Bucurii de sept-oct 2006 (115)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Mirabela.

Gety eu am avut Bubchen adus chiar din germania si nu am fost multumita de el. I se usca pielea de la el. acum nu stiu ce sa zic poate era prea mica. Esti tinara nu mai plinge.

Pufy si noi papam Cheerios cu lapte diminieata, tare ii plac.

Cit despre nazdravanii sa ma vait si eu. Mai nou a descoperit cocotatul pe scaune si pe masuta din sufragerie, ca sa nu zic ca se suie pe scaun sa butoneze calculatorul. Ne mai si striga sa vedem ce boacane face ea.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

quote:
Originally posted by GETY

Neata!

Sa concluzionez: Sanosan, Klorane, Hipp am vazut la Kaufland, de Bubchen care ma tenteaza pe mine n-a zis nimeni nimic. Am vazut ca-i nemtesc.



Asa creste Maria Diana






eu fol Bubchen sampon si pt par si pt corp, sumt multumita de el, e f bun

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">invat sa conduc
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">primul meu tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by pufymic

Itzy ai putea incerca sa-i diluezi trepatat, tot mai tare laptele de noapte, poate astfel veti scapa de biberonul de noapte(eu asa am procedat si reusit cu Alesio....Nicolas n-a vrut alt lapte de cand l-am intarcat, deci nici biberon...ti-am zis mai sus singura varianta pe care o accepta!).





www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!




neatza

Pufy ..stai sa ne intelegem...Ana-Maria nu bea noaptea lapte, decat seara la culcare si dimi la trezire...si spuneam ca nu as vrea sa o iau de la capat cu trezitul in crucea noptii pt lapte...asta mi-ar mai lipsi sa fiu chiauna a doua zi la servici ...


[green]Chiar asa: ce cereale le mai dati copiilor?[/green] Cred ca ar tb sa reincep si eu sa ii dau...sa dea naiba ca eu am uitat complet de cereale....cred ca atunci nu am mai cumparat pur si simplu si am uitat complet de ele...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by GETY


Itzy, multumesc pentru informatia despre "parabeni".

[b]Asa creste Maria Diana






Gety sa stii ca fff bune sunt produsele de la AVENE ...din farmacii si chiar scrie pe ele ca sunt fara parfum si fara parabeni...cred caa totusi ma voi orienta catre ele...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza
sunt in prima zi de munca

"parabeni" ? bine ca mi-ai zis. o sa ma orientez si eu catre acest tip de produse, chiar si pt.mine, nu numai pt. pitic

cereale ? ii dau de la milupa, in special cele cu biscuiti, in piureul de fructe sau in iaurt, dar nu intotdeauna

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Neata!

Mai sciu una si ma duc...

Gety am vazut ca Monique a fol si i se usca pielea Cosminei, la noi chiar nu s-a intamlat niciodata chestia asta, deci eu sunt multumita. Acum e alegerea ta, eu dor mi-am dat cu parerea.

Itzy eu am luat de la inceput cereale Nutriben diverse sortimente (miere, calciu,
iar acum am luat cu musli) si Luca le-a accceptat f bine, acum daca nu ii pun macar o masura (din aia de la lapte praf) in lapte nu il bea si gata, il varsa pe jos

Ieri nush ce-a avut netul la mine dar nu puteam sa intru pe nici o pagina, doar mess-ul mi-a mers. De aceea nu ti-am raspuns xandrutza la mesaj.
Deci xandrutza si Lili eu ajung in Sv pe la 13.30, sa stiti ca a nins si la noi si e cam frig, dar eu n-am cu cine sa-l las pe Luca acasa si il iau cu mine. Daca vreti sa ne vedem este nr. meu de tel. pe emailul mamicilor de sept...in notepad. Sa stiti ca daca nu puteti veni ca e frig va inteleg, ca nici eu nu l-as lua pe copil cu mine, dar v-am spus mai sus motivul, iar eu trebuie sa ajung neaparat.

Am plecat acum sa termin treaba ca apoi plec.Revin mai pe seara, sper sa merga netu.

Edit: Itzy doar cereale din alea facute asa pasta nu mananca, vomita de la ele, ca mi-a adus sotu din Germania de la Humana mai multe feluri si nu a vrut deloc. Deci el doar in lapte le accepta

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">invat sa conduc
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">primul meu tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cred ca depinde si de pielea copilasului.

Voi decide la fata locului.

Eu ii servesc seara la culcare cereale. Depinde, inca ii mai dau Bebelac, Hero sau din astea cu fructe.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lili, Andra, Ramo??????

Pi undi umblatzi???


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata.
Gety, eu am folosit pana de curand Bubchen lotiune pentru baie, ma incanta ca nu avea parabeni, iar pentru mine asta e criteriul principal in alegerea cosmeticelor pentru Maria. Era atat pentru corp cat si pentru par dar nu am fost multumiti pentru ca i se ingrasa parul repede de la el. Acum folosim, ca si Adina, Hipp pentru corp si par si suntem foarte multumiti.
Am vazut toate pozele anuntate, sunt fff frumoase. Nu nominalizez ca sa nu omit pe cineva.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Trebuie sa va anunt marele eveniment: am dormit toata noaptea fara intrerupere!!! E a doua noapte intreaga pe care o dorm de 18 luni incoace. Nu a cerut lapte azi-noapte, nu stiu prin ce minune. E drept ca la 6.50 cand m-am trezit eu, m-a auzit si s-a trezit si ea.
Itzy, eu Mariei ii dau cereale cu lapte de la Humana. Noi inca suntem la stadiul de biberon si asta pentru ca mesele cu lingurita sunt un adevarat calvar. Asa ca pentru mine s-o vad pe Maria mancand Cheerios la micul dejun, precum Cosmi, e doar un vis frumos

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput