LMA * Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (51)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Tuturor ghioceilor care au implinit 2 anisori : Marc Alexandru , Thea Antonia, Anda, Bianca Nicole , Alicia Maria , Maria Maia , Vlad-Lucas , Adina Nicoleta ! Va doresc ce ii doresc si fetitei mele : sanatate si noroc, ca de restul sigur se ocupa parintii vostri ! Va pupam


Va multumim si noi pentru urari, Teo a avut doua tortulete, unul chiar pe 26 (am facut eu tiramisu) si unul pe 29, sambata, sub forma de cap de pisica .O parte din poze ati vazut la Diana (multumesc mult, Diana), alte poze voi pune eu. Anul asta am sarbatorit-o pe Teo mai mult intre noi, ai casei, de la anul, incercam la un loc de joaca. Mi-a fost teama de vreme, insa a tinut cu noi :-)

Am vazut toate pozele de la aniversari, ce de tortulete, ce de bunatati, copii frumosi si cuminti , ce mai, sunt mari de acum !

Ada, ce bunatati ai preparat pentru Maia ? Ce i-ai mai lucrat? Vreun model de rochita nu ai, ca mama nu are ocupatie, a tot facut bascute, vestute, dar ar merge si o rochita
Catrinel, capsunicile alea erau adevarate ? Intrebai de rata galbena, varianta 2006. Am eu una acasa , e mai mare un pic si mai am si 3 mici intr-o rata mare (astea se gasesc si acum in librarii), vrei sa iti trimit ?

Am un pic de treaba, revin, daca nu azi, zilele urmatoare, ca mi-am luat liber cu ocazia Summitului

Pup si aveti grija de voi

Mari si Teodora Maria (26.03.2006)
http://www.flickr.com/photos/10472485@N02/
Poze noi aici http://picasaweb.google.com/marianabatrinu/TeodoraBatrinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Mari, ma bucur ca v-ati petrecut asa frumos, si noi am avut doua petreceri, una pe 28, organizata de cresa (o sa va pun poze si de acolo cand o sa le primesc) si cealalta pe 29, la un spatiu de joaca din mall, cu prietenii.

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

...nu-mi vine sa cred...
Noe, Felicitari!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

NOE!!!!! Serios??? Wow, nu pot sa cred, parka ziceai ca Bia va ramane copil unic felicitaaari, ma bucur tare! Bia ce zice? oaaaa, m-ai luat ca din oala, incep sa am palpitatii!! Deci nu e pacaleala?

MIHASER o sa fie bine, ii trebe ceva timp sa se obisnuiasca… o sa fie OK!! Unde e gradi?

MARI, da capsu’ erau adevarate… chiar bune. Serios acuma, ai ratze? Stai sa masor cat au ale lui oana ca a mai adus mama si erau mici si le-a refuzat!! Danke!!!!!!

La multi ani, MARIANA!!!!! Ce noutati mai ai?

ALINAALEX, chiar, cum a fost la ziua lui Marc? Abia astept pozele.
M-am uitat la poze de Bia si Teo dar nu am apucat sa vad decat o pagina, (ma mai uit acasa) dar mi-am dat seama ca a fost chef tare

Pup fetele, am concediu 4 zile, ca pleaca socrii si vine….Mamaaaaaaaaa! uraaaaaa!!!!


CIUF, cum se simte Eva?

Fetita de care va spuneam acu cateva pagini nu e mai bine, i-au analizat si maduva si lichid cefalo-rahidian si nu gaesc nimica. Febra a revenit in forta, are febra mare de o luna, nu mai suporta antibiotic, vomita si nu maia re pofta de mancare… Ii fac analize genetice acuma…Ma gandesc tot la ele tot timpul….


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Noe sper ca nu e pacaleala...dar si daca e, e minunata!
Felicitari ptr punctulete si tie si lu` d-l Roua...ati muncit nu gluma? Bine ca v-ati mutat la casuta sa aveti loc tot familionu`!

Ai grija mare de tine!

Alinaalex ma bucur ca ati petrecut bine! Auzi ia si tu exemplu de la Noe si presteaza ca sa te vad cu surioare de Marc!

Irina s-a cam obisnuit la gradi! Papa destul de bine acolo...acasa mai papa decat seara la 6...Azi se juca si el cu 2 baietei mai mari cand m-am dus sa-l iau...A facut si pipi la olita acolo...Sunt super incantata!

Catrinelu gradi de Cris e pe Ion Roata aici langa noi in Lipovei...e particulara se numeste Chip si Dale si e destul de faina...au si o curte unde se pot juca in aer liber pe gazon...mie una imi place...Au o armata de educatoare, psiholog, medic pediatru, bucatareasa, etc...E incantat plodu`...ca fiind mic...il rasfata toata lumea acolo! A inceput sa si vorbeasca...le spune de pipi...

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Noelino, esti cam buna la gogoneli de 1 Aprilie. Parol de te cred. Hihihi. Sorry. iti dau o lamaie sa iti treaca greturile . E bine?
Am fost ieri cu Eva la medic, adica sotul, si doctorita a considerat ca nu e cazul de CT scan pentru ca Eva arata bine. Toate reflexele le are bune si nu mai stiu ce teste i-a facut. Intradevar daca veneam imediat dupa cazatura la ea atunci recomanda CT, dar asa dupa ce a trecut ceva timp, si faptul ca a lesinat doar pentru o sec. cica nu e cazul.
Mariana, multi ani fericiti si sanatosi!
Uram la multi ani la toti ghioceii ce i-am ratat. Un pupic penrtu fiecare.
Carmen, Eva a lesinat la impact, nu de la plans.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

NOE,.....e pe bune sau e pacaleala?Daca e pe bune,atunci multe felicitari si numai ganduri alese pentru un burtic cu 2 buburuze

CIUF tare ma bucur ca e bine Eva!
Catrinel,offf,bietii parinti,nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletul lor.
Miha,....a fost ok cu gradi....numai ca odata luat de acolo a baut puiul 2 sticle,fara exagerare,2 sticle pline cu apa,....ceea ce ma face sa cred ca nu i-au dat apa desi le-am spus ca al meu odor spune "apa" in loc de "water" cand i este sete.Maica-mea....tot imi spune ca ea nu ar mai trmite copilul la gradi,....dar parca tot ma gandesc ca el s-a simtit bine acolo,parea in culmea fericirii in cele 45 de minute cat am stat si eu acolo,...apui cand l-am luat,la fel fericit,...a trebuit sa-l fugaresc prin clasa ca sa-l prind sa-l iau.Deci....mai am o cumpana,...caci nu aveam destule....
La Multi Ani MARIANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

noe felicitari! ai dat vestea fix azi- 1 aprilie- sa ne punem toate cate un semn de intrebare! de fapt doua!!!

La multi ani ghioceilor de martie ALICIA MARIA, BIANCA NICOLE, MAIA, VLAD LUCAS, ADINA NICOLETA ! cu intarziere[/center]


La multi ani MARIANA!

imediat vine si ziua mea, pe 20 aprilie fac 27 de ani!!! deocamdata am 26!

catrinel multa multa sanatate fetitei prietenei tale! Doamne ajuta sa-i dea de capat si sa o trateze, sa se faca bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

errrr.....
...........hmmm......
....................pai........
......eeeeu.....stiti.............azi........cum sa spun........intelegeti..................ooofff......nu vreau castane in cap






va rog, nu ma ....






P.S. Mari a intrat in joc sub tortura si amenintata cu trafic blocat Paradis-Buc., deci impotriva vointei ei, e nevinovata, iertati-oooooooo!!!!



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Deciiii ... ne-ati pacaliiiiit !!!



Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
www.flickr.com/photos/14891034@N08/sets/" target="_blank">Multe poze cu mine

Mergi la inceput