Sa participe barbatii la nastere?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Si eu zic ca ar fi foarte bine sa fie sotii nostri la nastere. La mine n-a fost pentru ca nu am stiut ca se poate, dar la al doilea sigur va fi.


Ralu -mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Initial creeata de sorana

Voi ce parere aveti?
Eu am o fetita de 1 luna. Barbatul meu a participat la nastere.
A fost al doilea pe anul asta la Maternitatea Cantacuzino. Cu greu am izbutit sa-i facem sa accepte ca noi asa vrem. Consider ca fost un mare ajutor pentru mine. As fi de parere ca macar in timpul travaliului e nemaipomenit sa ai pe cineva tot timpul langa tine care sa-ti faca masaj pe spate si care sa te ajute sa te duci la mergi cand vrei sa te duci la toaleta.
Am intalnit multe persoane care nu au fost de acord. Voi ce credeti?






Daca au curaj nu ar fi rau sa participe.

Dana si Diana-Maria http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danv spune:

Hei, pe noi nu ne intreaba nimeni ?

Suntem niste chestii care se pun in bagajul pe care il iei cu tine la maternitate ?

dan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

quote:
Originally posted by danv

Hei, pe noi nu ne intreaba nimeni ?

Suntem niste chestii care se pun in bagajul pe care il iei cu tine la maternitate ?

dan



Pai, ai copii? Daca nu, astepta sa te i-a la intrebari soata matale! I-ti place sa-ti mai arunci cu ochiul nitel, si pe la "interzis barbatilor?" Asta ne esti! Bine ca stim!

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veronicai spune:

Eu vreau ca sotul meu sa participe la nasterea copiilor nostrii, pentru ca acestea sunt niste momente unice in viata.
Cum adica sa ii vina rau sau sa ramana socat?
Dar cand facem nu ii mai vine rau si nici nu il mai socheaza nimic!
Trebuie sa fie pentru ca este si carne din carnea lui, si sange din sangele lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danv spune:

Am, dar inca il tine sotia in burtica.

Parca voi nu va uitati "la noi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danv spune:

Am, dar inca il tine sotia in burtica.

Parca voi nu va uitati "la noi"

dan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriella spune:

DA DA DA DA.Sa fie si tatal prezent ptr ca e ceva extraordinar sa isi vada propriul copil cum se naste,si nu sa dea bani la asistente sa il vada si el dupa 2 zile.Ahhhh le-as omori pe asistentele alea si pe doctorii care nu sunt de acord cu asta.Macar de s-ar mai uita si ei pe la tv sa vada cum e in afara...Sotul meu a stat langa mine de la inceputul travaliului si pana la sfarsit(38 de ore)si a si filmat nasterea.A fost primul care i-a pupat manuta domnisoarei noastre (acum de 1 an si jumatate)cu lacrimi in ochi si plin de fericire.Barbatii astia care refuza sa vada eu zic ca nu-s barbati,ce sa mai zic daca ar fi nascut ei?....Sa fim sanatosi!!Bebe Jill si mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Sotul meu a asistat la nasterea lui Tudor, acum 7 luni la Filantropia si m-am simtit mult mai bine cand el ma tinea de mana. Nu mai spun ca acum se lauda la toti prietenii ca si-a vazut puiul imediat ce a vazut lumina zilei.

Florentina & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danza spune:

Mi-am dorit atat de mult sa fie si Alex la nasterea puiutzului ns. . Doctoritza mea era de acord, dar problema era alta - el nu vroia . Am avut atata nevoie de el in sala de nasteri, sa ma tina de mana, pt. ca rupeam patul de dureri , sa-mi faca masaj la spate si picioare, pt. ca aveam impresia ca se rup si ele. Dar el n-a fost... S-a razgandit, dar era prea tarziu... A inconjurat de vreo cateva ori spitalul, dar cum noaptea nu este permis sa intre, a plecat resemnat acasa. Toata sustinerea si ajutorul l-am avut insa de la doctoritza, care, saraca, a ramas cu mainile zgaraiate si vinete dupa ce a asistat la nasterea mea (sa-i dea Dumnezeu sanatate multa ).

Cu drag,
Danza, mami fericita a lui Danuz

Mergi la inceput