Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (118)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna tuturor!!!

Picaflor si Mada

Cristian Nicolae de Afibebe
Vlad Matei de isabeluta
Olivia Ioana de Alinkav
Sonia de Roxali

Sa cresteti frumosi, sanatosi si sa ii faceti mindri pe parinti!!!

Annisia am vazut si pozele de pe ultimul site. Multumesc tuturor celor care m-au ajutat. M-au simtit un pic prost pentru ca e un forum despre copii si eu am initiat o discutie despre moda.
Roxana evenimentul e in septembrie. Daca nu mai apare altul pina atunci! Sigur am sa pun poze,sunt indeajuns de vanitoasa...

Nana, multumesc. Esti minunata!
Scrii fiecarei mamici un cuvint bun. Pupici roz lui Andrei!!! Sa mearga din bine in mai bine. Noi am vazut si pozicile de la zapada, am citit si vestile bune despre refacere si ne-am bucurat, am citi si ca va place Next (si nouaaa!!!) dar nu am indraznit sa scriem pentru ca ne cunoastem de putin timp.

Sim si la Daria e la fel cu dintisorii. De peste o luna e gingia de jos inflamata, se vede ceva sub ea, sufera mult mititica dar nici un dintisor!!! Pupici lui Stefan!!!

Astazi am fost la pediatru. La 6 luni si 4 zile Daria are 8.150g , 71cm si PC=44.5 M-am linistit cu PC-ul s-a stabilizat pe percentila de 95%.
Nasul ne tot infundat, se aud raluri la ambii plamini si se vad secretiile nazale coborite in git.
Continuam cu Ospamox si mai luam si Rhinathihiol 2%, 2.5 ml de 3 ori pe zi.
Pentru petele uscate ii voi da Trixera si voi schimba si gelul de dus cu A-Derma (am vazut ca are parabeni dar asta e).
O alta recomandare e sa introducem carnita cit de curind. Desi la analizele de singe a iesit doar o usoar anemie Daria e cam palida. Seamana cu mine zic eu.

Si noi avem coastele inafara, "evazate". Am observat acum o luna, la baia in cada mare. Continuam cu 4 picaturi de Vigantol si incercam sa stam cit mai mult la soare.

Si-bv si Teo am salvat si eu datele de la agentie pentru Delphin Resort. Multumiri. Trebuie sa vedem daca putem aranja programul si daca mai sunt locuri sa mergem cu Daria in mai. Daca nu ramine Hotel Europa pentru iulie.







www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Felicitari mamicilor harnice care s-au bucatarit. Eu am facut o biata pizza.
Cecilia bafta sa pape Cristian! Suna tare bine combinatia!!!

Melania, nu te mai necaji cu Tudor. Asa e la inceput de diversificare si mai e si perioada cu dintzucii sigur il afecteaza. Cred ca pediatra te-a sfatuit corect. Eu as mentine totusi si legumele. Daca ati inceput nu are rost sa te opresti. Chiar si citeva lingurite daca maninca e bine.
Si eu trebuie sa suplimentez la 210 lapticul ca am ramas la 180 de peste o luna. Azi i-am pus pasta de legume si cereale de orez in biberon. Stiu ca nu e bine si imi propusesem sa nu o fac niciodata dar e o splutie de compromis. Sunt constienta ca nevoile ei nutritive au crescut.

Devilla, nu am fost nicodata in Yamaguchi. Imi propusesem sa vad Peace Memorial Museum de la Hiroshima dar nu am reusit.
Eu zic ca e bine ca locuiesti mai departe de aria Tokyo-Yokohama. Cred ca e o prefectura frumoasa iar locurile de munca nu sint o problema.

O sa ii fac si eu bento cu Kittycand Dariei. Iubesc bucataria japoneza si abia astept sa aiba un bento colorat, vesel si well balanced.




www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

dragele mele, suntem la Busteni, ne luptam cu un soi de diaree....face kk f des si cam verzui.
Pt ca nu are febra si nici nu face apa goala, suge bine, dr ne-a zis sa il tin doar pe tzitzi 2 zile si cica isi revine. Halal diversificare. Cred ca e cel mai codas dintre bebicii de 6 luni :))
Mai am muuult de citit din urma.
va pup!


PS Simoneluuu, am fost ieri la BV, dar numai 30 de minute. A cam suspinat Gheo dupa raisa.,,.,daca a vazut ca nu vine, a adormit la aer:)
Dar nu stiam ca ajungem pana acolo, si oricum, eram cam necajita cu kk moale si f des.
Daca doriti sa ne votati...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Sabina, am votat. Culegfericire e absolut superba!!!

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Multumim ptr urari.
Noi n-m mai plecat din 2 motive :vremea nasoala si ananlizele soacrei...are leucemie...sotul e daramat...asa ca vom avea un Paste...

Nana ma bucur ca ai timp ptr fiecare...rasfeti si mici si mari.

Rox ti-ai pus camera ptr bona...bravo asa as fi facut si eu.

Sabina am votat...iiplac ambele.

Marunzika ce rochita ai ales pana la urma??

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Sabina v-am votat!
Votat si Maruntzika si kriss79!
fetelor care mai aveti poze puneti un link sa va votez



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Ce fac fetele?Eu m-am tuns azi scurt pt ca nu se mai putea.Imi cade parul foarte tare,fetele care alaptati ati patit la fel?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Eheheee fetele mele sunt toaate la plimbare cu sotiorii si bebicii lor.Dar pe noi de ce nu ne-ati luat

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Celia,Rox multumesc ptr urari.

Carpatina am vazut duletica simpatica foc si ce bine sta in fundulet.

Annisia sa stapaneasca sanatos camera...si eu am boala la verde.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Moldoveanca cred ca la ora asta sant ocupate cu cina...prea tarziu ptr plimbarele.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput