Prichindei martie - aprilie 2005 (126)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

La multi ani Alexandra!!
adseana




mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Andrruzza thx!

Urez si eu La multi ani! tuturor puiutilor care au implinit deja 3 ani, si carora nu am apucat sa le spun! Cu scuzele de rigoare pentru intarziere, bineinteles... Julia, Daria, David, Dora Ioana, Irina, Rares sa cresteti mari si sanatosi, sa aveti o viata frumoasa si plina de fericire, impliniri si bucurii!

Eu stau cam prost cu timpul, m-am intors la serviciul meu de la 1 aprilie, asa ca avem un program nu tocmai placut, dar...asta e, nu avem ce face, deocamdata. Incerc sa intru mai des pe aici, dar seara, cad lata, mai repede decat Ale , iar la serviciu nu avem acces la internet, numai la site-urile de care avem nevoie....
Va pup pe toate si pe toti prichindeii...mi-e dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

La multi ani Ale !!

Madalina si Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

La multi ani Ale!! Adseana sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si fericita!

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

La multi ani Alexandra!si tuturor sarbatoritilor de zilele astea!

andrruzza,
am vazut pozele!Stefi e o dulceata,mama ce gene areSi Rares ce mester priceput

danuta,
m-au amuzat replcile lui Mihai,e un destept!

Am si eu nevoie de un sfat.Iar am inceput operatiunea"toaleta".Ieri,dupa ce a udat 5 chilotei(cu panzalonii de rigoare)s-a cerut de vreo 3 ori la pipi in intervale scurte de timp.Dupa fiecare "udatura"cerea insistent pampers.L-am pacalit de fiecare data cu chilotei.APoi am iesit afara si i.am pus pampers.Ieri dimi a facut si kki la toaleta si pipi(inainte de udaturi)
Azi,a udat 3 chilotei si am cedat psihic,i-am pus pampersi,pe care ii cerea insistent.Ce sa fac?Sa continuu/i asa?Sa-l las fara sau sa mai astept inca poate nu e pregatit?Ca deja suntem la a 3-a icercare si mi-e ca-l insor cu pampers

Pup,seara buna!

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Madalina, Rrox, Zuzu va multumim frumos!

Zuzu nu stiu ce sfat as putea sa iti dau, dar iti pot spune ca ai nevoie de muuuulta rabdare. Din fericire, pentru noi, Ale a scapat de pampers vara trecuta, cand, si noi, ca si voi, udam si cate 6-7 chilotei pe zi, dar, fiind cald, mi-am "permis" sa o las asa uda, deci nu am schimbat-o imediat cum a facut pe ea. Si normal, ca nu ii placea ca e uda, si plangea sa o schimb, dar, cu muuulta rabdare, ma faceam ca nu o bag in seama. Si asta a durat cam 2-3 zile, dupa care, a inceput sa se ceara singura la WC. A mai avut si mici "accidente" cand era foarte prinsa cu jocul, dar din ce in ce mai rar. Dar, cum ti-am zis era vara si cald...Tzinem pumnii sa scapati cat mai repede de papmers, ca nu cred ca ar arata prea bine in postura de "mire cu pampers"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

zuzule thx
Nervi tari cu "udatura" Si noi am trecut prin faza asta asta vara, uda la cresa o gramada de schimburi, pleca zilnic cu o gramada de schimburi de parca pleca in tabara. Uda si acasa pana seara. cateva saptamani tot a mai udat hainele, din ce in ce mai putine.
Si accindente au tot fost, mai ales cand se juca, uita si se scapa.
Hai, rabdare ca trece repede faza asta!


mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Zuzu de pregatit, e sigur pregatit. Toti sunt pregatiti la 3 ani. Doar ca nu vor Inainte sa am problemele astea cu Ioana ti-as fi dat sigur un sfat de genul: nu mai sunt pampersi atat de mari, ai crescut, esti baiat mare plus recompense pentru folositul toaletei. Da' acum prefer sa ma abtin cu sfaturile in ceea ce priveste olita, iti zic doar ca sigur e pregatit. Ideal ar fi sa-l faci sa-si doreasca singur sa foloseasca toaleta, da' pentru asta nu detin solutia universal valabila Pe cat de usor si rapid a mers cu Mariuca, atatea probleme avem cu Ioana... Succes! Poate faci o campanie comuna cu Sofi, se antreneaza unul pe celalat, competitia ar fi buna in cazul asta ... cred. Pupici

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

La multi ani David!!
ocrainic



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:



La multi ani prichindei de 3 anisori.... sa fiti sanatosi si fericiti .
Mamici , sanatate si bucurie!

Noi ca de obicei , din pacate ne-am facut un obicei in a intra mai rar, desi ca sa citesc marturisesc caintru ceva mai des!

Altfel noi suntem bine, am facut zilele trecute Varilixul (ca am tot amanat si acum am hotarat sa il facem ca sa nu ne faca vreo surpriza).
Ne pregatim sa-l sarbatorim pe Radu!
Duminica facem o masa in familie, si apoi pe 4 Mai am hotarat sa organizam un picnic cu cativa prichindei si parintii din dotare!
Am amanat pana atunci in sparanta ca se mai incalzeste vremea!

Altfel Radu e poznos, plin de energie si purtator de chilotei, dar noaptea cu pampers!
Inca nu-i place sa faca la wc decat pipi si caca f rar, de aceea jmecherul face caca seara sau dimineatza cand are pampers!
Asha ca inca mai luptam la capitolul acesta!
Oricum se ia cu joaca si de multe ori uita sa spuna, da drmul la cateva picaturi in chiloti si apoi tipa..pihsu ...pishu..

Cand am fost la cainet sa facem vaccinul nu prea l-am pregatit unde mergem... si cand am ajuns pe strada apropiata de cabinet zice: "Doar nu mergem la doctor?!""Eu nu tusesc"

Si are tot felul de texte gen:
"Mami tu esti printesa mea"
Se trezeste dim si zice "Mami, trezeste-te ca e deja 8 fara 10 "(indiferent ce ora e normal)
Ultima replica era :"Inceteaza mami!" (il gadilam)
Oricum mereu are replica la oice... si inca mai poceste unele cuvinte , desi daca se concentreaza un pic stie sa zica corect
lupulash = iepuras
calotzei = chilotei
E pritenos si interoghaeaza pe toata lumea (vecinii de pe scara, doctorul, asistentele) cu intrebari: ca faci? undemergi? de ce mergi acolo? ai fost la magazin? ce ai cumparat pentru radu?

Pupici!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput