LMA * Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (51)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
La multi ani ghiocei veseli!!!
Miha, felicitazione pentru condus. Comme d'habitude, esti tare ambitioasa!
Delia, si eu intru in examene. Ti-ai mai aranjat prin casa? Ai mai facut poze?
Am avut spring break si nu m-am relaxat deloc. Ca sotul a scos carpeta de la nivelul de jos si a pus parchet. Apoi am cautat ca niste disperati o canapea de piele CREM. Lol. Sa te tii cum o sa o mai protejez. Eu zic sa nu ii dau folia jos? Voi ce spuneti?
Am intrat in saptamana asta tare morcovita. La vreo cateva zile de la terminarea ciclului am avut o scurgere timp de vreo 2-3 zile. Ca sa nu spun ca ma doare sanul drept. L-am tot pipait si nu simt nimic pe acolo, dimpotriva oase la greu . Iar de vreo trei zile am niste dureri de cap de ma sperii si mai tare. Aseara am facut si test de sarcina dar e negativ. Asa ca maine merg la ginecolog si va rog sa imi tineti pumnii. Ca am morcovul cat Casa Scanteii.
Noe, ia baga niste tripleti sa vezi inviorarea forumului.
Hai bagai niste poze cu Istratii.
http://good-times.webshots.com/album/562163218AwIIxe?start=36
http://good-times.webshots.com/album/562981589ZyOSIM

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Mi-e raaaaaaau!Scrisesem un roman si s-a duuuuuuuuuuus!Scriam la el de o ora

Nu mai am timp decat sa felicit sarbatoritii din ultimele zile:

Asadar,LA MULTI ANI,FERICITI SI BUNI,ALYSSA,RALUCA ELENA,HARRIS PETER,SARA,BIANCA NICLOLE,ALICIA MARIA,MAIA,VLAD LUCAS,ADINA NICOLETA si,nu in ultimul rand,mamicii eroine MARIANA!
Multi,multi

Thea doarme.Inca.Profit si mai scriu cate ceva.Suntem la Brasov si pana marti n-am avut laptop(il uitasem la Bucuresti),nu ca as fi avut timp sa ma si folosesc de el.Thea a facut luni noaptea febra mare de tot,am infasurat-o in cearceaf ud,i-am pus sosete inmuiate in apa+otet si pe la 5.30,cand s-a intors de la farmacie vecina mea(pe care am trezit-o si am trimis-o dupa medicamente si termometru),avea 38,5.Mi-e groaza sa ma gandesc cat era pana sa o doftoricesc eu.Probabil pese 40.In fine,trecand peste faptul ca este pt. prima data cand las acasa medicamentele,ca le tot caram degeaba,m-au cam daramat aceste zile.Ieri dimineata a mai avut un puseu de febra,dar i-am pus repede un supozitor de Novocalmin si a scazut imediat.Ii dau Nurofen si Panadol,intercalate,din 4 in 4 ore si se simte mult mai bine.Doar ca de la siropele s-a deranjat si la stomacel,asa ca, in loc sa o ingras,asa cum imi propusesem,o "tratez" cu paine prajita,covrigei si ceai de menta cu smecta(care,incredibil,ii place!).Azi am scos-o afara si am mers la Zoo,impreuna cu o prietena si cu fetita ei.Pana acum a fost o vreme mizerabila.Asadar azi ne-am distrat,am hranit "vevitele" cu covrigei,am mangaiat pe botic un "macaus"(ultimul animal aterizat in topul preferintelor,exact in primele 3 locuri) si am tipat rau de tot la un tigru(ma rog,el a tipat primul iar Bubu n-a putut ramane fara replica ).S-a si balacit intr-o baltoaca(de fapt un mic lac de acumulare improvizat), plina cu pipi de ponei,cai,magari si lame,drept pt. care la noi in masina miroase ca la Zoo acum.Una peste alta s-a simtit excelent si a si adormit instantaneu.De altfel,in fiecare zi a dormit la pranz,ori din cauza starii de boala,ori din cauza vremii apasatoare.Seara imi cere nani pe la 20.30.Suspectez ca ii ies ultimele maselute si asta ii pricinuieste aceasta stare proasta.Si bomboana de pe tort:baietelul prietenei mele,extrem de activ sambata,la ziua Theei,are varicela.Asadar ma gandesc cu groaza ca au fost 25 de copii acolo.

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

ciuf tinem pumnii si lasa morcovul pentru iepurasi! iar despre canapeaua cea noua si crem...mai bine lasa folia pe ea!!!

andreea georgiana multa sanatate theei! imi pare rau ca s-a intamplat fix acum cand ar fi trebuit sa va relaxati! dar totusi v-ati simtit bine la zoo cu tot cu mirosul primit cadou!!!

ciuf, delia bafta la examene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

buna fetele
multumim f mult pt urari
aniversarea la mc a fost f frumoasa chiar dc s-a produs o incurcatura si una din angajate a bagat 2 sarbatoriti la aceaiasi ora, pana la urma totul a iesit f frumos si am beneficiat si de un bonus de i ora de peterecere
au venit 10 copii, au dansat s-au jucat si au incercat sa vb la un ,microfon care nu mergea
la sfarsit au primit cadouri si baloane
eu sunt f multumita iar fimea a fost in elementul ei
noe cand am seschis calc nu-mi venea sa cred vestea ta, dar apoi am vazut ca a fost doar o pacaleala!!!!!!!!!! dar spune-ne in realitate dc s-ar intampla ce ai spune?
mihaser ai fost la ex pt permis? cum a fost>?
ciuf ma bucur f tare ca eva este bine
acum va pup dulce ca trage fimea de mine sa ma duc sa ma joc cu jucariile primite de ziua ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Ciuuuuf, Eva este



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Miha, i-am cumparat lui Marc bicicleta din aia fara pedale,de se trage pe picioare, ca am vazut model la cresa. Am fost sapt. trecuta in Ungaria, de acolo am luat-o. Marc e super-incantat.
Se gaseste si la noi. Sa-i cumperi lui Cri. Sa vezi veselie.
FELICITARI PT. PERMIS!


Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare!

Multumim pentru urari, Noe, Mihaser, Addiana, Andreea , le uram si noi multi ani fericiti tuturor ghioceilor, multa sanatate si toate cele bune!

Noe, uite de aici niste poze noi cu Sara. Faina faza de ieri, pe mine m-ai pacalit, deja ma gandeam ce dragut va arata clanul extins :)

Ziua Sarei am petrecut-o la serviciu... gradi e inchisa pe motiv de summit, eu insa am lucrat, asa ca am fost nevoita sa o duc pe Sara dupa mine la munca, unde s-a comportat exemplar, dar chiar si asa, a fost foarte obositor pentru amandoua, sper sa mai rezistam si maine. Azi, afland ca e ziua ei, lumea s-a simtit obligata s-o indoape cu ciocolata (eu pana acum nu i-am dat)... dar, surpriza, nu i-a prea placut, a gustat putin si a decretat "nu pace, papa mama" (cand nu-i place ceva, imi ofera mie din toata inima ) O sa facem o mica petrecere la gradi saptamana viitoare, cand reintra totul in normal.

Nici eu nu am timp de nimic, de-aia nici n-am mai reusit sa intru pe aici, de citit va citesc aproape zilnic, dar cand as avea timp sa scriu, de obicei seara tarziu, sunt prea obosita ca sa mai pot lega doua vorbe... Am tot doua servicii (care de altfel imi plac foarte mult, dar se aduna multa munca), ma mai chinui si cu scoala doctorala, unde e mult de invatat si constat ca mi-au ostenit neuronii, ca tare greu imi intra in cap informatiile... Apoi, incerc ca in timpul cat e Sara acasa, dupa ce vine de la gradi si in weekend-uri sa ma ocup exclusiv de ea (ca pana nu demult eram tentata, daca o vedeam ca sta cuminte cu un puzzle, sa profit sa mai fac o traducere, ceva)... iar cand ea doarme, raman toate treburile casei de facut.. si uite asa se umple ziua.

In rest, e bine... la gradi toate bune si frumoase, Sara e la fel de cuminte si vesela.. E topita dupa toate animalutele, incepand de la gandacei si fluturi.. ii place sa arunce bucatele de paine pt "poumbei" si e incantata daca incep sa ciuguleasca, fugareste cate un biet "ma-miau" pe care vrea cu tot dinadinsul sa-l mangaie (ceea ce nu e mereu si in asentimentul pisicii) pana cand bietul animal dispare in zare sau in vreun cotlon, moment in care Sara incepe sa tipe "byeee, ma-miau, byeee!" (unele chestii, cum ar fi bye si ‘ello, le zice in engleza, de la gradi).

Pup cu drag pe toata lumea, am fugit la somn





"Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money."(Cree Indian Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor, azi mi-a venit canapeaua (2)

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliada spune:

fetelor, salutare

am primit un mesaj si il si eu mai departe

Ofer GRATIS ptr.copil cu probleme 2 ani PROTEZE si GHETUTE ORTOPEDICE tel. 0766396764 sau 0314221410

cameliada si ghiocelul Tudor Bogdan saluta pe toata lumea!
(17 februarie 2006)
http://new.photos.yahoo.com/cameliada_26/

poze faine cu Ana de aalina2003 si Tudor de Cameliada
http://www.flickr.com/photos/8925078@N06/547411920/in/photostream/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Ciuf,poti pune pe canapea o husa sau ceva de genul asta(desi va supravietui si fara).Oricum,nu este o nuanta foarte deschisa.Noi avem in living una asemanatoare,culoarea untului si,pana acum cel putin,a rezistat destul de bine.Ma rog,Thea nu are inca acces la ustensile de scris decat in camera ei si afara.Oricum sa o stapaniti sanatosi!
Astept sa vii cu vesti bune de la dr.


Mihaser,cred ca este cazul sa dai de baut zdravan.Asadar,bebita ta conduce excelent!Ati depistat la ce face Cristian alergie?Cu ce ocazie ati fost in Ungaria?Ati ajuns si la Budapesta?

Catrinel,vine sora mea in Germania la sfarsitul lui aprilie,asa ca va fi un bun prilej sa-ti trimit picaturele&alte leacuri doar in Ro disponibile.Sigur trece si pe la Frankfurt.Am vazut Oana dulce,cu si fara rata,cu rochita galbena de puiut si cu tortulet aratos(si gustos!).

Noelino,mare pisicher esti!Nu cred ca mai trebuie sa-ti spun si eu ca astfel de pacaleli se pot adeveriCa tot aveti casa mare,ce mai conteaza lipsa bonei?Am vazut poze de la party si... am recunoscut hanoracul TeodoreiCum s-au inteles mandrutele?Ca "batranii" sigur s-au inteles,cu bere,mici si voie buna.

Laura Ioana,cum te descurci cu pitica?E cuminte,doarme,papa?Ca de ajutoare banuiesc ca nu duci lipsa.

Alinaalex,e tare dulce cretulinul tau cel blond.Trebuie sa-i faci o surioara musai!

Irina,voi stati cu chirie intr-o locuinta ce apartine statului sau unei persoane particulare?Ce aveti de gand sa faceti acum?Nu puteti face un credit pt. o casuta a voastra?Bafta multa si fruntea sus,daca sunteti sanatosi gasiti voi o iesire din impasul acesta.

Aalina,cate kg mai are Ana?Thea cred ca iar a ajuns la 10.500(in cel mai fericit caz),dupa cura de slabire de saptamana asta.
Ai sesizat progrese de cand a inceput gradinita?

Catrinuta,mi se pare mie sau esti cam tristuta?Sau poate esti prea obosita?Mai pune poze cu sfarleaza.

Pispi,ma bucur ca ai reaparut in peisaj.E mare si draguta tare Perluta voastra.Si tu esti la fel de slaba.Cum ati gasit bona?

Addiana,cum te descurci cu doi pui mici?Ai ajutoare?Cum e primavara asta la Iasi?Este unul dintre cele mai frumoase orase din Ro si unul din cele mai curate.

Adar vrem poze de la petrecere!Si impresii,perle,orice, de la Sibiu sa fie!





ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput