Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Donia, ma bucur ca ati avut noapte buna. Despre noi...dupa ultimul eveniment neplacut cu Duraul am zis ca pana nu luam masina nu mai merg acolo...in veci si-n pururi cu autobuzul! asteptam sa se incalzeasca bine in oras s-o putem duce pe bubamara pe cele dealuri ce-nconjoara Piatra Neamtul..stim niste locuri..unde nici naiba n-ajunge! dar e f mult de mers si ar trebui sa stam toata ziua acolo, adica mesele si somnul sa-l faca pe munte. Dar acus vine caldura...Cat despre Ceahlau, intentionam sa urcam de Paste. Sotul a fost vichendul trecut si a coborat pe la o cascada unde zapada ii ajungea pana la brau...Deci, 3 ore traseu de vara il fac in 5 daca e zapada si mai duc in brate si 12 kg...Vedem cum o mai fi vremea.

Avem ceva poze www.flickr.com/photos/9154068@N07/sets/72157604075358966/" target="_blank">aici-bubamara luna martie. Pupam pe toata lumea!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by dandusa

azi am descoperit cauza nervilor


nu se poate, chiar azi am descoperit-o si eu...acelasi lucru, cum intra tati seara in casa ( e chestie cam de o saptamana, maxim doua) nu se mai desprinde de el, vrea sa se joace numai cu el, baitza numai cu el, nimic cu mine..daca totusi iau parte la joc sunt ignorata cu gratie, daca vreau sa-l iau in brate cand e si tata acasa, fuge si se arunca in bratele lui..si tot asa...

prima oara cand am vazut cat de mult isi iubeste tatal cand intra pe usa, si dupa aceea, mi-a crescuit inima in mine...

apoi cand am vazut fenomenul de respingere viz-a vis de mine, fenomen prezent numai atunci cand e tatsu acasa, am inceput sa-mi pun probleme: sunt eu de vina? il sufoc prea mult cu dragostea mea? gresesc undeva? il iubeste mai mult pe el cu toate ca eu sunt cea cu care petrece majoritatea timpului si eu ii dau sa suga?..crede-ma, aveam o adevarata dilema si ma apucau nervii cand vedeam cum ma respinge

deci ziua cand nu e tati facem diverse activitati, ne jucam foarte frumos, nu il ignor, ii dau toata atentia mea si el o accepta fara probleme, se comporta absolut normal si ne dragalim de mama focului..dar cand intra tatsu pe usa ma respinge, deci e clar ca vrea sa fie doar cu el...

nu cred sincer ca problema este ca se joaca mai frumos cu el sau ca are alte satisfactii de la el..mai multe satisfactii si timp ca mine nu-i poate oferi tatsu, sigur, sigur

si azi m-a lovit....pai normal, de mine nu are cum SA I SE FACA DOR fiindca eu nu plec de langa el...nu stie ce inseamna sa vina mama acasa si el sa se bucure de vederea mea..ca nu are cum..ca sunt non-stop cu el ( si la pipi)...deci e clar...II ESTE DOR DE TATI fiindca tati vine si pleaca ( asta cred ca deja a inteles-o, dimineata nu il vede plecand dar seara il vede venind) si el sta agatat de tatsu ca sa nu cumva sa-l scape din ochi si sa plece! e durere! bine ca m-am lamurit caci credeam ca am eu o problema!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

buna seara dragele mele minunate :) va multumesc din suflet pt paginile intregi de urari, pt mesaje si telefoane si mai ales, pt ca sunteti :) imi pare rau ca v-am tinut pe uscat de ziua cu sarbatorirea minunata (27, dia ), dar chiar n-am avut cum sa ma apropii de calculator.. si nu din motive de mare petrecanie, ci de copil super marait si agitat... nimic nu i-a convenit, nimeni nu i-a fost pe plac... prima seara a fost cumplita, horror de horror, am reusit sa-l culc spre miez de noapte, dupa trei (T R E I !!!) biberoane a cate 210 ml lapte fiecare... ce sa mai lungesc pelteaua, singurele momente faine petrecute la galati au fost cele din masina, in drm spre, si inapoi :) cu dormit cam juma' de drum si apoi jucat in liniste si admirat peisaje...ce sa mai, pur si simplu n-am simtit ca era si el pe-acolo :) macar atat :)) deci shoshika, sorry, dar habar nu prea am ce mai e prin galati, nu am apucat sa vedem mare lucru, singurele plimbari fara itinerariu si program impus au fost cele pana la alimentara de la colt, in rest...eram cu ursu' in turneu :) in fine, erau copacii infloriti, daca te ajuta la ceva :)) si acestea fiind zise, inchei subiectul, si tare mi-e ca pana ce n-o zice copilu' cu gura lui ca vrea la bunica-sa in vizita, nici n-om mai calca pe-acolo :)))

ma duc sa bag ochiu' la ce-a mai ramas din megastar, daca n-oi pica cu tot cu pat pe teveu :) va pup cu mult drag, va multumesc inca o data (si inca o data, si inca o data, si inca de o mie si-un milion de ori :)) ), si-oi reveni pe maine, eventual si cu cele 3 unice poze pe care-am reusit sa le fac :)))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

quote:
Originally posted by asiza

Fetelor, voi ce activitati mai intreprindeti cu copiii acasa??? Nu ma refer la jucarii...ci ceva stimulativ, jocuri noi, de indemanare, lucru manual...chestii dintr-astea...

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow




La noi baza o reprezinta tot jucariile, oalele si continutul sertarelor, pentru ca Alexia nu prea are rabdare la jocuri de indemanare sau alte chestii de genul asta. Nu-i place sa construiasca, ci doar sa darame, "deseneaza" din an in paste... Ii place sa ne jucam cu animalutele de plastic, cu trenuletul, cu papusile... Am vazut ca se joaca in fiecare zi cu un castron si cu o lingurita de-ale ei, asa ca azi i-am cumparat un set de plastic care contine o oala cu capac, doua cescute, un ibricut, doua farfurii si tacamuri. A fost foarte incantata. Am "baut" ceaiul impreuna, am pus "mancare" in farfurii, am mancat, am hranit tot ce ne-a iesit in cale...

Dianarus, multa sanatate! Bine macar ca baietii se simt mai bine.
Shoshika
Marani, mor dupa ochii Bubamarei! E o scumpa si jumatate!
Ziggy, ma bucur ca e mai bine Calin. Bafta la gasirea bonei!
Lavinia, pupam ecologistul Mihaita!

Noapte buna tuturor!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

Nu pot sa ma opresc din vizionatul de enspe mii de ori a pozelor lui MARANI.bueyy.....fetita asta e superba,sa-ti traiasca!pozele cand doarme pe tine sunt mortaleeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

Elisa mea e din ce in ce mai maraita ,ziua cand suntem in casa vrea numai in brate..,iar cand vine ora de somn...jale...cate 2 h de suciri,invartiri,in brate,in patut,cu mine in pat..sus,jos..mama lor de dinti si masele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Tu marani, ce mandrete de fata ai tu acolo! Nici nu stiu care poza-i mai frumoasa, m-au fermecat, si alea dormind pe tine, cu degetelele in gurita, si cu fustita la plimbare, si cu balonul, si cu sarafanul nou, si cu palaria noua, si cu caciulita aia cu floricica Da' ce m-am speriat vazand fata in geam... nu ti-e frica sa o lasi? Ala-i un mare cosmar de-al meu.

Ma duc sa gust cozonacul, ca miroase in toata casa! Vrednica m-am mai facut, da, stiu, nu ma mai laudati atat



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Dianarus, Lavinia, Dianocica...cu giradia...eu stiu ca se duc 3 probe consecutiv la diferenta de o sapt si se face antigen giardia. Proba poa sa iasa din prima sau in nici una din cele 3 dar totusi sa existe, depinde ca recoltarea se face din trei locuri.... La noi a iesit din prima...cred ca a luat furazolidon...parca si a trecut.



KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

IOIIIIIIIIIIII ce frumoasa e Bubamara....IOIIIIIII

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Buey Donia miroase pana aici a cozonac...dehhhh, las ca vine si la noi pastele si ne-om scoate noi parleala.
Am facut multaaaa cafea, ca-s cam mahmura din motive de petrecere azi noapte...asa ca poftiti poftiti, nu va sfiiti!

Mergi la inceput