Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (120)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Urez si eu La multi ani sarbatoritilor!TEODORA de irina c, ANDRA MARIA de alina clau, VERA HELENA de mishuta, ANDREI STEFAN de NANA, ANDRA MARIA de nicol, LUCA MIHAI de mada, VLAD DOMINIC de moldoveanca, RAZVAN DIMITRIE de BEE Si acum ma retrag tuturor.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata si la Iasi a nins putin dar acum s-a oprit.

Tudor doarme...iar...astept sa se trezeasca poate il pacalesc cu un bibe.

Multumim Sabina pt sfaturi....eu incerc sa fac cum spui tu...nu-l mai cantaresc, nu ma mai stresez si redeschid subiectul cand face 6 luni, dupa control.Asta e...dar lapte tot putin mananca.Am o prietena de familie care e medic pediatru specializata in gastroenterologie si e si tanara si m-a sunat ieri sa vada ce mai facem mi-a facut capul mare cum nu-i dai inca carnita...baga carnita si branzica...pai ce tot zici fata ca e mic copilul daca tu nu-i dai sa manance ca lumea.Am ramas masca...si e medic...si inca unul bun...Doamne fereste..asta asa apropode ce spuneai tu cu nu va grabiti cu diversificarea (fapt cu care sunt de acord).In fine ca sa scap de ea i-am zis ca-i dau de joi....aoleu...si are un baietel de 2 ani cu care pretinde ca a facut asa cum mi-a spus mie.
Urmy super tare Tudor mai ales acolo cand te ingana si cand doarme.Si Tudor al meu doarme in funfulet in orice pozitie…tare ii mai place somnul pacat ca nu si mancarea.
Myral exact cum spuneai si tu cand vad ca alti bebelusi mananca la greu si sunt si grasani atunci parca ma gandesc oare Tudor e ok!!!dar in fine...nu tb sa compar baiatul cu alti bebelusi...soacra mea zice mereu asa era si tasu cand era mic...si f slab e si acu...ca nu putea sa semene cu mine sa fie mai grasun...glumesc

Poze cu Tudorica fara frica (05.10.2007)
http://community.webshots.com/user/melaniatud
























































Urmy super tare Tudor mai ales acolo cand te ingana si cand doarme.Si Tudor al meu doarme in funfulet in orice pozitie…tare ii mai place somnul pacat ca nu si mancarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Ma dispera netu asta se blocheaza paginile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neatza fetele!(sper ca nu ne ati uitat:)))) ptr toate mamicile obosite si neobosite,eu am baut vreo 2 pana acum plus 2 cani de ceai verde,
nu am reusit sa citesc nimic din urma,doar asa pe sarite si am vazut o multime de poze cu bebelushi frumosi si ochiosi,iar bebe Gheo e un finutz si un delicat,

noi am fost in Londra pe la niste prieteni vreo 2 zile,dar nu sa sarbatorim Pastele fiindca il sarbatorim pe cel din aprilie,asa...sa ne mai intalnim.Ebonee nu a reusit sa doarma in alt pat si zbiera cand o puneam sa doarma de zici ca o puneam pe ace,asa ca a dormit in scoica si s-a racit,a avut febra mare aseara de m-am speriat de moarte,insa ma bucur ca a mancat ffff bine ieri,nu a refuzat mancarea deloc dar a avut si diaree :(( asa ca am fo cu ea la urgente dar nu i a facut prea multe,paracetamol sirop si mi-a zis sa nu o tin imbracata gros in casa,doar pijamalutze si sa fie racoare,e ok acum,doarme,a scapat de febra

va tzuc dulce si va doresc o zi superba!!! eu o tai la scarbici :(((

tuturor bebelushilor sarbatoriti azi!!!



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Am revent ca am vazut frumosul lui urmy, doamne ce haios e si frumos si destept si voinic!De ce nu pui pozele pe privat sa nu le vada toata lumea?Si noi lingurite avem de toate felurile si culorile, am incercat chiar si cu degetulGabitz pana la urma va manca ea ceva, nu? Ca doar nu o sa suga la nesfarsitMelania dar bucura-te ca baiatul tau mananca totusi, dai ce vrea el, lapte mancare.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Danielle, pupam Ebonee scumpa de ea sa se faca bine rapid.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna dimineata ,dragi mamici ,avem cafeluta pentru toata lumea.
MYRAL o mamica suparata ,lasa ca au anuntat astia ca se incalzeste vremea ,deci o sa poata veni si sotulica al tau acasa .
Iti urez mult succes in diversificarea micutei ELISAsi multa rabdare tie .
Urez LA MULTI ANI! micutilor sarbatoriti azi .

Un pentru curajosul ANDREI si luptatoarei mamici NANA .Frumosule iti doresc multa sanatate ,noroc si viata lunga alaturi de familia ta minunata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Adi, nu m-a pus mama nimeni la punct, ci mi-a precizat o chestie f importanta, un doctor cand aude scaun apos se gandeste imediat la o stare f grava a copilului, asa ca e necesar ca mamele sa nu faca confuzii din astea, pt noi e doar o chestie de terminologie, pt medici se descrie o situatie f complicata.....nu e doar stare de agregare.
Contextu era ca bona ei i-a zis ca bebelusul a facut scaun apos, ea s-a speriat f f tare, si cand colo era un kk moale :-). Dar intre timp de la "apos" ala isi facuse un milion de scenarii pana a ajuns acasa....

Dani, sanatate gazutei mici! draga de ea, sa stii ca la boala se incearca mancare f dietetica, mai ales ca a avut si diaree, cu tin in pat n-a vrut sa doarma?

Urmy, f f f frumos Tudor! vaai, si ce-am ras cu sotul!! dar te rog eu, nu-l mai pune sa mearga, odata de filmulet merge, dar e f periculos sa faceti exercitii din astea cu el!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

DANI iti urez servici usor ,multa sanatate micutei Ebonnedoua fete frumoase .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

sabina - a fost singura data atunci, asa pt film. L-a pus socrul meu sa mearga. Ma mai trezesc cu surprize din partea lor: ba un cozonac, ba o felie de paine. ba o felie de portocala, ba un mers. Nu pot sa fac nici politie si nici nu indraznesc sa fac prea multe observatii, dar imi bag mutra de ingrijorata si de dezaprobare. Nu prea imi place nimeni sa se bage peste mine mai ales ca eu am decis sa fac un tip de diversificare. Si nici nu ma intreaba, dau direct.

Mergi la inceput