Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

Pot spune pe aici ca am draci pe fi-miu ca nu mananca ?
De 2 saptamani e jale .
La san molfaie, la bibe molfaie...imi vine sa ma urc pe pereti
E a doua saptamana in care el a luat doar 100 gr in greutate.
Bine, cand te uiti la el este un rotofei dar jur ca nu stiu de unde aparenta asta .
Daca ma mulg mai mult de 60 ml nu scot din ambii sani la 3 ore. La bibe mananca cu greu 70 ( ziua) - 100 ( la masa de seara) ml de Humana. Pe cutie scrie ca ar trebui sa manance 90 - 120 ml in 6 reprize.
Nu le avem ca mai si suge la 4-5 mese dar nu mai mult de 5 minute
Incep sa ma enervez rau

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze





Lala, poate o fi ceva legat de varsta, ca am si eu aproximativ aceeasi problema... Si deja ma enervez si eu!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Vasari
Aralia, ce nume are poza voastra sa o votez? Pana acum am gasit-o pe Maria Ancai si cele doua picaturi. ;) Mai este cineva si nu stiu eu?



Da...eu cu curiosii mei.
Poza Araliei e "2 prietene".


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina ce mai faci?? pe cand poze cu floris...??

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi
uff ca mie "curiozitate" mi-a scapat....dar s-a rezolvat!!!!





Multumim.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miha cu placere!!!

eu ma retrag.

somnic pufos!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Vasari
Aralia, ce nume are poza voastra sa o votez? Pana acum am gasit-o pe Maria Ancai si cele doua picaturi. ;) Mai este cineva si nu stiu eu?



Da...eu cu curiosii mei.
Poza Araliei e "2 prietene".


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




Miha, votasem si curioziate.
Gata, am votat-o si pe Aralia.


Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adina, voi cum mai sunteti? In afara de "mofturos" lucrurile sunt mai bine? Daca-mi aduc bine aminte toate am avut probleme cu mancarea o perioada. Maria a inceput de vreo 2 saptamani sa manance foarte bine. Am trecut de 7 kg. Credeam ca un bb alaptat exclusiv ia mai incet in greutate.

Astazi am cumparat un covor tare dragut si mi-a ridicat moralul. Atmosfera din camera e mult mai faina. Celalalt era cam inchis la culoare. E o adevarata aventura sa gasesti ceva de bun-gust pe-aici.

bb, foarte draguta Iasmi! Si Maria rade la toata lumea, dar in hohote a ras numai la mine.
Stef, te asteptam cu povestea botezului. Si poze, bineinteles!
Roxxy, ati fost tare draguti si mi se pare ca aveti o atitudine super! Pari o fire foarte vesela.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna!

Slimatei,hainutele sun foarte dragute,mai ales papucei!Cred ca a facut furori printre invitati micuta cea gatita!
Aralia ,folosesc pampers si libero alternativ...cine mai stie ca eu nu
Roxx,in Coreea!?uau...trebuie sa fie f f f interesant
In legatura cu fundicul rosu al fiicei mele nu mai putem fol.prod.dermo-cosmetice,dr. pediatru ne-a recomandat sa o dau cu Oximed(bioxiteracor)sa las sa se usuce cat de cat si dupa sa o dau cu Dermazin,alternand cu Triderm
Yasmin012,la fel si eu cu micuta,inafara de mine si taticul nimeni nu-i da sa manance sau sa o schimbe...nimeni nu stie mai bine ca mine
kiva e obsedata de chestia cu alaptatul(cu care eu am terminat)eu cu somnul micutei...ma trec fiori de fiecare data cand o vad mai agitata intrebarea obsedanta "daca nu doarme la noapte?"
BBYasmi ,Ank83 , ce norocoase-nici la noi nu era rau,dar de cand cu fundicu e fff maraita,si decat sa o aud plangand mai bine o tin in brate
Mariussimiuctare faza,dar n-ai ce-i face!
Ellis,eu le spal cu detergent ca altfel le simt unse,dar le clatesc de le i-a naiba -le sterilizez tot timpul!am terminat si eu cu laptele ...pe chestia asta am baut azi un campari orange,am baut o cafea ,de fumat-inca nu,sper sa rezist
Dany26,super copilul tau!
MaraDmie imi place programul ,spre asta tinde si micuta mea;succes cu diversificarea in continuare;eu am oprit din nou din cauza problemelor cu fundiculIrina ,poza in scaunul de birou e super!dr pediatra mi-a zis ca de la patru luni iau in greutate cate 500 gr/luna pana ...nu mai stiu cand,iar dupa doar 250/luna
Pufult74,f dragut tortul micutului tau!noi inca nu am facut vaccinul,nu stiu cand il vom face -sa vedem ce e cu urina
Telena ,bine ai venit printre noi!
Roxxy80,ce dragut,la noi deja au trecut 2 luni de la botez ,ma mai uit si eu la poze si ma emotionez
BByasmi ,Vasari,m-ar bucura de ar fi si Ana asa ,sa rada la oameni,dar ea nu si nu,nici nu prea sta la altcineva in brate,iar daca nu ne vede=tragedie
Acuma seara ,la baita , Ana mea si-a bagat degetele de la piciorus in guritaaparatul foto era prin preajma si are o poza de toata frumusetea,cu piciorusul in gurita si cu fundicul rosu,ca la maimutici!
deci m-am intins ,nu gluma,acum am terminat de citit tot.dimineata sper sa reusesc sa-i iau urina si kk pt analize;trebiue sa o trezesc mai repede ,sa nu-i fie f foame ,ca cine stie cat dureaza pana face pipi
am fugit in pat

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

multumim de aprecieri

inca nu v-ati trezit? numai io bantui p'aici...la mine e deja 2 fara 10...




Roxana de Luca Teodor (05.12.2007)
cum creste
www.flickr.com/photos/22025950@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

aaaa, uitasem sa o intreb pe ellis despre ce material de pe mess e vb?



Roxana de Luca Teodor (05.12.2007)
cum creste
www.flickr.com/photos/22025950@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput