Miresele anului 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Botic nu a aparut la apel inca?



mai tarziu, da' pana la urma am ajuns si eu din urma...
Acum rod un mar de zor si dupa aceea cred ca ma bag in patut sa vad vreun film...
De cateva nopti nu mai am rabdare, putere, chef... sa stau pana la 2-3 la calculator. Nu stiu ce-i cu mine...

Va las ceiut si cafeluta si ma retrag. Noapte buna!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
doamne cum arata saracul nasul meu-cel care e cu cancer.



:( offf, Gio, iar te-ai intristat :(

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza.
Ce eram ieri fara chef, acuma is si mai si. Aseara am fost in vizita la cumnata ca a fost ziua ei, pe urma m-am chinuit o jumatate de ora sa printez un amarat de cv care trebuia dat azi la cineva, si evident am ajuns tarziu la culcarica. Colac peste pupaza, la 6 puntosh mi-au dat trezirea 'neamurile' care framantau vartos pe la mine prin burtica, a fost musai sa ma ridic din pat sa iau un ibuprofen si pe cand m-a mai lasat durerea si-am atipit... a sunat ceasul. Ma simt de parca-s batuta cu leuca. Mai e si vremea asta bacoviana de-a dreptul...

Oana am vazut 'medicamentul'. Credeam ca ti-a dat ceva antiinflamator nesteroidian, cum am luat eu. Asta pare mai mult o vitamina. Cu scuzele de zuza de rigoare, felicitari pentru cumnatzica ta si sa-i ajute DD sa fie totul bine pana la capat de data asta.

Gio asa-i, toata saptamana va fi vreme urata, cu ploaie. Cica de sapta viitoare se face vreme frumoasa si se incalzeste bine.

Boticule si de ce-i rau ca dormi si tu mai devreme, ca omul?

Krelia cum merge curatenia?

Kitzy chiar ai fost simpatica la faza cu lanterna. Credeai c-o pacalesti pe Diana ca-i floricica si sa se intoarca dupa soare?




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Pai faza cu lanterna am auzit-o de la mai multa lume si tocmai am citit pe net ca o moasa englezoaica a scris o carte si printe altele zicea si faza cu o sursa de lumina mai puternica. Si am citit si pe alte site-uri ca deja bb isi poate intoarce privirea si capul dupa o sursa de lumina, asa ca incercarea moarte n-are, dar e capoasa rau face numa cum vrea ea, degeaba ma chinui eu

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule ti-am trimis pozica
Si-am schimbat azi si semnatura, sper c-ai bagat de seama ca mi-am modificat si AMR-uldar eu cred ca va fi mai devreme de atata, ca Diana incepe sa se agite tot mai mult de vreo 2-3 zile, nu mai are loc saracutza

37+ cu Diana

AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by ooana

Botic...
Ai putina rabdare si tu sa ma specializez in strudele...si va invit of course...da nu pot sa testez chiar pe voi

Sincera sa fiu, eu nu stiu cat dureaza la tine specializarea asta, asa ca ma ofer voluntar sa testezi pe mine. Am incredere in tine si in calitatile tale


quote:
...ieri am aflat ca sotul meu merge in delegatie 3 zile

si al meu pleaca iar... tot 3 zile, exact in week-end, de vineri pana duminica noaptea, la Tusnad... Si sambata era ziua lui libera. Voiam sa mergem la ai mei sa o sarbatorim pe mama si pe... el. Ca pe 7 e ziua la amandoi... Si uite-asa mi s-au dat toate planurile peste cap...

quote:
...si cand se intoarce el plec eu

ups... da' tu unde pleci si cat stai?



www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu





Ce rau imi pare ca nu am mai intrat ieri seara...dar m-am uitat la tv la niste emisiuni cu Balasa si am uitat de mine ...pana cand am observat ca e 1 noaptea...cand am inchis instantaneu tv-ul si am sarit in pat

Marius a plecat de ieri la Otelu Rosu si se intoarce vineri...
...eu saptamana viitoare marti am programata o sedinta la Bucuresti...dar asta inseamna sa plec luni dupa program pe la 6 dupa-amiaza...sa ajung noaptea, a doua zi la sedinta...si cand se termina sedinta sa plec direct spre casa
sa vedem poate scap!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

[size=3][font=Book Antiqua]Neatza.

Oana am vazut 'medicamentul'. Credeam ca ti-a dat ceva antiinflamator nesteroidian, cum am luat eu. Asta pare mai mult o vitamina.



asa am inteles si eu...ca sunt mai mult vitamine si ma gandeam sa le iau intr-un final!




You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

eu si cu durerea mea de ceafa...va zicem "hielau"
Aly, curatenia e pe incepute ...luni am tras chiulul ca doar am fost de-am cumparat una alta pt ciorba pe care am facut-o..marti...cand iar am tras chiulul, ca am avut program de gradinarit, mi-am transplantat begonia si am mai luat 2 floricele, 1 primula si 1 violeta...dar azi, musai sa purced la shmotru, ca am si niste camasi de calcat...
astia pe la tv oricum o aburesc cu nato al lor....si nu e nimic reconfortant ....asa ca, vrei nu vrei..bea grigore aghiasma, stiti vorba aia ...

kitzy, super tare faza cu lanterna, si eu m-am amuzat cand citeam ...si zii asa, vrei sa ne rastorini pariul, hait? sa nu fie nici 15..nici 16...

Gio, imi pare rau ca te-ai intristat...nici nu stiu ce naiba sa-ti zic...Doamne-Doamne ne intareste, oricum...chiar in momentele in care ne asteptam mai putin!

onutzu', ia vezi cum scapi ...ca daca nu poti nici saptamana viitoare....apoi...ocazii cine sti cand vor mai fi

boticu', ti-ai dereglat somnu', bag de seama...cu orele astea "matinale" de somn.....incearca si tu si nu mai sta asa tarziu la tv, ca nu e chiar ok pentru organism...

aoleu, nu v-am zis...alaltaieri am facut primul tort de ciocolata din viata mea...surprinzator...mai e mai putin de jumatate...mai c anu-mi vine sa cred...si nici la al meu nu i-a venit sa creada cica...chiar l-ai facut tu?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

I-auzi, te-ai apucat de prajiturit? Ce fel de tort de ciucalata ai facut? O dovada, ceva?
Eu abia sapta viitoare preconizez sa ma apuc de curatenie, si sper sa o dau gata pana la Florii. Oricum, sambata aviatoare musai sa dam o fuga prin oras, la iubi ii trebuie pantofi noi si un costum nou, iar mie un sacouash, deci o sambata e ratata, sa vedem in timpul saptamanii ce rezolvam.

Oana poate scapi de delegatie, oricum mi se pare super obositor programul ce mi l-ai zis tu. Vitaminele alea poti sa le iei daca vrei, rau nu cred sa-ti faca in vreun fel, dar ar fi bine sa mergi si la fizioterapie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu pe la mama, doarme copilul si stau putintel pe net.
am fost prin oras, pe la magazine. mor cand vad vremea de afara.
macar in Tm nu ploua, e doar innorat.
Krelia felicitaro pt. tortul de cioco. musai sa ne zici reteta, daca e asa de bun.
Kitzy nu stiam de faza cu lumina puternica, sincer tot nu-mi dau semaa, cum o poate vedea un bb din burta
Insa, ce am patit cu marco cand eram in Grecvia, insarcinata in 6 luni....cum stateam cu burta la soare se zbatea de mama focului. Dr. a zis ca nu-i placea soarele si din cauza asta.
Fii atenta...daca e miscacioasa rau Diana sa stii ca e timpul...
asa a facut si marco si mai multe prietene imi ziceau ca bb-ii cu cateva zile inainte de nastere erau tare agitati in burtik.
Oana nasol program, mai ales cu delegatiile astea.
si eu m-am uitat aseara la Sabin Balasa pe B1 pana am adormit.
Botic ma bucur ca esti tot mai bine si nu mai esti trista.
Aly se pare ca asa e cu vremea asta.

ma duc si eu la papa, caci a facut mama o tocana buna de ciuperci, sora-mea o salata in stil italian, eu nimic....am stat pe net.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput