Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Amy, da un borcanel de la Nestle cam ce gramaj are ? eu cand ii pregatesc papa, e cam 100-120 ml, de consistenta ca la o frisca curgatoare, ma tot intreb daca apapa destul asa, dar nu vreau sa fortez nota.



1 borcanas are 130gr(sa nu se inteleaga ca papa doar papica de la borcanas,am dat ex.acesta ref. la cantit).....si eu ziceam la un moment dat ca e cam putin cat papa....dar gandindu-ma mai bine,are totusi 5 mese(uneori chiar 6)de laptic...deci e suficient deocamdata zic eu.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by creem

Popbianca...noi am trecut prin ceva similar...la indicatia dr i-am facut coprocultura unde i-a iesit E.coli enteropatogen. A trebuit sa facem tratament cu antibiotic....
Sper sa nu fie si la tine la fel, dar e bine sa ii spui dr.
Noi tot nu papam...a luat putin sanul a supt cateva minute iar cand am vazut ca nu mai inghite nimic am vrut sa ii bag biberonul pe langa tzatzi...s-a pus pe un plans....si n-a mai vrut nici tzatzi!
Off...ce ma fac eu cu copchilu asta, cum il fac sa pape? Am sunat la dr. sa o intreb daca sa ii schimb laptele si azis sa mai stam cateva zile ca abia am facut vaccinul.
Am inteles ca milumil ar fi mai gustos (de la alte odisee)..voi stiti ceva de el? Papa vreun bulgasar milumil?

Pupicei si sanatate la bebei!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Eu ii dau de azi Milumil !
Sa nu-l deochi dar a mancat bine ( Plus ca i-am dat direct, fara a face trecere treptata ... da sa spunem ca asta-i curaj de mama la al doilea copil)
Bogdan a crescut cu Milumil si ia priit foarte bine.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:



Buna seara,fete dragi.Am aparut si noi dupa mai bine de doua saptamani de rasfat! Nu prea am citit din urma, n-am avut timp, dar am intrat sa va salut...mi-ati lipsit tare mult.
Noi am dus-o tare bine la mami, bebe are cam 600 de gr. mai mult decat la plecare, rade in hohote si vrea doar in brate. E tare cuminte, papa in continuare doar san si s-a lungit, trebuie sa reinnoim garderoba, i-au ramas aproape toate hainutele mici.
Sper ca de maine sa pot sa stau si eu mai mult cu voi, daca o sa ma lase printesa, pt. ca am inceput si munca si va sta cu mine in birou destul de mult.
Va pupic pe toate, si pe toti bebeii!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

si noi plecam vineri la munte cu gasca
am inchiriat o vila in Sinaia,suntem 11 pers in total iar bb meu va fi singurul copilas din gasca(prietenii nostri inca ezita sa faca pasul decisiv)
abia astept sa vad cum vor decurge lucrurile in prima noastra excursie cu bb la munte!




AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by vali_delide



Buna seara,fete dragi.Am aparut si noi dupa mai bine de doua saptamani de rasfat! Nu prea am citit din urma, n-am avut timp, dar am intrat sa va salut...mi-ati lipsit tare mult.
Noi am dus-o tare bine la mami, bebe are cam 600 de gr. mai mult decat la plecare, rade in hohote si vrea doar in brate. E tare cuminte, papa in continuare doar san si s-a lungit, trebuie sa reinnoim garderoba, i-au ramas aproape toate hainutele mici.
Sper ca de maine sa pot sa stau si eu mai mult cu voi, daca o sa ma lase printesa, pt. ca am inceput si munca si va sta cu mine in birou destul de mult.
Va pupic pe toate, si pe toti bebeii!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei





bine ati revenit!!!!!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
sa ne tineti pumnii maine sa scapam repede, sa/i gaseasca repede vena si sa nu se coaguleze sangele.



Succes maine si nu-ti face probleme,totul o sa fie ok!!!


Bianca,ce mai face Ana?E mai bine?Ati sunat medicul?
si aveti grija de voi!

Jasmin, vazut poze cu bb,placut mult,mult! ``au dodo``

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna seara!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata am citit din urma!!!

vad ca aveti probleme cu papatul. iasmi vad ca papa din ce in ce mai mult, uneori mie si frica sa ii mai dau...de ex in seara asta a papat cu lingurita la 18.30 90 ml lapte+ cereale apoi a mai baut 90 ml lapte. si bineinteles dupa baita de la ora 21 (cand stie ca urmeaza papa) a mai papat un bibe de 180 ml!!! si ca sa vedeti ca NAN-ul nu este asa de "rau" cum spun unele fete: iasmi a papat nan de la 3 sapt si toate produsele pe care i le dau sunt de la NESTLE (cereale, papa la borcanase!).a luat fff bine in greutate, are 7500 gr si are pofta de mancare!!
bineineteles ca dupa asa o zi in care a papat atata doarme toate noaptea pana dimi la 5.30 cand papa mai mult in somn 180 ml lapte si mai doarme pana pe la 10.30!!

in legatura cu tipatul......si in somn inca imi mai "tziuie" urechile.......

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Buna seara!
L-am culcat si eu pe praslea si, vorba lui BB, inca imi tiuie urechile .
Multumesc foarte mult fetelor care au apreciat pozele de la botez si tinuta mea. Inca mai am de dat jos 2 kilograme, insa cam greu cu sotul asta al meu care imi face numai chestii bune de papa si cu f multe calorii . Soldurile mi-au ramas late, dar in privinta asta chiar nu am ce sa fac.

Referitor la Nan, Matei bea din prima zi de viata (asta se dadea la maternitate). Eu nu am de gand sa-l schimb pentru ca mi-a luat f bine in greutate. Sambata (cu o saptamana inainte sa faca 4 luni) avea 6.950 kg, deci sunt incantata.
Nu stiu daca sunt bune sau proaste produsele Nestle, insa important e ca noua ne merge bine cu ele. Greva foamei pe care a facut-o sapt trecuta nu a avut cu siguranta legatura cu Nan-ul, in conditiile in care de 2 zile mananca iar super mult. Azi, de exemplu, a avut numai mese de 180 de ml.
Referitor la mancarea la borcanele, poate ca par mai invechita, dar prefer sa-i fac eu lucruri proaspete in casa. Eu cred ca nimic nu se compara cu ceea ce facem noi in casa. Nimeni nu ma poate convinge ca acele borcanase nu contin conservanti sau alte chestii nasoale. Probabil ca voi apela la acele borcanase doar cand voi fi plecata (desi sper ca si atunci voi lua la mine mancarica facuta de mine).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxxy bravo pt kg date jos!!! sa o tii tot asa!! in legatura cu soldurile late, spunea cineva ca pana la 6 luni se mai "retrag"...sa stii ca am obs si pe mine, imi vin mult mai bine hainele (in special blugi cu talia joasa, care se inchid aproape pe solduri...), si nu am slabit ca m-am cantarir...
in legatura cu papica la borcanase, eu am incredere in ea...si sincer crezi ca, cu alimentele care sunt acuma in comert e mai buna??? ca nu au nici un gust!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput