Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaaa. As fi vrut si eu sa dorm mai mult insa Andrei s-a trezit chipurile de foame - ca de abia a balotat jumate de biberon si ala cu chiu cu vai. Si cum nu s-a simtit nimeni altcineva sa ii faca un biberon...

Papanash, bona a facut curatenie la greu ieri, a spalat si geamuri, a calcat. Insa la 7 jumate a plecat. Mai erau lucruri de pus in dulapuri ca nu o las pe ea sa mi le amestece, mai erau jucarii de ale lui Andrei pe jos, etc. Iar la capitolul gatit nu e stralucita, asa ca nu raman decat eu.

Carpatina, uite nu ai nimerit-o, eu nu am pivnita. Si la capitolul atitudine pozitiva, daca nu am zis nimic de ea, inseamna ca nu a facut nimc rau.

Gabitz, uite asa ajung eu sigur in Herastrau.

Erina, sigur gasesti tu o solutie super, abia astept sa vedem. Cand zici ca este evenimentul?

Sim, ganduri aveam, dar nu din cele de care crezi tu. Uitasi ce ti-am zis weekendul trecut? Oricum in zadar.

Melania, dr ta e super sanatoasa la cap, putini doctori au teoria asta sa adapteze schema la copil, chestie minunata si pe care eu am apreciat-o mereu. Toata viata am urat sa imi bage copiii in niste scheme care nu li se potrivesc si sa sustina ca au ei o problema. Da, cerealele si lapticul ajuta la cresterea in greutate, asta mi s-a zis si mie. Poate ar fi putut incerca si cu branzica, sau carne, sau altceva cu aport caloric. Sa stii ca acum o luna jumate cand nici Andrei nu luase in greutate (250 gr intr-o luna) ne-a recomandat branza si carnea. Uite ce mai faceam eu la fie-mea. Puneam 2-3 lingurite de cereale in orice fel de mancare, sau 4 masuri cereale in toate biberoanele. Insa eu zic ca e bine si sa mergi pe bibe si mai vedeti voi.

Si_bv, nu cere al meu sa gatesc, cere doar sa manance. Si oricum zice mereu sa fac ceva simplu, nu sofisticarenii.

Maruntzika, eeee, eu am avansat si la cate 3 ferestre cand mai citesc si la alte subiecte. De fapt nu le pot folosi pe toate dar le tin deschise sa le accesez usor cand termin cu celelalte.

Myral, nu am remarcat mesajul cu coastele. Alex avea asa, cred ca asa e la slabanogi. Si Vigantol nu prea i-au dat ca avea fontanela inchisa si hipercalcemie.

Yaia, pai te rog nu mai detalia ce gatesti ca uite ce furtuna ai starnit.







Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Maruntzika, petrecere frumoasa!

Gabriela, si Andrei se bucura initial la orice gust nou, acum nu mai vrea mai nimic nou. Nu stiu ce o fi cu el, dr zice ca e doar o pasa.

Piccaflor
Mada28

Sa fiti sanatoase si fericite!

sarbatoritilor de azi


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Roxana - eu ii puneam oricum 2 masuri de lapte in legume si o lingurita chiar doua de cereale in fructe si o masa completa de cereale.Si dr a zis ca ar mai fi varianta cu carnita in legume dar crede ca e cam devreme adica ea recomanda dupa 6 luni si asa a optat pt lapte si cereale..si nu o deranjeaza daca papa si fructe sau legume daca el bea 500 ml lapte...asta e scopul suprem!!
Mai e o chestie deci el intr-o sapt nu7 a luat nimic...am fost si la Bucuresti atunci...si urmatoarea sapt a luat 120 grame.Poate e coincidenta cu drumul lung sau chiar l-a afectat.Si a doua sapt i-am bagat legumele tocmai cand a luat in greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Devyla,
Roxana, sigur e o pasa la Andrei, daca a acceptat gusturile noi primul si cel mai important pas a fost fcut. Eu tot sigur ca il dor rau gingiile.
Carpatina, iar am ras ca nebuna cu pivnita ta...Stai sa creasca Ioana mare sa stie si ea de gluma....hihihi

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Carpatina, uite nu ai nimerit-o, eu nu am pivnita.


Pai cine a zis c-ai pus-o in pivnita ta? Ca orice om intreg la cap, cand face mizerie o arunca la gunoi, n-o baga sub propiul covor...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'Neatzaaaa, n-am citit nimic de ieri, ma duc acusica in urma.
Voiam sa va spun ca am trimis pe mailul comun si pozele de la intalnire, sunt 4 mesaje.
Revin dupa ce reusesc sa citesc

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Nanaaaaa.. hai mai scrie si tu un rand... ce mai faceti?

Picio, hai mah un minut si pe la noi!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Fetelor multumiri pentru aprecierile la adresa lui Luca. Toti copiii de aici sunt minunati.

Va multumesc si pentru urarile de ziua mea.

Azi e prima zi de nastere pe care o sarbatoresc ca mamica si sunt tare fericita

La multi ani Piccaflor si tuturor sarbatoritilor de astazi

Va pup

Mada si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani fericiti alaturi de minunatii vostri papanashi
Mada28, mami de pirat frumos
si
Piccaflor, mami de printz rasfatat


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

fetelor, in piureul de fructe nu p[utem pune si fructe din compot? respectiv caisa, ananas? doar sunt cu zahar fiert!


Mergi la inceput