Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

noi va pupam. mergem sa ne "dragalim" putin si apoi la plimbarici.l

pusiiiii ()chiar oare pusi si printesele ce mai fac?)

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
bunnn,in alta ordine de idei,vroiam sa va intreb,noi care am inceput diversificarea in forta,ieri nu le-am dat nici o masa solida,ci numai lapte,are ceva?sau trebuie sa urmez de acum zilnic cu masa solida?



Irina,si noi am avut vreo 2 zile cand bb a papat doar laptic,nu cred sa fie vreo problema deocamdata;

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Si noi va pupam...iesim la plimbarici... Mergem sa cumparam peste ca tata are pofte

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am revenit scurt doar sa va pove ce sperietura am tras: aveti grija cu bebei pusi in scoica sa nu ii tineti fara centura. iasmi a "sarit" din scoica , noroc ca era pusa pe podea scoica!! doamne de acuma ii voi pune centura si cand merg pana la baie!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

ref. la somnicul de peste zi...am obs ca bb al meu doarme mai mult dc imi simte prezenta,uneori isi intinde manutzele,si asa cu ochisorii inchisi,ma cauta....iar dc simte ca sunt acolo ,langa el....doarme mai departe;ziua,in casa a inceput sa doarma si 2 ore legate

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

buna dimineata si de la noi!
Cu somnul mai avem si noi batai de cap si al meu maraie cand il pun in patut si fac un du-te vino si-i pun suzeta si-l mangai usor pe capusor si-i spun ca mama e pe aici,mai maraie el,dar se uita la veioza cu papusele deasupra patutului,se cearta cu ele si adoarme pana la urma...unica probl este ca asta reusesc sa fac doar seara si dimineata,cand mai doarme pana pe la 11h-12h.In timpul zilei nici nu vrea sa auda de patut,s-a obisnuit sa doarma in baby relax si ieri asistenta mi-a zis ca David pare un copil nervos si ca e vina parintilor,daca nu reusesc sa-l stapanesc...m-am simtit oribil,dar ce ar trebui dom'le sa fac???!!! Ea mi-a zis sa-l las sa faca o mica criza de plans si se va linisti....hmmmm?!!!Am incercat ieri dupa-amiaza sa fac asa si rezultatul a fost cumplit....mi-a facut vreo doua crize de nu mai stiam cum sa-l linistesc,pana la urma l-am luat in brate de suspina mititelul de nu mai putea si eu m-am simtit ca o mama idioata !!!!!!!!!!!!! Eu am sa fac asa cum imi cere sufletelul lui...asta e o sa creasca si o sa inteleaga mai multe mai tarziu....nu pot sa-l chinui asa la numai 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

am revenit scurt doar sa va pove ce sperietura am tras: aveti grija cu bebei pusi in scoica sa nu ii tineti fara centura. iasmi a "sarit" din scoica , noroc ca era pusa pe podea scoica!! doamne de acuma ii voi pune centura si cand merg pana la baie!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007


bine ca nu a patit nimik bubulina....doamne,ce nazdravana e!
nici eu nu obisnuiesc sa-l tin pe Iustin legat dar sa stii ca de acum o sa o fac;
pt.Yasmi!

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Buna dimineata!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna dimineata, fetelor!

Multumim la toate entru complimente! daca stiam... puneam mai devreme poze! ca tare mi-ati mai ridicat moralul
dar acum serios, nu mai ziceti ca-s frumoasa, voi n-ati vazut cearcanele alea sub ochi?

Gaby, ce sa zic de asemenea asistente...

BB, parca ar fi Jasmina mea cand era mica, nici masa de infasat n-am mai folosot-o de pe la 3-4 luni, ca imi trebuia cineva so tina pe ea si mi-era frica sa nu cada... bine ca nu s-a intamplat nimic!

Irina, tu ai perfecta dreptate cu greutatea, la Jasmina tot asa am facut. Insa acum citesc prea mult pe forum si m-am molipsit si eu

Floris mi se pare ceva mai bine, adica nu s-a facut mai rau. Tot are nasucul putin infundat, mucisori in gat din care cauza mai tuseste din cand in cand. Dar fara febra, deci ok... Mie pediatra mi-a zis cand are mucisori mai ales inspre gat sa-i pun des ser fiziologic sub forma de spray, asa scapa mai repede de ei si nu se va ineca atata cand vine papica.

Eu sunt din nou pe fuga, ca avem program azi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Neataaa si de la noi!!
Am dormit mai bine azi noapte si papa mai bine si fata!

Amy- bravo ptr reusitele lui bebe!!
Ggaby- frumosi bebei si frumoasa mamica. Sa-ti traiasca! Sper ca sunteti ok, aveti grija la raceli. Am vazut la stiri ca e epidemie de viroza printre bebei, mare grija!! Sunt pline spitalele...

Eu am o intrebare: bebelina mea are o vena mai umflata deasupra ochiului sting, pe pleoapa, de la nastere, care cica ar trebui sa se retraga dar deocamdata nu da semne de retragere. Oare pot sa ii pun ceva sa treaca? vreo compresa cu ceva, sau e vreo crema? Se vede cam aiurea, ca o vena sparta la picior la cei care au varice

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput