat a durat "demonstratia capacitatii" mele de lucru

Marius ma intreba "Da tu stii pt ce muncesti? daca tot vrei si iti place macar fa-o pe bani!!!"

acum ma plang de timp ...dar timp de 2 ani m-am plans de bani si am zis tuturor ca nu sunt platita pt ceea ce fac...si pt ca renunt la timpul meu liber...macar sa castig asa incat daca vreau sa pot pleca la Venetia la sfarsit de saptamana fara sa imi pun problema banilor...cred ca cineva acolo sus m-a auzit
de atentie cu ceea ce va doriti!!!...se poate intampla!

...fost intrebata daca vreau sa plec in De! Am zis DA pt ca mi s-a promis altceva la intoarcere...acum de fapt imi sunt rasplatite eforturile din ultimii ani...si va spun cu mana pe inima ca alti colegi de varsta mea, fara copii...au refuzat de multe ori sa stea fara bani...o fi fost norocul meu ca eu am perseverat si am crezut ca intr-o zi valoarea si efortul meu se va vedea

Aly, Gio...eu va spun sincer ca un job foarte bine platit este un job in care investesti cel putin 10 ore munca/zi...si 4-5 ore/WEE...deplasari etc


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput