Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Dragee mele, nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum, nu am timp nici sa respir. Nu stiu voi cum va descurcati dar eu sunt obosita permanent. Ziua totul e perfect cu bb darnopatea ma omara, se scoala din 3 in 3 ore sa manance, nu ot sa-l dezvt de mancatul nopatea....am incercat toate metodele, sa-i dau ceai, dar nu el vrea lpate, numai asa se linisteste. Tot astept ca poate creste si nu o sa se mai scoale nopatea....

Intre timp se pare ca am ramas gravida din nou, acum sunt in 7 saptamani si starea de oboseala e si mai accentuata. Evetiv nu stiu ce sa facem...noi ne dorim foarte mult inca un copil, dar o sa avem nevoie de ajutor cu 2 copii asa mici.

Vroiam sa intreb si eu pe fetele care stiua legislatia foarte bine...cum e cu concediul si idemnizatia daca nasc al doiea copil in timp ce inca sunt in cic pentru primul copil. Oare ar trebui sa ma intorc acum l aservici, ca sa fie idemnizatia mai mare? eu habar n-am problemele astea egislative..poate ma ajutati.



Andrei (09.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Teodora, sarcina usoara!!
sa-ti dea Dumnezeu un bb sanatos, ca restu se rezolva!!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Sa dea Dzeu sa fie sanatos. Fata de celalata srcina cand nu am avut nici o senzatie de rau, acum toata ziua imi este somn si greata. asta e. Deocamdata nu am spus la nimeni pentru ca e mult prea mic si la ecograf nu a putut sa ne zica prea multe, o sa mergem din nou in spataman 8 sa vedem inimioara...oricum stau cu stres...pana o sa vad eu ca totul e bine. E o senzatie asa ciudata, ca parca ieri, imi faceam probleme de ce si cum o sa fie , cu ecografii, analize....

Andrei (09.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Fetelor am nevoi de o informatie:
- de trei zile Luca mananca suc de mere ( si cu pulpa) . Pediatra mi-a spus ca atunci cand ajunge la 40 de ml pot introduce si o masura de cereale.Eu inca alaptez din plin.
Voi de care cereale le dati celor mici? Stiu ca fara gluten dar de care ? Evident cele pentru 6 luni. Dar toate pot fi combinate cu piurelul de fructe?

Roxana stiu ca Andrei manaca si borcanel. Ce fel de borcanele de fructe i-ai dat. Le-ai combinat cu piureul de fructe facut de tine? Sau ai dat numai borcanel? La cat timp ai introdus un gust nou?

La noi ziua mea a trecut frumos. Cu multe flori, pupicuri si cadouri. Sambata am avut musafiri acasa, duminica am iesit in oras cu prietenii. Ieri nu am scris ca am plecat dimineata la 10 si m-am intors la 15. Am fost la shopping. Luca a fost cu mine si a fost f cuminte.

Va pup

Mada28 si Luca (26.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
Originally posted by teodoran

Dragee mele, nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum, nu am timp nici sa respir. Nu stiu voi cum va descurcati dar eu sunt obosita permanent. Ziua totul e perfect cu bb darnopatea ma omara, se scoala din 3 in 3 ore sa manance, nu ot sa-l dezvt de mancatul nopatea....am incercat toate metodele, sa-i dau ceai, dar nu el vrea lpate, numai asa se linisteste. Tot astept ca poate creste si nu o sa se mai scoale nopatea....

Intre timp se pare ca am ramas gravida din nou, acum sunt in 7 saptamani si starea de oboseala e si mai accentuata. Evetiv nu stiu ce sa facem...noi ne dorim foarte mult inca un copil, dar o sa avem nevoie de ajutor cu 2 copii asa mici.

Vroiam sa intreb si eu pe fetele care stiua legislatia foarte bine...cum e cu concediul si idemnizatia daca nasc al doiea copil in timp ce inca sunt in cic pentru primul copil. Oare ar trebui sa ma intorc acum l aservici, ca sa fie idemnizatia mai mare? eu habar n-am problemele astea egislative..poate ma ajutati.



Andrei (09.08.2007)






Teodora felicitari.
Sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community&vhost=community

http://b1.lilypie.com/WAdlp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

am venit si noi de afara, ne-a cam batut vantul da a fost bine, acum Miru a adormit si cred ca ma duc si eu langa ea

Erina mamica speriata si fetita nazdravana

Teodoran felicitari, sarcina usoara si un bebe sanatos

Mada eu in fructe ii pun cereale de la humana care contin si lapte si le amestec pur si simplu, fara a le prepara inainte
borcanele eu ii dau de la Hipp dar tot de 4 luni ca cele de 6 nu sunt asa variate,cele de legumele le dau ca atare , iar cele de fructe le amestec cu fructe proaspete

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Maria Teodora
Stefan
Maria
Maria Diana
Eduard Stefan
Miruna Ioana
Robert
Eliana




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community&vhost=community

http://b1.lilypie.com/WAdlp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

VRETI SA MA VEDETI? A PUS MAMI POZE DIN LUNA A VI A SI A VIIA>. CE MARE SUNT< DOAMNE!
http://good-times.webshots.com/photo/2203995500102678596MxVEIX?vhost=good-times

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo



ce ochios scump si ce mamica supla parca nici nu ai nascut ,vreau si eu asa

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Teodoran felicitari! Sa ai sarcina usoara si bb sanatos! E sarcina obtinuta normal sau o alta fertilizare?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

noi ne luptam de ieri cu febra de 39'3 si care nu scade decat 1h de la administrarea antitermicului....i-am pus bentita uda pe cap

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput