Bucurii de sept-oct 2006 (115)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cristinagoji, ai intrat in linie dreapta, pe ultima suta de metri. Veti fi patru in curand, . Sa vezi cat de usor se creste al doilea copil....

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata! Multumesc pentru cafea, Monique.
Adriana, va doresc multi ani fericiti impreuna!
Sanatate lui Mathias si lui Teodor!
Ramo, si Narcisa se mai trezeste noaptea dar ii dau putin ceai si adoarme la loc. Eu vreau sa renunt la biberon, sa vad daca vrea si Narcisa.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi,

mephala multa sanatate lui Teodor! Tot am uitat sa zic, am votat si eu pozele voastre
lili cum se mai simte Mathias? daca ai timp da-ne vesti despre voi
Mercic de raspunsuri fetele! eu nu chiar ma plang ca se trezeste noaptea, pt ca mi-am intrat in ritm, mi se pare ceva normal si nu ma mai simt obosita. De fapt nu e chiar o trezire, o foiala si un pic de maraiala,nici macar nu deschide ochisorii, bea ceai sau apa, iar spre dimi pe la 5-6 bea lapticul, asa ca masa de dimi la noi mai mult consta in fructe, ou, incercam si cu painica cu unt, almette dar nu prea avem succes.
itzy cumparat enciclopedia, am vazut si eu reclama la tv, eram hotarata sa i-o iau, dar nu stiam ca a aparut si mergeam spre casa cu ea sub brat, gandindu-ma ce m-as face eu fara informatiile de la tine
xandrutza, bafta multa sa scapati de bibe! daca reusesti sa-mi zici si mie metoda, desi eu nu ma prea stresez sa i-l scot inca, pt ca atata placere mai are si ea. NU a supt niciodata pe suzy, iar bibele in scoate repede dupa ce termina lapticul.

pup you all!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Buna dimineata!
Monique merci de cafea! eu o vreau fierbinte fierbinte!.
Eu ieri am ramas cu ochii in soare ca s-a luat curentul intr-o ora de 2 ori, netul a cazut si ne-au rugat sa scoatem totul din priza ca nu stiu ce defectiune! Basca ca azi nu avem caldura deloc, sunt 5 grade afara si vreo 15 in birou! Asa ca se mai intampla si la case mai mari!
Adriana, La multi ani fericiti impreuna!
Insanatosire grabnica Mathias si lui Teodor!
Cristina, felicitari lui Vladutz pt maselutze!
Mephala, succes si voua sa scapati cat mai repede de problema la ochisor!
Tanima, ma buucr ca si la voi s-au mai indreptat lucrurile!
Lexi, tine-mii pumnii! sa speram ca Maria isi va face un obicei din a nu se mai trezi noaptea! Legat de mancare, eu seara (ora 18) ii dau mancare gatita!Inainte de somn mai primeste un bibe cu lapte!
Lilina, ma bucur ca reacomodarea e usoara! legat de prevenar, noi asta am facut aici, infrarix si prevenar! prevenarul l-am facut in doua ture! trebuie sa verific, dar prima a fost la 1 an si cealalta la 1 an si 4 luni parca!
Princess, singurele vitamine pe care le primeste Eric sunt cele pe care le ia de la nastere! Davitamon le cheama si au vitamina A si D! Pna la 2 ani le luam, nu stiu inca daca si mai departe!
Itzy, ce noroc au fetele cu tine ca le tii la curent cu aparitiile! apropos de enciclopedia disnay, daca am inteles bine, sunt 24 de volume dar doar primul cel cu istoria omului a iesit? sua sunt toate deja aparute? asta ca daca dua comanda trebuie sa spun exact ce vreau!
Pufy, exact asa procedez si eu la faza cu cuptorul! la fel cu aburul cand fac mancare sau cu ochiul de la aragaz! aici e electric aragazul!

Cereale, eu ii dau inca Nestle pt 6 luni ca sa i le pot da in biberon dimineatza! Sper la vara acnd o fi cresa inchisa 3 saptamani sa reusesc sa-l fac sa manance la masa dimineatza! Tot atunci zic eu sa incep si operatiunea olitza! pe aici circula varianta "atunci cand copilul poate urca o scara singur inseamana ca e pregatit de olitza"! cica atunci inseamna ca sunt muschii deszvoltati! sincer n-am intrebat ce tip de scara, cum e cea de la bloc, sau scara pe care o pui pe perete si trebuie sa se tina cu mainile de treapta de sus?

si o zi minunata!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

beatrix enciclopedia Disney a aparut doar primul numar si va aparea o data la 2 saptamini, martea asa am inteles eu.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza

Gety, nu m-am reintors la vechiul loc de munca, nu as fi facut-o pt.nimic in lume (eu nu mi-a recuperar banii pe concediile medicale dinaiunte de nastere cand am avut cu adevarat probleme si pt.asta eu nu mai calc niciodata acolo, plus ca si in ultimile luni de munca primeam salariile cu f.mare intarziere si nu ni se plateau taxele la stat, pe cand seful isi lua banii la timp !!!!)
mi-am gasit al job, sunt in "probe" dar e ok, e aproape de casa, plec la 4 si e ceva relativ usor si bine dpdv financiar
daca nu as fi avut nevoie de bani NU as fi intrerupt CIC-ul pt.nimic in lume, asa ca tu stai linistita acolo cu copilul pt.ca toate am fi ales aceasta varianta, daca nu eram nevoite cumva sa ne intoarcem la job

beatrix, o sa facem si noi Prevenarul luna viitoare si apoi peste 2 luni, asa ni s-a spus ca se face pana la 2 ani !!!

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Ramomar, multumim frumos pentru voturi, am observat, . Suntem pe pozitia a treia cu "cercul vietii",

Io l-am cantarit in dimineatza asta pe Teodor si m-am speriat: in cateva zile de raceala, a slabit un kg. Are 11.6 kg.
Offf, cand il vad cat de slabut este....in comparatie cu frate'sui, care avea la 1 an jumate 15 kg.

Beatrix, am citit si eu despre faza cu urcatul scarilor. La Iustin s-a potrivit, pe la 2 ani si 3 luni, cand urca destul de bine scarile de la bloc, a acceptat olitza.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

fetilii am uitat sa ma laud, nu stiu cate kg am dat jos (ca nu mai am cantar, am avut unul de sticla pe care l-a trantit Patry pe gresie, in baie si s-a facut bucatele), dar ma incap pantalonii de dinainte de sarcina, iar cei achizitionati cand am inceput serviciul cad de pe mine





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Monique, merci!
...si apare la chioscul de ziare sau in librarii?
asta ca sa stiu unde-mi trimit socrii sa caute!
Lilina, probabil ca se face pana la doi ani! noi alte vaccinuri nu am mai facut! singurul lucru la vaccinul asta este ca efectele secundare (febra) daca apar sunt dupa 4-5 zile!

Mephala, merci! deci nu e doar o vorba populara! o sa incerc sa incerc si eu pe eric atunci mai devreme ca de urcat scari vad ca nu are probleme!

Ramo, felicitari pt slabit!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by ramomar
fetilii am uitat sa ma laud dar ma incap pantalonii de dinainte de sarcina, iar cei achizitionati cand am inceput serviciul cad de pe mine


felicitari, asta da performanta, .
eu ma lupt, inca, cu surplusul de kg.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput