LMA * Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (51)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

quote:
Originally posted by Noe

quote:
Originally posted by ciuf

quote:
Originally posted by Noe

MIHA, hai spune, nu mai rezist, e prea mult "suspance"


Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)




Sa vezi ce imi rod unghiile cu atata suspans . Parca vad ca ne terorizeaza cu asteptarea pana maine cand va fi, finally, 2 Aprilie si noi o sa o credem.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea







eeee, mai e aprox 1 h, deci nu mai avem mult de asteptat
dar eu atat vroiam sa te intreb (si asta nu mai e pacaleala): asa-i ca din New Zealand pana la voi e mai putin de "mers" ca din RO pana la voi?nu de alta, dar deja ma gandesc la vacanta de "iarna neo-zeelandeza"
cum e Eva?dar puiul mare?



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)




Noe, ma verifici sa imi vezi exercitiul mintii? Na ca facui si calcule matematice.
Deci, din Denver pana in New Zeeland sunt 7623 mile.
Din Denver in Bucale sunt 5963 mile.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Calcule facute pe calea aerului.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

am gasit!!! uaaa, Mari, si oana are pulover din ala roz, si am mai primit inca unul de ziua ei!!!
ma uit acuma la tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Catrinel, ultimul album de aici: http://community.webshots.com/user/Trutzulica (Mnamna=Bia in limba bbluseasca)
Ciuf, dar daca venim pe partea....cealalta?nu e mai scurt?



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

cool de tot fetele, pe bune. Dulci foc. Mi.era tare dor de Teo, nu am mai vazut poze cu ea de mult! Bia are o freza super, ii sta asa de bine!!

gata, ma indrept spre saltea.... nu mai poci, si ma doare s-un rinichi, deh, batranetile.

ah, da, stiu. CIUF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

nici eu nu am somn!!! abia am reusit sa adorm fetele...ora asta de vara ma termina!!! de fapt schimbatul orei!!! fetele mele parca au ceasul lor...pana nu ajunge luna la locul ei pe cer, ele nu dorm!!!!

vad ca mai e juma' de ora si aflam secretul!!!!

noe vad ca ai scapat usor!!! doar cu cateva castane!!!

ma duc sa ma uit si eu la hainute!!! daca tot n-am somn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Ali de Carmen di Pitesti multa sanatate, sa cresti mare si mumoasa! Petrecere frumoasa la Mac!

Fetele nu am baiet...sper!!!...insa maine dau orasul ptr permis, dupa ce luni s-au rugat aia de la politie de mine vreo 10 min sa nu-l dau acum ca daca mi se rupe apa...Asa curajosi sunt barbatii astia...s-au inngalbenit...au zis ca daca sunt palida ei ma trimit acasa ca le e frica sa dea proba cu mine ca daca mi se rupe apa...circus a fost acolo!
Sper ca maine sa iau permisul asta si sa-mi dea unul si ptr Eli!
Oricum luni dupa ce ca ma simteam mama denaturata ca l-am lasat pe Cri la gradi...mi-au tinut astia o teorie ca nu am grija de sarcina...

Va pup! Si sper sa ma mai primiti in mijlocul vostru...ca mama denaturata ce sunt...

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Mey Noe, te-am prins...da'ce lucratura,frate,si cu Mari involved. Si io care umblam ieri prin oras si ma gandeam la Noe, ca daca se supara fiindca am spus ca-i pacaleala, pe urma zic "nu se supara ea din asta". Si cand deschid azi DC,ce sa vad?..ca Noe se gandeste la vacanta de iarna, bla,bla...Bine,lasa! Ti-o veni tie randul..!

Mihaser, pup mami denatura cu un copilus la gradi si cu unul la scoala de soferi! :)

La multi ani, Alyssa! sanatate,iubire multa si noroc din plin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Nu mai bag canapele, ca juma' de mesaj ar trebui sa fie plin de canapele....

D-ra Diana, ai capul plin de cucuie si fundu' vanat???? te tii de goange bag io seama....iar pe Mari o stiam fata serioasa....

Scurtisim....Mariucu incearca sa isi revina dupa o enterocolita acuta pescuita nu se stie de unde, dar care au adus-o la stadiul de zana silfida cu silueta invidiata de fotomodele....
A crescut si s-a inaltat multisor, mie mi-e tot mai greu sa o tin in brate....
Vorbeste ca o baba inteleapta, da ordine folosindu-se si de deget ca nu cumva sa ne scape esenta: ca ea e sef....
Am trecut cu succes la etapa olitza....suficient ca peste zi acasa sa stea fara scutec....sper sa o tina obiceiul, pt ca dupa faza cu enterocolita saracul copil nu mai stie fff bine care-i deferenta dintre pishu si kk...
Bebe din burtik creste dar e cam pudicos...atat cat a reusit sa il vaneze doctoritza la ultimul eco parea ca i-au mancat rechinii putza, deci ca ar fi fata...mai asteptam sa vedem ce surpriza ne ofera...cred ca nici saracul bebe nu prea stie ce sa fie ca sa o impace pe Maria care vrea "baiata"....oricum stie ca mami are bebe in burtik...si la fel si ea si tati ....o fi stiind ea ceva...

Imi pare rau ca nu reusesc sa fiu mai activa si sa vorbim mai mult...poate de acum incolo, ca a intrat sefa in concediu (fortata ce-i drept ca sa nu nasca prematur) sa resusesc de la serviciu ca de acasa nici un chip...ma ia maria sa de odihnita si ma ia la iubareala de zici ca nu ne-am vazut de un secol...nu pot sa va descriu in cuvinte ce dragoste a fost intre noi luni cand a realizat ca toti pleaca la serviciu dar eu raman cu ea acasa ...am a avut parte de imbratisari, pupici dulci, ochi dati peste cap, lesinuri in bratele mele, dansuri speciale...deci sa tot stau acasa cu asa tratament...

Acum fug ca trebuie sa termin niste rapoarte ...revin mai tarziu cu cateva poze...



------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci si samburelu - mititelu
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pispirica spune:

Buna ziua tuturor. Nu dati cu pietre va rugam. Scuze pentru indelungata absenta. Lipsa maxima de timp si alte alea, n-are rost sa pierd timpul cu explicatii ca n-am.

In primul si in primul rand LA MULTI ANI pe 2008, apoi LA MULTI ANI TUTUROR GHIOCEILOR, VA DORIM O VIATA MINUNATA, FERICITA ALATURI DE CEI DRAGI, NOROC MULT MULT SI SANATATE MAXIMA.

Multumim la randul nostru pentru urari. VA pupam cu drag si va imbratisam deopotriva mamici si copilutzi, ca trecu vremea de bebelushi. de acum avem copilutzi.

2 vorbe despre noi; evenimente notabile:
1. la varsta de 1 an si 9 luni, mai exact la craciun am inceput operatiunea intzarcarea. grea incercare. probabil ca am ramas codasele la acest capitol. operatiunea a fost f grea si traumatizanta atat ptr mine cat si ptr Bia, dar pana la urma am reusit sa trecem peste asta. Tzitzi au fost papate de pisica lu buni. A mai cerut tzitzi inca vreo 2 luni dupa, adica pana prin februarie, dar pana la urma a renuntat si cred ca a si uitat. macar partial

2. pana la intzarcare nu a baut nici un fel de alt lapte, iar dupa intzarcare a refuzat vehement laptele de orice fel. in schimb de vreo luna bea cate 4-6 biberoane pe zi de "potic", ceea ce nu face decat sa ne bucure. ma speriasem ca n-o sa mai bea nici un fel de lapte, dar se pare ca acum i-a dat de gust si bea intr-una si ne cere raspicat "potic".

3. de mancat mananca destul de bine, desi dupa Magda (bona) daca s-ar putea ea i-ar da 7 mese pe zi. o iubeste la nebunie pe Magda, e super.

4. nu face la olitza absolut deloc. se ascunde dupa scaunelul de masa si acolo se produce tzipa daca o intrerup s-o duc la olitza si nu mai face nik.

5. e disperata dupa "pac" daca s-ar putea sa stea numai in pac, in leagane, pe topogan si prin toate cele din pac ar fi perfect pentru ea. ea deschide parcul, ea il inchide. la un mom dat iesea din parc numai in urlete. ne stai tot cartierul. intre timp s-a mai potolit. dar tot cu multa munca de lamurire. ii explica magda ce si cum ca trebuie sa pape, sa faca nanii, ca toti copii au plecat s.a.m.d.

6. are 8 dinti 4 masele si acum i-au dat in sfarsit caninii de sus, fara nopti nedormite, fara febra sau alte nebunii. in rest cate o raceala asa din cand in cand, dar f rar. pe toata perioada iernii n-a racit. din septembrie de anul trecut n-a mai racit. in scimb in februarie a racit destul de rau si a facut ptr prima data si febra 39 cu 8. dar a trecut si asta.

7. vorbeste vrute si nevrute. face si propozitii scurte. subiect si predicat. stalceste cuvinte... cel mai frumos zice la "lamaie"="maia o pauza", laptic=potic, "te rog frumos"="mos" mai scurt asa sa nu-si raceasca guritza prea tare spunem impreuna poezii, de fapt ea ma completeaza cu ultimul cuvant din strafa si evident gesticuleaza.. cand o intreb daca ea iubeste, ea raspunde "mute", adica mult.

cred ca astea sunt noutatile despre noi. sper ca voi toti si toate sunteti bine sanatosi, voinici.

Catrinel, iti multumesc pentru mesaje .

Adresa mea de mess, ptr conversatii cand aveti timp este amlmihai@yahoo.com.

Sa nu uit sa pup mamicile care au din nou burtici. maxime felicitari si sarcina usoara.

si ceva poze, ca sa va amintiti de noi mai bine

astea-s de la craciun de la mine de la servici http://good-times.webshots.com/slideshow/562968907EHFMcf


ceva mai recente http://good-times.webshots.com/slideshow/562968410JZKEcl

de la aniversare http://good-times.webshots.com/slideshow/562968999arjlUj

si de la 2 ani si-o zi, in parc in politehnica http://good-times.webshots.com/slideshow/562969477OAxgDs

acestea fiind spuse si aratate, va pupam dulce si sper sa apar mai des pe aici, desi nu promit nimik, ca n-ar fi frumos sa nu ma tin de promisiune.

Va pupam


Mergi la inceput